Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek egy angyal kérhet...

Szerintetek egy angyal kérhet ilyet, hogy borulj le előttem?

Figyelt kérdés
2012. aug. 12. 09:26
1 2
 1/20 lsandor ***** válasza:
100%
Nem nem kérhet. A Bibliában van példa rá, hogy egy ember hódolni akart egy angyalnak, de elutasította ezt, azt mondva, hogy ez csakis Istent illeti meg és ez így is van
2012. aug. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Semmi képen sem! Többször olvasni a bibliában, hogy angyal előtt akartak, illetve le is borultak de ő szólt, hogy pl.:


Jel 19,10 "És leborulék annak lábai előtt, hogy imádjam őt, de monda nékem: Meglásd, ne tedd; szolgatársad vagyok néked és a te atyádfiainak, a kiknél a Jézus bizonyságtétele van; Istent imádd, mert a Jézus bizonyságtétele a prófétaság lelke."



Jel 22,9 "Az pedig monda nékem: Meglásd, ne tedd; mert szolgatársad vagyok néked, és a te atyádfiainak a prófétáknak, és azoknak, a kik megtartják e könyvnek beszédeit. Az Istent imádd."


Csak az Istent imádd!

2012. aug. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
31%
Kérhet,ha egoista.
2012. aug. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
22%
Kérhet, te meg vagy megteszed, vagy nem.
2012. aug. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
89%

Ha igaz, hogy vannak angyalok, állítólag Isten azért teremtette őket, hogy ők szolgálják, ők segítsék az embereket.


(Állítólag erre nem volt hajlandó Sátán, ezért lett kiűzetve az angyalok közül, és lett ő a sötétség, a pokol ura)

Persze mindez csak akkor, ha ez az igazság!

2012. aug. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
88%

Re: lsandor


Akkor ezek szerint Jézus nem csak egy angyal, mint ahogyan az Őrtorony tanítja nektek:


"Annakokáért az Isten is felmagasztalá őt, és ajándékoza néki oly nevet, a mely minden név fölött való; Hogy a Jézus nevére minden térd meghajoljon, mennyeieké, földieké és föld alatt valóké. És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére." Fil 2:9-11

2012. aug. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
71%
Nem. Ha mégis ilyet kér, akkor ő valamiféle gonosz, angyalnak álcázva.
2012. aug. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
90%

Szia !


Elképzelhetőnek tartom ha nem az Isten angyalai közül való.

2012. aug. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
43%
Vajon csorbát ejt ez bármi módon az imádaton, amivel Jehovának tartozunk? Nem. Emlékezzünk csak az angyal figyelmeztető szavaira: „Istent imádd”! Jézus sohasem próbál meg versengeni Jehovával (Filippi 2:6). Igaz, az összes angyal parancsot kapott arra, hogy „hódoljon [Jézusnak]”, és minden teremtménynek el kell ismernie Jézus magas állását, hogy „Jézus nevében minden térd meghajoljon”. De figyeljük meg, hogy ez „Istennek, az Atyának dicsőségére” és az ő rendeletére történik (Héberek 1:6; Filippi 2:9–11). Jézus Jehovától kapta nagy hatalmát. Ha tehát elismerjük Jézus hatalmát, Istent dicsőítjük. Ha viszont nem vetjük alá magunkat Jézus uralmának, azzal magát Jehova Istent utasítjuk el (Zsoltárok 2:11, 12).
2012. aug. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.


Nagyon jók szerintem.

De, nem akarok kertelni egy észrevétel miatt írtam ki, és kíváncsi vagyok a Ti véleményetekre is.


Ki is volt Lucifer? Egy nagy hatalmú arkangyal, aki a föld felett kapott hatalmat , Isten egyik fiaként. Még levetett állapotában is Istenként uralkodik a földön. Ő azt mondja Jézusnak, ha leborulsz előttem és engem imádsz, neked adom a föld összes királyságát.

Imádat csak Istennek jár, leborulás meg főleg. Akkor mégis, hogy gondolta, hogy ilyennel kísérti meg Jézust?

2012. aug. 12. 18:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!