Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A párom 41 évesen döntött...

A párom 41 évesen döntött úgy, hogy lelkésznek kell lennie. Támogatom, de fenntartásaim vannak. Így kell ennek lennie?

Figyelt kérdés

14 éve vagyunk együtt. Mindig is fontos volt számunkra a hit és Istennek tetsző életvitel.

Most 40-en túl, úgy döntött beiratkozik teológiára és felhagy mindennel, lelkész szeretne lenni.

Őszinte az elhivatottsága és imponál is nekem, hogy céltudatos, hogy tanulni vágyik és tesz is érte.


Mégis az van a fejemben, hogy ez amolyan férfias kapuzárási pánik (csak szerencsére nem egy fiatal lány az, aki elcsavarja a fejét, hanem Jézus).

Támogatom persze, miért ne tenném. De belül nem vagyok meggyőződve arról, hogy ez nem csak pótcselekvés a részéről. Hogy ennek valóban így kell-e lennie?

A teológián majd hogyan állnak hozzá? Egy 41 éves, mire végez 46 éves férfira hogyan tekintenek az oktatók, a gyülekezet? Meg egyáltalán én hogyan férek bele majd a jövőképbe?


2012. aug. 7. 10:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Attól függ,melyik vallásról van szó? Teológiát nála idősebbek is végeztek,de az nem biztos,hogy állása is lesz utána. Az viszont biztos, hogy lelkészként nem élhet úgy,hogy nem vagytok házasok.
2012. aug. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Református és házasok vagyunk.

Határozottan nem csak egy diplomára vágyik, nem arra, hogy elvégezzen egy iskolát, hanem önmagát egy gyülekezet lelkészeként látja. Ha ez nem fog összejönni, az tudom, hogy nagyon nagy csalódás lesz számára.

Ő most nagyon biztos benne, hogy sima lesz az út. Csak én látom az akadályokat...

2012. aug. 7. 10:50
 3/11 Andizsuzsi ***** válasza:

"Meg egyáltalán én hogyan férek bele majd a jövőképbe?"


Azt gondolom, ez a legfőbb aggodalmad. 41 évesen hol van még a kapuzárástól????

Te ugyan ott maradsz az életében, ahol most is vagy. Biztos lesznek nehézségek, de minden házasságban vannak. Ha szeretitek egymást, minden rendben lesz. Sok sikert kívánok!

2012. aug. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Igen, igazad van. Van bennem félelem. Olyan jó lenne, ha nem lenne...

Köszönöm :)

2012. aug. 7. 13:21
 5/11 anonim ***** válasza:
Gondolom nem azért szereted az urad, merthogy milyen foglalkozást űz, így ha most mást fog csinálni, nem kellene aggódni. Nem római katolikus pap lesz, se szerzetes. Ez a jobbik eset, mert a refiknél nincs cölibátus (bocs :))
2012. aug. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Persze azt is hozzátenném, hogy a Biblia szerint nincs ilyen foglalkozás ahogy "lelkész", se megélhetéskereszténység. De ez már másik történet... :)
2012. aug. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!



Iccés Istvánt 45 évesen hívta el az Úr, akkor ment teológiára, ma ha jól tudom Cegléden evangélikus lelkész. Rendszeresen szolgál Biatorbágyon, és nagyon jók a tanításai. Csak azt tudom neked tanácsolni: (kicsit átszerkesztettem az apcsel 5.38-at, de szerintem érteni fogod) "ha emberektől való ez a szándék ....., akkor megsemmisül; ha pedig Istentől való, akkor úgy sem tudod megsemmisíteni, és még úgy tűnhetsz fel, mint aki Isten ellen harcol."



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2012. aug. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A mi lelkészünk - bár valamivel fiatalabban - de elég komoly egzisztenciát adott fel, amikor elhívta az Úr. Hozzánk segédlelkészként került, de nagyon hamar önálló gyülekezetet kapott, és hatalmas munkát végzett rövid időn belül. Támogasd a férjed, egyetértek az előttem szólóval: ha Istentől való, akkor minden simán fog menni, ha nem, akkor úgyis elhal.
2012. aug. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Nem adhatok tanácsot, mert jóval fiatalabb vagyok. Én személy szerint gyerekkorom óta arról álmodom, hogy református lelkész lehessek, de erről soha senkinek nem mertem beszélni. Sajnos az életem úgy alakult, hogy egy két gyerekes, hajadon anyuka lettem. A párommal soha nem fogunk összeházasodni. Ráadásul ő sajnos elég primitív vallási téren. Megrögzött ateista. De tiszteletben tartjuk a másik világnézetét. A gyerekeimet természetesen vallásosan nevelem.. Tudod, életem végéig bánni fogom, hogy olyan embert választottam, akinek semmit nem jelent a hit, a vallás, az erkölcsös, megfontolt élet. Hiába szeretem őt, ez nem elég. Bármit megadnék azért, ha olyan ember lenne a társam, aki támogat abban, hogy egy ilyen csodálatos hivatást válasszak, amivel más embereket szolgálhatok és segíthetek. Ha a helyedben lennék, én mindent megtennék azért, hogy egy ilyen nemes célt - talán a legnemesebbet - elérhesse az, akit szeretek..
2012. szept. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Óh de szépen írtál. :)

Köszönöm, írtam privátban.

2012. szept. 3. 08:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!