Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mik azok a jó dolgok (tettek,...

Mik azok a jó dolgok (tettek, személyek akár), amiket a vallásoknak köszönhetünk?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy voltak és vannak rosszak is, de én most szeretném, ha kifejezetten a jókat próbálnánk összeszedni, úgy mindegyik vallásból, aki amit tud, ismer. Akár a vallások által, akár úgy, hogy valakit a vallások ihlettek valamire, ami jó, tömegeknek jó.
2009. júl. 22. 16:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
5%
hát úgy látom nem sok ilyen van....nekem se jut eszembe semmi
2009. júl. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
Teréz anya, a kultúra megőrzése a Nyugatrómai Birodalom bukása után...
2009. júl. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
17:03 - én tudnék sorolni sok mindent, nem azért nem írtam, mert nem, hanem mert én arra vagyok kíváncsi, hogy ti mit tudnátok mondani, de ha érdekel, akkor írok mondjuk ötletcsinálónak egyet: GOSPEL
2009. júl. 22. 17:31
 4/13 anonim válasza:
100%
Böjte Csaba atya tevékenysége, afrikai missziók, oktatási feladatok ellátása, karitatív tevékenységek (szegény családok támogatása, hajléktalanok étkeztetése), zene, kórházak fenntartása, stb.
2009. júl. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Kérek mindenkit, hogy aki tud ilyen jó példát hozni, azt ne pontozza le senki, mert a kérdésre válaszol! Aki mégis lepontozza, arról el van könyvelve, hogy képtelen értelmezni egy egyszerű kérdést.
2009. júl. 22. 17:50
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Például

- Magyarország.

Ha Szent István király idejében nem történik meg a magyar nép megkeresztelkedése, a magyarság éppen úgy eltünt volna mint például az avarok. "eltüntek mint az avarok", irják az orosz krónikák.

- a déli harangszó

Hunyadi János megállitotta a török(iszlám) terjeszkedést.

- Árpádházi Szent Erzsébet, a keresztényi szeretet szentje

a világ egyik legtiszteltebb szentje.(Talán a második legnépszerübb szent Assisi Szent Ferenc után).A német krónikások szerint; gloria teutoniae, Németország dicsősége)

- Kalkuttai Teréz Anya, akinek halálakor az 1 milliárd lakosú Indiában 3 napos állami gyászt rendeltek el. Ilyenre se azelött, se azóta nem volt példa.

- Csaba testvér (Böjte Csaba) Erdélyben, aki többezer kallódó magyar gyermeket mentett és ment jelenleg is

- a teljesség igénye nélkül....

2009. júl. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
45%
úgy gondolom a szent emberek cselekedeteit nem a vallásoknak, hanem a megnevezett embereknek köszönhetjük...azok az emberek akkor is jó cselekedeteket követtek volna el, ha nem vallásosak...ezért eddig számomra érdemben csak a Magyarország államosításáról szóló hozzászólás-részlet tekinthető a kérdésre érdemben válasznak...természetesen nem pontoztam le senkit, már rég nem szokásom pontozgatni, csak megjegyeztem az észrevételem....
2009. júl. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
18:47 - Vannak dolgok, amik szerintem nem lennének, ha a vallások nem lennének, mert a vallások ugyanúgy megihletik az alkotókat, mint egy szép nő. Ilyent se tudsz mondani?
2009. júl. 22. 18:58
 9/13 anonim ***** válasza:
65%

- van heti egy szabadnap (ez az ötlet a zsidóktól származik és a kereszténység révén lett közkincs).


- vallások által inspirált építészet, festészet, költészet és zene


- mai erkölcsi fogalmaink megjelenése (az ókori Görögországban nem volt ám olyasmi a mai értelemben, hogy jó, rossz, kegyetlen vagy irgalmas stb.: ott az erősebb kutya b.szik elve volt az "erkölcs", és a jón a sikerest, a rosszon a sikertelent értették).

2009. júl. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
51%
Jó sokan vagytok így van kinek lepontozni :) de ez nem pozitív dolog nekem, csak nektek.... jó, mondog egy jó dolgot, ami nekem jó... a Bibliai írások és történetek sok olyan történelmi legendához adnak táptalajt, amiből utána megszülethetnek nagyon jó kalandfilmek, mint pl az Indiana Jones filmek, és el lehet gondolkodni a legendák létezésén vagy igazságtartalmán...
2009. júl. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!