Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ezzel mire akar utalni?

Ezzel mire akar utalni?

Figyelt kérdés
Ott kezdődött, hogy pár hónapja felvett egy török (muszlim)fiú.Sokat beszéltünk és azt is kérdezte, hogy mennyire vagyok vallásos (katolikus vagyok)A lényeg az, hogy mostanába már a rokona is jelölgetnek, a fiúval már nem beszélünk annyit mint régebben de minden másnap kb. küld egy számot amiben Allah szerepel.Ezzel mit akar ?

2012. aug. 6. 07:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
19%
Ugyan azt, amit a keresztények. Téríteni.
2012. aug. 6. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Salx Narval ***** válasza:
68%
Küld el neki az Ómagyar Mária siralmat, hátha kapcsol.:D
2012. aug. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%

Beszélj neki a mi Istenünkről, a Biblia Istenéről. Beszélj Jézusról, hogy milyen áldozatot hozott az emberiségért. Küldj neki egy Ákos számot, amelyben szerepel Isten.

Ha nem vigyázol, még eltérít. Nem megtérít, mert szerintem nem Allah mellett a helyünk.

2012. aug. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat
2012. aug. 6. 13:39
 5/14 Hazardteam ***** válasza:
71%
A törökök imádják a magyarokat valamiért, a török pasik meg ugye híresen/hírhedten a magyar nőket. Ráadásul törökországban rendkívül sokan beszélnek is magyarul és rengeteg a magyar származású ember. Ők amolyan "testvérnemzetnek" tartasnak minket és így is kezelnek. A török hódoltság idején is legalább 2x ők mentették meg magyarországot a megsemmisüléstől, amit az osztrákok szerettek volna elérni (Szapolyaiék idején) Az, hogy allahról hadovál, ki tudja miért van, talán így akar "nyiktottá tenni" vagy lecsekkolni, hogy mennyire lennél fogékony a témára, mert ő meg vallásos és ez fontos neki. Lehet, hogy tetszel neki, nem tudom, ennyiből nem derül ki semmi, de az valószínűnek tűnik, hogy valami "egyéni" szándék húzódik meg az egész mögött. aztán a fene se tudja, lehet, hogy tényleg csak úgy akar "téríteni" hogy igazából "nem térít" csak elküldi neked a kedvenc allahos zenéit/videóit. Ez még önmagában véve nem baj szerintem, nem hinném, hogy rossz szándékból csinálja, ő ebben hisz. Gond akkor lenne, ha erőszakosan tenné a te akaratod, vagy hited figyelembe vétele nélkül.
2012. aug. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
70%

Szia.

1: nem értem, hogyMIÉRT hagyod hogy ismeretlenek vegyenek fel ismerősként. Tőled távol áll az az ismeretlen ember nem még az a kultúra/életmód. Pláne az, ahogy a törökök viszonyulnak hozzá - a többség - férfiak.

2: Macaristan. =) Nem akarlak fárasztani, de tanulságos ez a kép, ami a linkben van, vicces, de a legtöbb török ismerősöm így látja. Ez van benne a KÖZTUDATban (2 évet dolgoztam kinn náluk/velük Antalyaba .) Persze nem mindenki ilyen.

Én mint muszlim, ki merem jelenteni, hogy mi nem térítünk, mert valljuk, hogy az iszlám eljut ahhoz, akihez akar. Mi nem csöngetünk be házakhoz hogy így meg úgy.. Tehát a férfi közeledni akar hozzád. Ki így, ki úgy.

2012. aug. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én okos a linket meg lehagytam

[link]

2012. aug. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Másik dolog. Most Ramadan van, amit Istenszolgálattal "illik" tölteni, nem csetelgetéssel. Talán azért hanyagol mostanában. Szeretne veled kommunikálni. Előző voltam/vagyok
2012. aug. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Hazardteam ***** válasza:
Ikea:)))))))
2012. aug. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat !
2012. aug. 6. 19:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!