Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateisták! Hány éves korotokról...

Ateisták! Hány éves korotokról valljátok magatokat annak, aminek?

Figyelt kérdés

Az én mélyen tisztelt nagyszüleim rendszeresen küldik nekem az ívet, éretlenséget és gyermeteg gondolkodásmódot kötnek az ateizmushoz, azt szajkózzák, felnőtt koromra mindenképp kinövök belőle. Nem hinném, hogy feltételezésük valóságalapon nyugodna, de ettől függetlenül jó lenne kézzelfoghatóan megbizonyosodni az igazam felől.

Adott a kérdés.



2012. júl. 31. 22:57
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
80%

Valamivel több lehettem mint 12.Innentől állítom már biztosan hogy ateista nézeteim voltak.


A nagyszüleidnek pedig csak finoman annyit lehet mondani hogy:ez a tudomány egyik határterülete.Egyértelmű válasz még nincs csak elméletek és hipotézisek tehát még senki ne mondjon semmit.

2012. júl. 31. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom. Ha megkérdezik, soha nem azt mondom ateista vagyok, persze dokumentumokon szimplán nem hagynak más választást. De ha kérdezik, nem vallásosnak mondom magam. (Tudom, hogy az ateizmus nem vallás, de azt hiszem ez vezetett oda, hogy sokan azt hiszik, az.)


Nekem pont fordítva volt. A nagymamám volt materialista, vagy nem is tudok szót mondani rá. Inkább szabad szellem. A szüleim keresztények, de a munkájuk miatt a nagyinál nevelkedtem és így nem is kellett velük vitatkozni vallási dolgokról.

2012. júl. 31. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim válasza:
80%

Mindig is ateista voltam. Persze régen ezen nem igazán gondolkodtam sokat, mert számomra ez teljesen természetes volt. Aztán később a világban látott dolgok miatt vallom is az ateizmust. Ez annyit jelent, hogy mikor a vallásokhoz kapcsolódó olyan undorító dolgot látok, amely esetén már a lelkiismeretem miatt nem maradhatok csöndben, akkor hozzászólok. Illetve akkor, amikor az ateistákat általánosítva negatívan akarják beállítani.

A nagyszüleiddel kapcsolatban azt tudom tanácsolni, hogy hagyd rájuk, ne foglalkozz vele. Kényszeríteni úgy se tudnak vallásos dolgokra. Ők ebben nőttek fel. Az én őseim is hívőnek mondhatóak, ezért sok hülyeség is származik ebből, de ettől függetlenül jó emberek és szeretem őket.

2012. júl. 31. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 Tom Benko ***** válasza:
70%
Felnőttként tudatosult bennem, de olyan kamaszkor vége felé kezdődött, amire vissza tudok emlékezni. Hogy a nagyszüleidnek legyen ellenpéldád, hivatkozz rám - én a vallásból nőttem ki.
2012. júl. 31. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
11 éves korom körül, de nem mondanám magam tiszta ateistának, inkább agnosztikus ateistának.
2012. aug. 1. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Amióta elolvastam a Bibliát. Tehát kb. 15.


Utolsó: szerintem az ateisták 70-80%-a agnosztikus ateista :)

2012. aug. 1. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
78%
Évet nem tudok mondani, gondolom valamikor általános felsőben. Hetedikben már biztos, hogy nem. Tehát kb akkora nyílt ki a csipám. Ugyan olyan dolog ez is a szememben, mint a mumusok, boszorkányok, szörnyek... az ember kinövi.
2012. aug. 1. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 Salx Narval ***** válasza:
87%
Hát, nálam is fordítva történt, mármint, hogy a vallásos környezetből nőttem ki, hogy a te szavaiddal éljek, kb 14-15 évesen. Én is inkább azt mondanám, hogy nem vagyok vallásos. Annak ellenére, hogy nem ismert még az élet materialista alapú keletkezése, közelebb áll hozzám, mint a szellemi erővel történő világteremtés, ez úgy 20-25 évesen érlelődött meg bennem.A teremtés lehetőségét nem zárom ki teljesen, csak az Isteni voltát.
2012. aug. 1. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
88%
Az a helyzet, hogy én elég konzervatív vallásos voltam, keresztény. 23 éves koromban kezdtem ilyeneken gondolkodni, először csak megkérdőjeleztem a vallásom tételeit, aztán már Isten létét is, de valahogy féltem arra jutni, hogy nem létezik, ezért aztán mindig kitaláltam valami magyarázatot azokra az ellentmondásokra, amik a hitem kikezdték. Rá egy fél évre, már agnosztikus voltam; nem a divatos értelemben: teljesen döntésképtelen voltam Isten létét illetően, nem zártam ki, de nem is hittem benne, olyan középen volt az álláspontom - és bevallom nem is érdekelt már. Most, 25 évesen bizton állíthatom, hogy ateista vagyok.
2012. aug. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
8%
A válaszokból jól látszik, hogy az ateizmus is egy vallás.
2012. aug. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!