Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Boldog lehetsz a csalódások...

Boldog lehetsz a csalódások ellenére?

Figyelt kérdés
2012. aug. 6. 05:49
 1/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Sajnos a tökéletlen világunkban elkerülhetetlenek a csalódások és sokan megtörnek, ha néha nagy dózisban kapnak belőle. De a Biblia nagy segítség lehet ezekben az időkben. A jövőkép amit Isten ígér boldogsággal tölti el az embert, de a jelenre is sok hasznos tanáccsal lát el, és nagyon sokat buzdít, ami erőt adhat az embernek:



"Jehova közel van a megtört szívűekhez,

És megmenti azokat, akik szellemükben összetörtek."

(Zsoltárok 34:18)


Üdv: Imre

2012. aug. 6. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Csalódni csak akkor fogsz,ha túl sokat vársz el a jövőtől!

Ha a jelennel foglalkozol és tevékenyen elmélyülsz benne az elméd nem fog a jövőbe rohangálni!

2012. aug. 6. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Igen, mert nem vagyunk tudatlanságban.

Ismerjük az okát a jelennek, és az ezzel járó nehézségeknek.


Mindig pozitívan nézzünk előre, és tegyünk meg minden tőlünk telhetőt, hogy a lehető legtöbbet hozzuk ki magunkból, hogy ne borítsa el az elménket az aggodalom.

2012. aug. 6. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ezt hívják úgy, hogy továbblépés. Mindenkit érnek veszteségek, csalódások, idővel viszont a fájdalom enyhül, és jön valami, ami kitölti az űrt.
2012. aug. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Hazardteam ***** válasza:
74%

CSalódni csak az tud, aki vár/elvár valamit, aki nem vár el az képtelen "csalódni". Az elvárásoknál meg mindig figyelembe kell venni azt, hogy az emberek tökéletlenek, senki sem mindig ugyanolyan, vagy ugyanazt mondja, sokkal többször fáradtak, vagy változékonyak. Márpedig a világot főleg az emberek formálják (látványosan) és tőlük/rajtuk keresztül kaphatod a legnagyobb jó és legnagyobb rossz dolgokat. Van egy mondás: "Jobb az Úrban bízni, mint emberekben reménykedni" és "Isten nem ember, hogy hazudjon" valamint "Istenben nincs változás, vagy akárcsak változásnak árnyéka sem". Az emberek ingatag, törékeny kis lények, bezárva a saját gondolataikkal a testükbe és 1000 különböző dolognak és gyengeségnek kitéve. De ettől függetlenül ez a világ úgy működik, hogy ha nem érnek csalódások, akkor előre sem haladhatsz, mert csak akkor nem érnek csalódások és kudarcok, ha nem csinálsz semmit sem. Ha pedig csinálsz, akkor kudarcok és csalódás fog érni, elbuksz újra és újra. A kulcs az, hogy felállsz és mész tovább, okulva a tapasztalatokból, vagy leülsz és nyalogatva a sebeidet utálod azokat, akik csalódást okoztak. Egyszer megkérdezték az IBM egyik alapítóját, asszem Watsont (a másik "érdekes módon" egy magyar volt:D) Szóval meglátogatta egy riporter és a sikereikről faggatta, majd megkérdezte: "Mr. Watson, mit tehetnék annak érdekében, hogy sikeres legyek, mit gondol?" Watson habozás nélkül azt mondta: "Duplázza meg kudarcait" A csalódás is egy kudarc, egy kudarc élmény, de nem azért van, hogy akadályozzon, hanem hogy mutassa az utat merre kell menned, vagy merre nem kell menned. Olyan ez, mint az akadályfutás, mint pl. most az olimpián. fel vannak állítva az akadály-bakok és neked át kell ugrani őket, ahogy a versenytársaidnak is. De mutatják az utat, hogy merre menj. Csinálhatod depressziósan, haragudva a világra és egyes tökéletlen emberekre, akik megbántottak, vagy csalódást okoztak, keseregve az egyik akadály tövében, vagy csinálhatod így (nevetve) is: http://www.youtube.com/watch?v=tMgmYutL9W0&feature=player_em..


Edison-tól egyszer, az 5000. kudarcba fulladt kísérlete után megkérdezték, hogy minek öl ennyi energiát annak a hülye villanykörtének a kifejlesztésébe? Erre csak annyit válaszolt az illetőnek: "fiatalember, maga nem érti, hogy működik a világ. Én nem 5000x vallottam kudarcot, hanem sikerült megtalálnom 5000 olyan módszert, ami NEM működik, ezáltal pontosan 5000x közelebb kerültem a megoldáshoz" És ha a lámpádra nézel, végül sikerült is neki:)

2012. aug. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Hazardteam ***** válasza:
63%
Ja még annyit, hogy ahol nem ér(het)nek csalódások és kudarc, ott általában jó dolgok sem érhetnek. Ha végig gondolod az életedet, magad is rájöhetsz, hogy így van, mert ahol nem vár a kudarc/csalódás lehetősége, ott nem várhat rád semmi jó/pozitív/értékes dolog sem. Bezárkózhatsz és mondhatod azt, hogy nem érdekel, mindenki menjen a.. (bundesliga frizurát kreáló fodrászok ős öregapjának fodrásszalonjába) de azzal senkinek sem teszel jót, legfőképpen magadnak nem, ahogy a szeretteidnek sem, akik csak sorvadni látnak (ha így tennél)
2012. aug. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát én azt szoktam mondani, ne várj az élettől semmi jót, és nem fogsz csalódni!



De a viccet félretéve:



Néhány napja gondolkodtam el azon az igén, hogy akik az Istent szeretik, minden a javukra van. És hát itt a válság, harmadik éve kínlódom az anyagiakkal, hónapról-hónapra élve, és sokszor voltak filléres gondjaim is, forintosak meg folyamatosan. És tudjuk, Isten "csak" a minden napi kenyeret ígérte nekünk, de azt megígérte. Én ma sem éheztem. Sőt, még mindig messze vagyok az igazi nyomortól, de hát ember vagyok, és mint ilyen én is mindig többre vágyom. De elgondolkoztam azon, miért is lehetek hálás Istennek a válságért? (mert hogy "mindenért hálát adjatok") És tudod, ha nincs a válság, én még mindig egy nagyváros panellakásában élnék 63m2. De jött a válság, egyértelművé vált, hogy a panel rezsijét nem tudom fizetni. Így ma igaz, hogy 35km-el arrébb, egy faluban, de 86m2-en lakom, egy 2158m2-es telken. És elkezdtem méhészkedni. Ezt panelben lehetetlen! Azt ne kérd, hogy mondjam el a különbséget egy panel és a kertes ház között, mert ha a különbséget énekelni tudnám, indulnék az X-faktorban, és meg is nyerném! Szóval az, hogy mi siker és mi kudarc, az igazán relatív.



És van egy mondásom a végére:


Uram! Nem baj, ha nem az van amit én akarok, addig, amíg az van, amit Te akarsz!



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2012. aug. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Hazardteam ***** válasza:
Ez utóbbi hozzászólás tetszik:) Van miért:)
2012. aug. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hazardteam jól mondta. Én is úgy gondolom, hogy csalódások nélkül nincs fejődés, tehát igazi boldogság sincs.

Tisztelettel,

freya

2012. aug. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 blackness válasza:
Szerintem a boldogság nem létezik.
2015. jan. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!