Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak olyan angyalok, akik...

Vannak olyan angyalok, akik többi angyalra figyelnek?

Figyelt kérdés
Felügyelnek, nézik, merre mennek, stb.

2012. jún. 24. 21:43
1 2
 1/13 anonim válasza:
37%
persze,mikor az angyalok elmennek babot enni addig a többiek örködnek
2012. jún. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
dejóó ez a kérdés:) csak nehéz erre válaszolni, mi ezt nem tudhatjuk..de szerintem vannak ilyen angyalok:)
2012. jún. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

De akkor az angyalok angyalainak is kell lennie angyalaiknak! Lehet, hogy ez egy véget nem érő sor? És mi kiknek vagyunk az angyalai? Ha ebbe belegondolsz, akkor lehet, hogy a sor nem vetíthető ki végtelenségig. Mert mi nem vagyunk angyalok (feltételezem), és ezzel meg is válaszoltam, hogy ha vannak angyalaink, akkor nekik nincsenek angyalaik, mert az nem lenne logikus, kivéve abban az esetben, ha mi vagyunk a ranglétra legalján! Nem hiszem, hogy világos, amit írok.

De másfelől közelítve: mi vagyunk a védtelen ember, és van egy hatalommal rendelkező tiszta lény (angyal). Neki miért kéne védelem? Ő elvileg nem olyan mocskos világban él, mint az emberek. Szerintem nincs angyalvigyázó angyal.

Mármint abban az esetben, ha létezik angyal, amin szintén lehetne vitatkozni.

2012. jún. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%

Az angyalok elsősorban Istenre figyelnek. Az Ő tervét pontosan ismerik és az a céljuk hogy ez a jó terv teljes egészében megvalósuljon az ember életében. Ha az ember hagyja magát vezetni akkor ez sikerül is nekik. De tiszteletben tartják a szabad akaratot ezért ha valaki nagyon ragaszkodik a bűnökhöz akkor azt nem védik meg akarata ellenére a gonosz lelkektől.

Tehát az angyalok figyelnek Istenre, az emberre vagy emberekre akit vagy akiket védenek, és a gonosz lelkekre is. Gyakran többen dolgoznak egy feladaton ezért egymásra is figyelnek.

2012. jún. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 munyamunya ***** válasza:

Kedves kérdező!


Egészen biztos, hogy van rendje az angyalok, vagy inkább Isten szellemi fiai gyülekezetének, ahogy az látható Zakariás, Dániel és a Jelenések könyvében is. Egyik angyal szól a másikhoz, utasítja valamire, kvázi továbbadja az Istentől eredő rendeletet, hiszen minden parancs forrása végső soron a Mindenható. Isten a Seregek Ura, amin belül vannak fejedelmek, elöljárók, hatalmasságok, vagyis munkamegosztás van, mindenkinek megvan a maga feladata.


A legnagyobb hatalmat minden szellemi lény közül a Felkent Jézus kapta, aki ""Istennek jobbján van, felmenvén a mennybe; a kinek alávettettek az angyalok, hatalmasságok és erők."" (1Péter3:22)

2012. jún. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Az utolsó már kapizsgálja, mire gondolok. Én úgy értettem, hogy van az angyaloknál egyfajta hierarchia. Vannak ugye az arkngyalok, akik magasabb rangúak. Őnekik feladatuk, hogy felügyeljenek a kisebb angyalokra, és, teszem azt, jelentsék Istennek?
2012. jún. 25. 11:03
 7/13 anonim ***** válasza:

"Őnekik feladatuk, hogy felügyeljenek a kisebb angyalokra, és, teszem azt, jelentsék Istennek?"


Én inkább úgy képzelem hogy mondjuk Isten megparancsolja egy arkangyalnak hogy egy városrészt tisztítson meg a gonosz lelkek befolyásától. Ekkor ez az angyal meg utasít mondjuk 200 angyalt hogy menjenek oda és intézkedjenek.

De szerintem olyan nem fordulhat elő hogy egy jó angyal valamit elront vagy szándékosan rosszat tesz mert az angyalok ismerik Isten terveit.

2012. jún. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Tégla? Már az angyalok között is?:)
2012. jún. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem is arra gondoltam, hogy szándékosan csinálnak rosszat, csakhogy mondjuk valamiféle befolyás alá kerülnek, elcsábulnak.
2012. jún. 26. 12:10
 10/13 anonim ***** válasza:
3. VÁLASZOLÓVAL EGYET ÉRTEK,ÉS A LEGALJÁN AZ EMBER VAN,VAGY TALÁN AZ ÁLLATOK ÉS A KÖRNYEZET melyre mi nekünk kéne vigyázni:) és az angyalokra Isten figyel:) Ő az alfa és az omega :) vagy ahogy ti látjátok őt:) de ő van az őrködés csúcsán:)
2012. jún. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!