Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan különbözteted meg...

Hogyan különbözteted meg Isten és Krisztus közötti "tiszteletedet"?

Figyelt kérdés
Akik azt mondják, hogy csak Istent szabad imádni, és Krisztus nem az Isten, de hogy különböztetem meg az én hálámat, szeretetemet Krisztus illetve Isten iránt.
2012. aug. 12. 22:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ján 5:23 azért, hogy mindenki ugyanúgy tisztelje a Fiút, mint ahogyan az Atyát tisztelik. Aki nem tiszteli a Fiút, az nem tiszteli az Atyát sem, aki a Fiút elküldte.
2012. aug. 12. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%
Szamomra Isten egy Jezus egy,egyforman tisztelem es imadom.
2012. aug. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 munyamunya ***** válasza:

Nem olyan bonyolult dolog ez. Először is, hogyan mutatom ki a hálámat, tiszteletemet, szeretetemet a Teremtő felé? És hogyan az Ő Felkentje felé? Szerintem ugyanúgy: engedelmeskedem a parancsolatoknak, rendeléseknek és betöltök minden igazságot, amire erőt és meggyőződést kapok. Vagyis, hűséges maradok minden körülmények között az Isten beszédéhez.


Másodszor, éppen Jézus tanított bennünket az imádás és könyörgés helyes módjára, azt gondolom, ezt nem kell nagyon magyarázni: Atyánkhoz szólunk, aki a mennyekben van, Neki adunk hálákat, az Ő segítségét kérjük a kísértésekben, mert Övé minden hatalom és dicsőség mindörökké.


Vagyis: Azzal, hogy alávetem magam Isten akaratának, egyúttal a Krisztus iránti tiszteletemet és szeretetemet is kifejezem, hiszen Jézus maga is mindenkor az ő Atyja és Istene akaratát cselekedte, én pedig akkor követem őt, ha hasonlóan élek.

2012. aug. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Krisztust ugyanúgy tiszteljük, mint az Atyát, de nem hozzá imádkozunk, hanem az Atyához, Jézus Krisztus nevében, hiszen Ő a közbenjáró értünk.
2012. aug. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólóhoz.:)

Jézus határozottan kijelentette, hogy ha valamit kérünk akkor az Atyától kérjük, de közben járó a teremtő és az emberek között Jézus, tehát kéréseinket minden esetben Jézus Krisztus nevében kell elé tárnunk.


Ez az ima.


Egyébként meg a teremtő méltó az imádatra,Jézus pedig a tiszteletre, mivel mindent megtett, hogy megmentsen minket.

Persze pont ezen áldozat miatt akarják jobban szeretni Jézust mint az Atyját.

2012. aug. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!