Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megakartam keresztelkedni, de...

Megakartam keresztelkedni, de a pap ígérete ellenére, nem hívott fel. Miért? Hogy lehet így megbízni a papokban?

Figyelt kérdés

Eddig biztos voltam benne, hogy a görögkatolikus vallás a számomra megfelelő, de elbizonytalanodtam.

Külföldön élek, sokat vagyok egyedül, megismertem önmagam, rájöttem, hogy a múltban rengeteg bűnt elkövettem.

Szeretnék változtatni az életemen, letenni a drogot és az italt végleg, és szeretnék Istenhez közel kerülni. Nemsokára hazaköltözöm, de teljesen tanácstalan vagyok, hogy melyik vallás az igazi a számomra, a fent említett kérdés miatt.


2011. ápr. 3. 13:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet,hogy sok a dolga és elfelejtette. Hívd fel,és beszélj vele mégegyszer.
2011. ápr. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Beszélj Jehova tanúival ;)
2011. ápr. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ez még akkor történt, amikor otthon éltem.

2 hétre rá KRESZ órán voltam, amikor bejött a pap, mert bizniszeltek valamit az autósiskolával. Észrevett, láttam, hogy felismert, akkor úgy gondoltam, hogy ezekután felfog hívni. De nem, ennek több, mint egy éve.

2011. ápr. 3. 17:35
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha hazajössz, próbálkozz másik papnál. Nincs ötletem, hogy miért nem hívott fel téged: kötelessége lenne a keresztségre felkészítés és a szentségben részesítés. Ahhoz, hogy kiszabadulj a drog és alkohol fogságából, ahhoz elengedhetetlen a teljes kegyelmet közvetítő keresztség, de hogy reálisan lásd a helyzetedet, ennél többet kell tenned: evangéliumok naponkénti olvasása, Jézus-ima, Akathisztosz Hymnosz és változatainak imádkozása. Ha van időd, olvasgass: http:/www.szimandron.hu

[link]

http:/www.patriarchatus.hu

[link]

2011. ápr. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. ápr. 3. 19:52
 6/6 anonim ***** válasza:
Isten sem keres meg, hogy akarsz-e hinni vagy sem. A pap sem akar háborgatni.
2011. ápr. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!