Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bármilyen vallásban hívőkhöz...

Bármilyen vallásban hívőkhöz elsősorban, ateistákhoz másodsorban szól a kérdésem: Mi van akkor, ha tévedsz?

Figyelt kérdés
2012. aug. 3. 19:26
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
81%
Hívő vagyok. Ha tévedek, akkor mi van? Hát nincs akkor semmi :) Úgy értem, akkor az van, hogy tévedtem, ezen kívül nem történne semmi. Bár nem tudom, ez a tévedés mégis miben nyilvánulna meg.
2012. aug. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
97%

Az attól függ, hogy kinek lenne igaza.

A legrosszabb az iszlám verzió lenne, amiben keresztényként örökre a pokol tüzén sülök majd.

A zsidó verzióról nem sokat hallottam, ezért arról nem mondok véleményt.

Ha a lélekvándorlásban hívőknek van igazuk, akkor az attól függ, hogy milyen megtestesülést kapok. Lehet, hogy előlépek páriává, bár az véget is érne előbb-utóbb.

Ezek után az eltűnést nem is tekintem olyan rossznak.

2012. aug. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
70%

Nem vagyok vallásos, ha meghalok és nem történik semmi, az kb. az amire számítottam. Ha meghalok és utána egy mindenható úgy dönt, hogy jó voltam és a világ mindenség végezetéig lebeghet a lelkem a felhők között azt valószínűleg hamar megunnám és kicseszésnek érezném. Allah mennyországának háremében egy ideig egész jól érezném magam, de a szex mellett hiányozna egy csomó minden, síelés, motorozás...


Ha meg a mindenható úgy döntene, hogy csak azért mert nem hittem benne, a pokolban talál ki számomra válogatott kínzásokat, akkor azt gondolnám hogy ő a legg.ecibb lény, olyan gyűlöletet éreznék iránta amilyet még soha, és azon törném az agyamat hogy hogyan csináljak forradalmat ellene, és a végén mi legyen a büntetése.


De ettől azért nem félek igazán a világegyetemünk egész jól működött nélkülem is (első 15 milliárd évében), a Föld nevű bolygó, a Nap nevű csillag, és a Tejútrendszer nélküli galaxis nélkül is.

2012. aug. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
75%
jav.: Tejútrendszer nevű galaxis nélkül is.
2012. aug. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Első: lehet. hogy nem teljesen egyértelmű. Írom másképp: mi van akkor, ha kiderül, hogy rosszban, vagy feleslegesen hittél?
2012. aug. 3. 20:09
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Mivel ateista vagyok nemtom. Sok féle túlvilág van most feltételes módba melyiket vegyem igaznak?
2012. aug. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

Én keresztyén vagyok.

Meggyőződésem a #3-assal ellentétben, hogy a világegyetem mögött van valaki, és lehet, hogy az egész csak véletlenek sorozata, valaki irányította. Ha már tényleg az eszem alapján kéne döntenem, akkor is a keresztyén isten a legjobb úgymond, mert a többi mindenre azt mondja, hogy elpusztítandó, és mégis miért teremtett volna embert, ha utána elpusztítja. Tehát a legabszurdabb logika mentén haladva is ide jutok ki, tehát szerintem nem tévedek.


De HA mégis, akkor attól függ miben. Az iszlám menny túl világinak tűnik,hogy ez létezzen, de ha ide jutok jó, ha a pokolba az pech. Ha tényleg nem történik semmi akkor meg mindegy. A többi vallás is nagyjábol ugyanez.

2012. aug. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Rád bízom. Akár mindegyikkel is.
2012. aug. 3. 20:34
 9/26 anonim ***** válasza:
89%

Ateista vagyok.Nos ha tévednék és mégis odakerülnék egy mindenható lény elé aki eldönti hogy menny vagy pokol, akkor én felhoznám mentségemre hogy a világ nem elég egyértelmű arra nézve hogy létezik Isten vagy nem.


Előttem pedig írták a lélekvándorlást.Ha az lenne az igaz akkor az nagyon király lenne!Én következő életembe a legszívesebben gólya lennék.De ha rosszul sülne el és mondjuk egy hangya lennék akire 20 perc múlva rálépnek az elég nagy szívás lenne.

2012. aug. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
22%
"Emberi erőt meghaladó kísértés még nem ért titeket." (1Kor 10,13) Isten nem fogad el mentséget. Ő pont annyi "nyomot" ad amennyi elég a meggyőzésedre, hogy létezik, de csak ha akarsz hinni benne. Ha nem akarsz nem is fogsz. Csak gondoltam szólok.
2012. aug. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!