Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol vásárolhatok, találhatok...

MarkoG kérdése:

Hol vásárolhatok, találhatok papi zsolozsmát?

Figyelt kérdés

Mostanában rászoktam a zsolozsmázásra, de mivel nem vagyok pap így eredeti 3kötetes zsolozsmához eddig nem jutottam hozzá

Hívők zsolozsmája nekem annyira nem tetszik, de ha nincs más beérem azzal(abban sokat kell lapozni s hiányzik egy csomó szent imája)



2012. júl. 20. 17:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Érdeklődj a plébánián. Ott megtudják mondani,hogy hol tudsz venni ilyent. Vannak egyházi könyvesboltok,ők tudják a címét.
2012. júl. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm, csak sajnos a mi egyházmegyénkben már papi zsolozsma 1992 óta nincs nyomatva... reménykedtem h máshol még van.... a
2012. júl. 20. 23:23
 3/4 anonim ***** válasza:

4 kötetes, nem 3. :) Egyébként "mezei" hívők csak papi hagyatékok felszámolásakor tudnak általában hozzájutni, és ahhoz is nagy szerencse kell.


Viszont éppen dolgozik a liturgikus bizottság egy helyesebb és összeszedettebb magyar nyelvű zsolozsma elkészítésén, karácsonyra már ígértek valamit, de általában rá kell számolni valamiféle késést. Elméletileg ezt fogják mindazok átvenni, akik zsolozsmakötelezettek és jelenleg a Liturgia Horarumot használják (tehát pl. nincs saját rendi zsolozsmájuk). Talán ebből az új könyvből lehet majd venni bárkinek - bár ezt nem tudni egyelőre.


Neten fent van amúgy az egész, ha gondolod: [link]


4 kötetesben nincs igazán újabb kiadás, az újabb szentek ünnepeit kis kiegészítő füzetből szokta mondani, aki ezt használja. Nem tudom, a kiegészítő füzet mennyire hozzáférhető, egyházmegyei könyvellátókban vagy komolyabb vallási könyvesboltokban érdemes rákérdezni.

2012. júl. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2012. júl. 22. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!