Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valóban úgy van ahogy a...

Pelgrim kérdése:

Valóban úgy van ahogy a közmondás szól: "Ember tervez, Isten végez. "?

Figyelt kérdés
Nekem úgy rémlik, mintha az ember lenne az, aki Isten terveit kivitelezi, csak éppen nagyon döcögősen, onnan a sok viszálykodás, szenvedés, nyomorúság, stb.
2012. aug. 5. 11:40
 1/6 anonim ***** válasza:
26%
Mivel az ember teremtette Istent, így abszolút megállja a helyét. Hisz Istenre lehet hárítani minden felelősséget, felhatalmazás a népirtás, háborúk miatt, ha a nevében teszi valaki. Tehát egy tökéletes 6 cm vastag golyóálló üveg.
2012. aug. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy ennek a közmondásnak semmi köze Istenhez. Annyit jelent, hogy attól, hogy valamit eltervezel, még nem biztos, hogy úgy is lesz. Pl. elmész egy balatoni nyaralásra, aztán egész hétvégén szakad az eső.
2012. aug. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
92%

Ezt a szólást azokra a helyzetekre szokták mondani, amikor valami nem úgy sikerül, ahogy azt valaki (egy ember) önállóan eltervezte.


Amiről te írsz, az egy másik helyzet: Isten eltervez valamit, a kivitelezés lehetősége pedig az emberé. Ez alakulhat többé-kevésbé problémamentesen, de akár nagyon nehezen is.


Sejtem, hogy ennél jóval mélyebb filozófiai eszmefuttatást vársz, de én sajnos csak ennyire vagyok képes. :D

2012. aug. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%

Igen így van. Az ember tervez, de Isten végzi úgy el a műveletet, hogy az az ember számára abszolút kedvező legyen, az emberért történjen, még ha az kimondottan kellemetlen is.


üdv

27/F

LastOne.Left

2012. aug. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az ember tervezése csak látszólagos.

Isten munkálkodik az emberen keresztül.

Ha valami nem az "én" elvárásai szerint alakul, akkor az azt jelenti, hogy az "én" nincs összhangban Istennel.

Ha valaki képes elég alázatossá válni, vagyis ezt az "én"-t a második helyre teszi, Isten után, akkor megszűnik a feszültség. Akkor válik láthatóvá, hogy Isten milyen remekül munkálkodik rajtunk keresztül.

2012. aug. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szóval az összes Nobel díjat most sztornózhatjuk?

Oswieciem miként terveződött?

lengyelül ez a neve

Mármint Auswitznak

Ne hülyíts!

Szabadon akarhatom,

hogy egyszer szabad az akaratom,

egyszer meg Isteni ihletés

mondhatnám intuíció.

A balhé az enyém,

de a jó már kétséges.

Szégyeld magad!

/nem sur vagyok, félreértés ne essék/

2012. nov. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!