Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sírni hagyni vagy babusgatni...

Sírni hagyni vagy babusgatni éjjel ha felkel? Melyiket valljátok?

Figyelt kérdés
Én sosem hagytam sírni és már 1 éves. 1x felkel 5 körül kb, inni akar. Adok neki vizet, magát csak nappal szolgálja ki egyenlőre. Vissza akarom tenni az ágyba és sír, hozzám akar bújni. Ha nem veszem ki és úgy itatom, akkor is kikéredzkedik az ölembe! Eddig 20mp alatt lerendeztem ha felkelt, most meg fél órákat ott ücsörgök mert ő sír. Mondom szépen neki h éjjel mindenki alszik, anya szeret. Amint hallja hogy indulok kifelé, felpattan és sírni kezd. Mi a tanács????
2011. aug. 1. 09:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én nem tudom hagyni sírni és nem értek egyet a ferberizácóval sem.
2011. aug. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Én sem hagytam őket soha sírni.(4 gyerekem van.)Bármennyire azt mondogatják,ez rettentő káros,mert sosem fog egyedül aludni,megcáfolhatom négyszeresen is.:))

Egyetértek az elsővel.

2011. aug. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
En sem hagyom sosem sirni, 11 honapos mostanaban gyakrabban ebred, hol a foga hol valami mas miatt.Farasztoak ezek az ejszakak, de nem tudnam megtenni, hogy az üvöltö gyerekemre akar 1 percre is racsukjam az ajtot....nekem az valt be, hogy a kisagyaban addig simogatom a hatat amig el nem alszik...közben meg leszakad a derekem
2011. aug. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Próbáld leszoktatni a hajnali ivásról. Szerintem. Ha nincs "miért" felkelnie, akkor elvileg nem is fog. Persze ez idő kérdése. Ne hagyd sírni. Legyen sötét, és ne beszélj hozzá. Max annyit, h "még éjjel van, alszunk, aludni kell.". De egy mondat és slussz. Próbáld visszaaltatni mint ahogy este altatod, és csak akkor gyere ki a szobából, ha már tényleg alszik. Az ivást ne egyből vond meg tőle, mert addig gondolom úgy se fog békén hagyni amíg nem kap, hanem mindig egyre kevesebbet adj neki, míg végül semmit. Ja, és próbálj nem sósat adni neki vacsorára, h tudd, h elvileg kikéne bírnia reggelig ivás nélkül.

Persze minden gyerek más, az enyémnél ez bevált, bár csak 2hós volt. Azóta, talán 6-8hós korától kezdve már 12órákat alszik egyhuzamban.

2011. aug. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
én fölveszem
2011. aug. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ha üvölt nem tudom ott hagyni, ha csak nyöszörög, akkor próbálom őt nem zavarni és olyankor vissza is alszik. De ha nagyon sír, akkor nem hagyom magára.

Ne haragudj, igazi tanácsom nincs, csak annyi, hogy ez még fog alakulni és lesz ez jobb is. Most úgy tűnik rád van szüksége éjjel. Szerintem jó ahogy csinálod, szépen elmondod neki mi a helyzet, és egy idő után biztos, hogy hatásos lesz.

2011. aug. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
20 hós a kisfiam, sose hagytam sírni. Azért vagyok az anyukája, hogy ha gondja van, ott legyek neki. És egy baba nyilvánvalóan nem szórakozásból sír, tehát szüksége van rám. Szóval, akármilyen kimerült is vagyok (mert immáron 20 hónapja nem aludtam át egyetlen éjszakát sem), ha sír a kicsim, megnyugtatom. Abszolút vidám, kiegyensúlyozott kisfiú és rengeteg szeretetet ad,ha mellettem ébred reggel, akkor puszit ad, szopizás után megpuszilja a köldökömet, megsimogat, ha szeretne valamit. Nos,egyelőre nálunk meghozta a gyümölcsét az éjszakai babusgatás. Szeretettel senkit nem lehet elrontani. És mi ez, ha nem a szeretet kifejezése, hogy fáradtan, meggyötörten 10-edszerre is felkelünk, hogy megvigasztaljuk a drága kincsünket. Kövesd anyai ösztönödet! Sok sikert!
2011. aug. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
55%

Olyan nincs hogy sose hagyják sírni, ez nekem hihetetlen...


Én igenis hagytam sírni nem is egyszer főleg ha éjszaka csinálta a semmiért. Megnéztem mindent körülötte (pelus, hideg-meleg, evés ivás, felvettem, szeretgettem) és ha ezután is azt csinálta mikor letettem hagytam egy kicsit nem is kellett sokáig gyorsan elcsendesedett és aludt tovább. H nem fogtam a kezét vagy a hátát simogattam. Majd ott hagytam. Egyszer nem aludt köztünk ,egyedül alszik el nappal és este is. Nem bántam meg hogy így csináltam, már 13 hónapos.

2011. aug. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Utolsónak:de van olyan.Nekem az a hihetetlen,h valaki elhiszi,egy gyereknek kizárólag a fizikai szükségleteit kell kielégíteni,és akkor remekül fogja érezni magát.Én már válaszoltam itt,és értsd nyugodtan szó szerint:sosem hagytam sírni őket.Már nagyobbak,és hosszú évek óta gond,sírás,egyebek nélkül alszanak.Este mesét olvasok,utána puszi mindenkinek,és alszanak.
2011. aug. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

tanács: bújjatok össze és hajnalba aludjatok együtt. Ez van nálunk is.

Nálunk hajnalba még a foga is szokott fájni. Pl szopik, és nem enyhíti a fájdalmat a tejcsi. Felül és nyugtalan. 3-4 szer is összebújunk mire sikerül elaludnia mellettem.

2011. aug. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!