Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha valaki nem akar Templomi...

Ha valaki nem akar Templomi Esküvőt az miért megvetendő?

Figyelt kérdés
Nincs megkeresztelkedve és egy házasság kötés miatt nem is akar.

2012. aug. 4. 23:01
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

nem megvetendő. Én azt mondom, hogy aki nem érzi át a templomi esküvő jelentőségét, és csak azért veszi be a programba, mert az olyan mutatós, ahogy a szép ruhában végigvonul a templomon, meg csak még plusz egy eseménynek tartja, amivel emlékezetessé teszi az esküvőt, az inkább ne tegye.

Volt egy kolléganőm, aki nagyon megvetően beszélt a férjéről, és mikor megkérdeztem, hogy nem azt ígérted meg, hogy nem sem boldog, sem boldogtalan állapotában nem hagyod el, és kitartasz mellette? Azt mondta gúnyos megvetéssel: az, hogy én a papnak mit ígértem, az egyáltalán nem számít.

Hát itt a baj, mert nem papnak ígérte meg. Ezért kár volt a hacacárét kiterjeszteni a templomi esküvőre is, mert nem vette komolyan az egészet.

2012. aug. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
* nem a papnak ígérte meg
2012. aug. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Akkor csak az áldásos házasság, ha megáldja valaki?
2012. aug. 4. 23:53
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
Nem attól lesz áldás rajta, ha megáldja valaki, hanem ha mindkét fél úgy megy a templomba az Isten színe elé, hogy egész életüket, és a házasságukat az ő kegyelmébe ajánlják, és megígérik, hogy ami őrajtuk múlik, azt megteszik ,hogy boldogan élhessenek. Isten az ilyen jó szándékot megáldja - ezt közvetíti a pap, nem ő áldja meg szó szerint. Az ha csak odaáll két ember, aki egyébként a templom felé se néz, vagy nem hisz Istenben, és kér egy áldást, hogy jó és szép legyen minden, ez így önmagában nem igazán működik.
2012. aug. 4. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mert azt hiszik a Templomi esküvő valami mágikus(isteni) hatalommal bír. És h ez a buff nincs rajtatok akkor bűnösök vagytok és szét fogtok menni.
2012. aug. 5. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Aki csak a ceremónia miatt akar templomi esküvőt, az hülye és értelmetlen!


Az viszont igaz, hogy a vallásos emberek körében, akik valóban Isten áldását kérik a házasságukra, ott a válások száma 4-5%.

2012. aug. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hívő keresztényként mondom, hogy egyáltalán nem baj, sőt! Én magam, ha nem hívő ismerősöm esküvőjére megyek, sokkal jobban tudom érezni, magam, ha rendeznek egy szép polgári szertartást, mintha nekiállnak bohóckodni a templomban, megígérik, hogy "Isten és az anyaszentegyház" törvényei szerint fognak élni és a gyerekeiket nevelni, közben meg tesznek az egészre.
2012. aug. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát nagyon köszönöm, sokat tanultam ebből, és átadom az itt olvasottakat az illetékesnek.
2012. aug. 5. 23:27
 9/9 homo ludensz ***** válasza:
Nos engem megkereszteltek rom kat-nak első áldoztam majd bérmálkoztam viszont a nagy nyomorban albérlet s kisgyermek csak polgári esküvőnk volt. Megszakadt a lánc. Azt még nem tudom hogy ha oda kerülök felveszem e az utolsó kenetet egyáltalán magamnál leszek e. A templomi esküvő egy állomás a rituálék sorában és nem csak a szép ruha suhogásáról szól. Mellesleg 44 éve együtt vagyunk a nejemmel albérletben majd az építkezésben ma már nyugdíjasként.
2012. aug. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!