Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Amíg a magyarok pogányok...

Amíg a magyarok pogányok voltak miben hittek?

Figyelt kérdés
Tudom, sámánizmus, meg ilyenek. De akkor ők hitték azt, h Földanya...?
2008. máj. 9. 09:56
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Pontosan! A természet erőiben és a jó ill. ártó szellemekben hittek. A sámán vagy más néven a táltos kommunikált a szellemekkel. Számukra rendeztek ünnepségeket és áldozatokat mutattak be. A pogányság nem azt jelenti, hogy semmiben sem hisznek, hanem, hogy nem keresztények.
2008. máj. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!!


Én nem hiszek Istenben/istenekben, nem vagyok megkeresztelve sem, azt sem hiszem, h a Földnek lelke van. Viszont azt el tudom hinni, hogy léteznek szellemek/kísértetek. Akkor rám azt mondanák, hoy pogány? Vagy ateista?

2008. máj. 9. 11:23
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

Mindenképpen pogány vagy, igen.

Ateista csak akkor, ha csupán szellemekben, kísértetekben hiszel, de azt nem hiszed, hogy van egy felsőbb lény, aki mindenek felett áll, vagyis Istenben nem hiszel. Ha valami ilyen lényben hiszel, mindegy, hogy nevezed-e valahogy, vagy hogy minek nevezed, akkor nem vagy ateista.

De ha ilyen lény szerinted semmilyen formában nem létezhet, akkor ateista vagy, ettől még szellemekben hihetsz.

2008. máj. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Pont azt írtam, h nem hiszek ilyenekben (Isten/istenek/felsőbbrendű lény stb.)

Csak szellemekben.

Vagyis akkor ateista.

2008. máj. 9. 11:41
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
igazából pontosan sajnos nem tudjuk. van sok elképzelés, vannak nyomok, bizonyítékok, csak sajnos nagy királyunk (sosemvolt)Szent István a kereszténységre térítés részeként következetesen pusztított minden (rovás)írásos feljegyzést is. Csak nagyon kevés maradt fenn, pedig "könyvtáraink" voltak.
2008. máj. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%

Szia!

Azt nem mondanám, hogy pusztán feltételezések vannak a témában (mert hiszen akkor az a sok tudós miért kapja a fizetését). Léteznek bizonyos tárgyi emlékek, amelyek azt támasztják alá, hogy a "pogány" magyarok Egyistenhitben éltek.

Mivel a sumíroktól származtatjuk magunkat, logikusnak látszik a feltételezés is, hogy a vallásunkat onnan hoztuk magunkkal. A sumír vallás pedig gyakorlatilag a Föld első civilizációjának a vallása.

A témában rengeteg könyv látott már napvilágot, személyes kedvencem Bunyevácz Zsuzsa A Szent Grál üzenete c. könyve. Szerintem mindenképp olvasd el! Nemcsak az Általad felvetett kérdésről van benne szó, hanem az egész magyarságról!

2008. máj. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%
Igen, az a könyv sok kérdésre választ adhat! Megváltoztatja a hozzáállásodat a magyarságodhoz és bizonyos nemzeteket vallásokat másképp fogsz megítélni, mint eddig, nagy eséllyel...
2008. máj. 24. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Majd megpróbálom megszerezni.
2008. máj. 26. 13:14
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha könnyebb olvasmány kell, olvass Böszörményitől (Gyula)
2008. dec. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Animista vagy
2009. aug. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!