Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Zsidó származású magyarok...

Zsidó származású magyarok mennyire tartják a zsidó szokásokat?

Figyelt kérdés

Lehetőleg zsidó származásúak írjanak.

Kíváncsi lennék,mert pl a megkeresztelt "elvileg" keresztények nagy részét tulajdonképpen nem érdekli a vallás,nem az szerint éli életét.Max évente egyszer elmennek karácsonykor az éjféli mesére,meg templomba de esküsznek,de kb ennyi sokaknál.


2011. aug. 5. 22:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Mivel láttam kóserboltot, biztos van egy szűk kör, amelyik tartja, mert különben nem lenne értelme ilyen boltot fenntartani. De szerintem nagyon kevesen lehetnek.
2011. aug. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egyik legjobb barátom zsidó származású, vannak Izraelben is rokonai, ők viszont egyáltalán nem tartják a zsidó szokásokat, nem is tudom, járt-e már valaha zsinagógában, az is lehet, hogy nem.
2011. aug. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A zsidó származású magyaroknak is több csoportja van vallási szempontból: vannak ateisták, ortodoxok, neológok, messiáshívők = Jesua Ha Mashiach-ban, azaz Jézusban hívők...

Az ortodoxok ragaszkodnak leginkább a szokásokhoz, úgymint a napi kötelező imák, kóser étkezés, stb.

Ha bővebben érdekel a téma, sok közösségnek van saját honlapja, rá tudsz keresni.

2011. aug. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
1.37, nem értem mi annyira vicces, akad jópár zsidó származású magyar. Budapesten pl 1910-ben a lakosság majdnem negyede volt zsidó...ez több százezer ember. Nem vándoroltak ki mindannyian Izraelbe.
2011. aug. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem fogalomzavarban szenved szegény.

Vagy eddig ő még csak a (mai) magyar zsidókról és a Magyarországot (régebben )elhagyó zsidókról hallott, és nem tud mit kezdeni a két szó helycseréjével... :)

2011. aug. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én keresztény vagyok, de van több zsidó ismerősöm. Közülük van, aki ortodox, de több olyan, aki hitetlen.
2011. aug. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Szerintem külön kell választani a zsidó származású (népcsoport) embereket a zsidó vallású emberektől. Én számos zsidó születésű embert ismerek, akik nem vallásosak. Viszont ismerek betérőt is, akit a zsidó származásúak lenéznek csak mert nem zsidónak született, pedig különb ember náluk.


A kérdésed második részét illetően ismét külön kell választani a gyerekkorban (értelmetlenül) megkeresztelt embereket, és azokat akik később megtértek és maguk elhatározásából keresztelkedtek meg. Az elsők, akikről Te is írtál. A második csoport általában valóban Jézus követői, megtartják parancsolatait, még ha bizonyos nézetekben nem értenek egyet.


manju

2011. aug. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Zsidó nem lehet magyar, mivel mindkettő egy nép.
2011. aug. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
20.10, tévedsz, a zsidó nem csak egy nép neve, jelentheti csak a a vallást is.
2011. aug. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
De elsősorban népcsoport...
2011. aug. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!