Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehetek-e így Jehova tanúja?

Lehetek-e így Jehova tanúja?

Figyelt kérdés

Egy ideje kapok folyóiratokat Jehova tanúitól, amiket el is szoktam olvasni. Régebben járt is hozzám két lány, de nem szerettem volna megtérni, inkább csak jó volt valakivel megosztani a gondolataimat. Az utóbbi időben nem tudok velük találkozni (a munkám miatt sajnos) de egyre jobban érdekel Isten és az út, amit számomra kijelölt. Szeretnék eljárni a gyülekezetbe és közéjük tartozni.

Egyetlen dolog aggaszt csak kicsit: a párom. Régebben volt egy osztálytársam, ő Jehova tanúja volt és akkoriban azt mondta, hogy ők nem járhatnak "világiakkal" csakis olyanokkal, akik Istent követik. A barátom nem követi Istent, nem is hisz benne. Nem tudom, hogy ez lehet-e akadály abban, hogy én megtérjek. Próbáltam már hatni rá, de sajnos nagyon rossz úton halad és nem hallgat a józan észre.


2012. aug. 5. 14:22
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/95 anonim ***** válasza:
88%
Nyugodj meg, a barátod nem a józan észre, hanem csak rád nem hallgat. Nagyon jól teszi.
2012. aug. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/95 anonim ***** válasza:
92%
lehetsz, max sokan fognak utálni.
2012. aug. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/95 anonim ***** válasza:
90%

Szia!

Miért pont a JT közösségéhez akarsz tartozni?

Ha ISTEN hív, akkor imádkozz, amíg választ nem kapsz. Ne közösséghez akarj tartozni...hanem ISTENhez.


A JT-tól menekülj!

2012. aug. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/95 anonim ***** válasza:
89%

A párod nem hallgat a józan észre? :D Ezen fölnevettem.

Éppen hogy fordítva drágám...

2012. aug. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/95 anonim ***** válasza:
87%
A barátod pontosan a józan észre hallgat, amikor elutasítja a nézeteidet. Valószínűleg neki amúgy is jobb lesz nélküled. Főleg ha csatlakozol ahhoz a szektához.
2012. aug. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/95 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező.

Ezen az oldalon teljes mértékben lefognak beszélni arról, hogy a tanúkhoz tartozz.


Jehova tanúi nem tartoznak ez emberek kedvencei közé,sokan még ember számba sem vesznek, és megalázás tárgyává vagyunk ki téve. ezért csupa negatív válaszokat fogsz olvasni, ami által leakarnak beszélni, erről a lépésedről.

A barátodra pedig ne akard rá erőltetni.

Nem mindenkié a hit.

(2Tesszalonika 3:1, 2) . . .; 2 és hogy megszabaduljunk az ártalmas és gonosz emberektől, mert nem mindenkié a hit.


A TÖRTÉNELEM folyamán voltak olyan férfiak, nők és gyermekek, akiknek igazi volt a hitük. Jó jelző az „igazi”, mivel több millió más ember is kimutat valamilyen hitet, ami inkább a hiszékenységhez hasonlít; megfelelő alap vagy ok nélkül készek hinni. Az ilyen hit gyakran hamis isteneket vagy imádati formákat foglal magában, amelyek nincsenek összhangban a Mindenhatóval, és az ő feltárt Szavával.

Pál apostol ezért írta: „nem mindenkié a hit!” (2Thessalonika 3:2).

2 Pál kijelentése viszont arra utal, hogy akkoriban némelyeknek volt igazi hitük, ebből pedig az következik, hogy némelyeknek ma is van igazi hitük. Ennek a folyóiratnak a legtöbb olvasója arra vágyik, hogy ilyen igazi hite legyen, és növelje azt — olyan hitet, amely összhangban van az isteni igazság pontos ismeretével (János 18:37; Zsidók 11:6). Te is így vagy ezzel? Akkor fontos felismerned és felkészülnöd arra, hogy próba alá fog kerülni hited.

