Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ezek a videók miről szólnak?...

Ezek a videók miről szólnak? Jézus buddhista szerzetes volt?


2012. aug. 6. 20:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Kíváncsi vagyok ha feltennék pár videót youtubera,hogy Jézus ateista volt viszont látnám-e az oldalon
2012. aug. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 feketepeter ***** válasza:

Jézus nem volt buddhista szerzetes. De még ha az is lett volna, fölöslegesen volt az, mert nem Buddha tanait hirdette utána.


Egyébként az 5. videóhoz írt egyik komment frappánsan összefoglalja a lényeget: "It's interesting how we prefer theories which differ from the traditional view even if the evidence for them is minimal, poor or distorted. Why do you think that is?"

2012. aug. 7. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Pietrosol ***** válasza:

Szia feketepeter!


Amit írtál,abban az esetben lenne igaz,ha 100% bizonyosságod lehetne a felől,hogy Jézus minden tanítása nyilvános és semmit nem rejtegetnek előlünk!

2012. aug. 7. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 feketepeter ***** válasza:

Szia Pietrosol!


Valaminek a nemlétét nem lehet bizonyítani. Hogy bizonyítod be például, hogy egy anyától származol, és nem kettőtől?

2012. aug. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Pietrosol ***** válasza:

Biztos vagy benne,hogy mindent olvastál tőle?Biztos vagy benne,hogy minden nyilvános?Nem hiszem,így abban sem lehetsz biztos,hogy nem voltak Buddháéval analóg tanításai!


Ezt a két anyás példádat nem értem!Petesejt(anya,1),hímivarsejt(apa,1). Ha két anyától származnék,két szülőcsatornán jöttem volna keresztül,valahol csak látszana rajtam a varrás!

2012. aug. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 feketepeter ***** válasza:
100%

Az nem releváns, hogy én olvastam-e Jézus összes tanítását. De puszta felvetések nem bizonyítékok arra, hogy Jézus buddhista szerzetes volt. Egyébként Jézus és Buddha tanításait is meglehetősen jól ismerem, így merem kijelenteni, hogy Jézus teljesen mást tanított, mint Buddha.


Elég, ha csak azt a kijelentést vesszük, hogy "senki sem mehet az Atyához, csak énáltalam". Buddha pedig ezt mondta: "Nincs külső megváltó. Csak magatokra számíthattok az úton, amit én is megtettem."

2012. aug. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%
Nem volt buddhista szerzetes. A buddhizmus a teljesen más alapokról építkezik (hinduizmus, ahol istenek vannak, életkerék, reinkarnáció stb.) és máshova jut. A buddhizmus pl. nem beszél Istenről, Krisztus meg a mennyei Atyát emlegeti. Nincs egy Isten, aki megment, aki üdvözít, hanem magadnak kell magadat eljuttatnod a nirvána állapotába, megszakítanod a folytonos reinkarnációt, az életkereket. Karmáról sem beszélt Jézus, holott a Buddhizmusban, hinduizmusban ez alap.
2012. aug. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Pietrosol ***** válasza:

Nem azt mondtam,hogy biztosan vannak Buddhista tanításai,hanem,hogy nem biztos,hogy nincsenek!


Egyébként,ha a Krisztus tudat belső létező,akkor nem is kell külső erő!


Nem kötekedni akartam,félre ne értsd!

2012. aug. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 feketepeter ***** válasza:

Ha nekünk nem hiszel, kérdezz meg egy keresztény papot, vagy egy buddhista tanítót, hogy Jézus mennyire volt buddhista.


Egyébként, ahogy a #4-ben is írtam, valaminek a nemlétét nem lehet bizonyítani. Például az érvelésedre analóg módon azt lehet mondani, hogy nem biztos, hogy nincsenek Láthatatlan Rózsaszín Egyszarvúk, vagy például azt, hogy nem biztos, hogy nincs olyan rovar, amelyik tud írni-olvasni.


Nem a nemlétet kell bizonyítani, hanem a létet, azaz a pozitív állításokat. A felvetés, hogy Jézus buddhista szerzetes volt, nem támasztható alá tudományos igénnyel, ezért nem fogadható el. Amíg nincsenek bizonyítékok rá, addig egyszerű képzelődés, fantazmagória.

2012. aug. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!