2012. aug. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/95 A kérdező kommentje:

Bocsássatok meg, természetesen mindenki véleményét szívesen meghallgatom, de a kérdésem elsősorban olyanoknak szólt, akik a választ is ismerik. Vagyis, hogy a barátom lehet-e akadálya a vallásgyakorlatomnak?

Illetve vele az a másik probléma, hogy egy ideje együtt élünk (már eljegyeztük egymást, jövőre lesz esküvő). Okozhat ez gondot? Egyáltalán hozzá mehetek addig, amíg nem kezdi tanulmányozni a Bibliát? Szabad együtt élnünk az esküvő előtt?

2012. aug. 5. 14:39
 8/95 anonim ***** válasza:
10%

Szervusz.

igazából te még nem vagy meg keresztelkedve.

És nem kötelezted el magad Jehova szolgálatára.

Persze ha erős a hited és a vágyad a teremtő népéhez tartozni, akkor neked el kell döntened a tanultak szerint helyes-e a házasság előtti együtt élés.S valóban felkészültél e a változtatásokra.


Nos nem kizárt a házasság egy nem tanúval, de készülj fel, arra, hogy a házasságod megosztott lesz.

Mivel a párod nincs egy nézeten veled, nem biztos de lehet, hogy szóvá fogja tenni a gyülekezetbe való járásodat, a szolgálatodat, ami ne adja Isten de veszekedés tárgya lehet a házasságban.


Ezért mondja Pál nagyon határozottan, hogy Csak az Úrban kössenek a keresztények házasságot.Ez igen sok fájdalomtól megkíméli az istent tisztelő emberek életét akik nem hígítják fel a biblia elvárásait a saját kényükre-kedvükre.


A döntésed megmutatja, mennyire értékeld Isten ajándékát a házasságot.Több helyen írja a biblia, hogy ne kerüljünk felemás igába nem hívőkkel.

De ettől függetlenül lehetsz tanú.

Ha valamely keresztény nem hívővel köt házasságot az igazából nem tiszteli Isten házasságra vonatkozó szabályait, és ésszerűtlen lenne elvárni, hogy áldás kísérje azt.


Ez olyan lenne mint ha azt kérnéd, hogy :

Kérlek áldj meg, bár szándékosan engedetlen voltam"

Ezek kemény szavak.

De a teremtő nem fog változtatni rajta, mert Ő ragaszkodik a saját irányadó mértékeihez, hogy rend és harmónia legyen szeretetben a népén belül.


Különben javaslom, hogy ezt a helyi gyülekezetben kérdezd meg egy érett kereszténnyel, vagy egy vénnel ahova tartozol.

Zsömle/L.

2012. aug. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/95 anonim ***** válasza:
80%

"Egyáltalán hozzá mehetek addig, amíg nem kezdi tanulmányozni a Bibliát? Szabad együtt élnünk az esküvő előtt?"


Szabad?? Miért kéne engedély felnőttek (gondolom) vagytok az ég szerelmére. Szerezz egy kis önbizalmat, mert a végén még az otthoni wc-re is kézfeltétel után fogsz menni.

2012. aug. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/95 antilop válasza:
78%

nem az számít hogy melyik egyházhoz tartozol.


római katolikus.

református

evangélikus

görög katolikus

stb


mind ugyan azt az egy istent tiszteli. A bibliát olvassa.

csak a úgy mond vallás újítók a saját nézeteiket követve kiváltak, és új vallást alapítottak.


én nem javaslom a Jehova tanúit lévén nem elfogadottak, és ezzel más emberekkel lévő kapcsolatodra is kihathat.


én római katolikus vagyok itt elfogadott az úgy mond pogányokkal akár a templomi házasság is.

ezzel azt akarom mondani hogyha az isten útját akarod követni, és a bibliában elmélyedni mindegy melyik egyházat választod.

2012. aug. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!