Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért fontos hinni abban hogy...

Miért fontos hinni abban hogy a Szentlélek/szellem az személy?

Figyelt kérdés
Van jelentősége? Mert eddig vizsgálódásom eredményeként arra jutottam. Hogy Istenben és az ő fiában Jézus Krisztusban kell hinni. Ki mit gondol?
2012. aug. 16. 07:01
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
7%
Higgy abban, ha úgy érzed. Én ateistaként nem hiszek ilyesmiben.
2012. aug. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Annak fontos, akik filozófusok és szofisták agyalmányai mentén határozzák meg keresztény voltukat.
2012. aug. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 yuda ***** válasza:
81%

Ha bibliai hitről beszélünk, akkor annak mindig a biblia írása a forrás.

Egyetértesz?

Ami abban van, az igazság és még akkor is igazság, ha ennek ellent mondani látszik valami ideiglenesen.

Istennek mindig igaza van.

Ha azt mondod hiszel, akkor Isten mindern igéjében kell hinned. Nem mondhatod jó lelkiismerettel, hogy ebben az igében hiszel, ebben pedig nem. Ki vagy te, hogy válogatsz?

A bibliában, ha már olvastad, elég sok ige van. Ezek Isten tökéletes, tiszta, egészséges beszédei.

Ez volt a bevezető, hogy rátérhessek a lényegre:


Ha azt akarod, hogy bibliai hited legyen és az valóságos legyen, nem hihetsz akármiben, hanem kizárólag abban, ami a biliában található.

Vannak másféle hitek, nem arról beszélek, hanem ami minden kereszténynek szükséges az élethez, az üdvösséghez, a bibliai hit.

Ez a tipusú hit nélkül lehetetlen dolog Istennek tetszeni.


Az ember megváltásával kapcsolatban legfontosabb, hogy higyj az Úr Jézus krisztusban, hogy ő Istennek elküldött báránya, aki elvette a világ bűneit, köztüka tiédet.

Ez fontos, de nem csak az, hogy hiszed, hanem a hitedet a száddal kimondod. Ez tehát elengedhetetlen ahhoz, hogy üdvöséged legyen.


Visszatérek a kiinduláshoz: Istennek sok igéje van a bibliában és a Jézus krisiztusban való hit a legfontosbb, de ezen kívül sok más igazság van még. Azokban is kell hinned.

Megteheted, hogy pl. máshogy vélekedsz valamiről, mint a biblia írja.

Megteheted? Igen, meg.

Akkor viszont a te hited nem igazságon alapul, hanem valami torz, hamis hit. Nevezzük inkább fikciónak.

Sok vallásos embernek ilyen hite van.

Nem hisznek a bibliai igazságokban, mert az előljáróik teletömték a fejüket olyan dolgokkal, amelyek nem találhatóak a bibliában és maguk pedig nem járnak utána.


Egyik ilyen a Szentlélek, helyesebben Szent szellem személye. Azért pontosabb szellemnek fordítani, mert Károli biblia nem tesz különbséget a szellem és a lélek kifejezés között. Ez egy fordítási hiba, de eredeti nyelven szellem szó szerepel.

Biblia számos igéje beszél Szent szellem személyéről, hogy Neki akarata van, vezeti az embereket, érzései vannak, gondolkodik, elhív embereket szolgálatra...stb.

Ezek mind személyiség jegyek igaz?

Rákereshetsz itt a fórum keresőjében ilyenekre. Van aki kigyűjtött sok erre vonatkozó igét, én most nem teszem.


Visszatérve a bibliai hithez: ha a biblia személyként beszél róla, akkor logikusan egy hívő annak fogadja el függetlenül, neki mit tanítottak a teológiából, mert a biblia az egyetlen hiteles forrás, nem a vallási tratdíciók.

Nncs semmi problémám a vallási tradíciókkal, ha megegegyeznek a bibliával, de ha annak ellene mondanak, akkor nem fogadom el. Egyébként többségében ellene mondanak, így viszont úgy vélem, el kell az embernek gondolkodnia, akar e olyan közösséghez tartozni, ahol meghamisítják Isten igéjét, vagy keres élő hitű, Isten és biblia központú gyülekezetet.


Számodra hasznos tehát, ha abban hiszel ami a bibliában található, és nem fantázia világban élsz.

Ez is egy igazság, hogy Szent Szellem személy. Bátran hihetsz benne és egész más lesz a hozzáállásod.


Utoljára pedig bátorítalak, hogy van még sokezer igazság a bibliában, tehát egész életed is kevés, hogy mindet felfedezd és higyjél bennük. Úgy gondolom, még a kezdetén jársz ennek.

Sok igazság, és ne felejtsd: mind Isten igéje, mind igazság. A hited Isten igéjén nyugodjon és akkor mozdíthatatlan leszel.

2012. aug. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
59%

Szia!


A Szentlelket nem tudjuk testi alakban elképzelni, és a Szentírás sem szól ilyesmiről vele kapcsolatban. Tény, hogy a Biblia számos helyen az Atya és a Fiú Lelkének mondja őt. Mindazonáltal egyértelműen személyi tulajdonságokkal rendelkezik az Szentírás szerint.


Mindezeken felül "neve" van a Szentléleknek, Jézus Krisztus egyenrangú isteni személyként sorolta őt az Atya és a Fiú mellé nagy misszióparancsában (Mt. 28:19).


Továbbá bizonyság a Szentlélek személy volta mellett, hogy Jézus búcsúbeszédeiben (Jn. 14-16. fej.) ismételten személyre utaló névmással (ekeinos) szól Jézus a Szentlélekről, noha a görög pneuma szó maga, amelyet a Szentírás a Lélek jelölésére is használ egyébként semleges nemű.


Ezek alapján én úgy gondolom, hogy egyértelmű a kérdés, mindazonáltal a Szentlélek kiléte nagyon titokzatos, így persze kialakulhat más kép is az emberben róla. Szerintem minden ember egyéni döntése, hogy milyen képet alkot magának a Szentlélekről nem gondolom, hogy érdemes lenne üdvösségkérdésként kezelni.


Üdv. Péter

2012. aug. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 Pietrosol ***** válasza:
11%

Szia!


Erős a gyanúm,hogy a Boldogasszony,későbbi Mária a szentlélek!Talán a gnosztikusoknál megtalálhatók a gyökerei!

2012. aug. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Isten Szelleme ugyanolyan "dolog" mint az ember szelleme, csak sokkal hatalmasabb, de minőségileg pneuma, pneuma. (lég, levegő, szél) Szóval, akik szerint Isten Szelleme valami Istentől különálló személy azok tévednek, mert annyira különálló, mint amennyire az ember szelleme különálló az embertől. Az én szellemem nem tőlem különálló személy, hanem az én lényemet, személyemet tartalmazza, hordozza. Pl. ha Isten visszakéri a szellemem, akkor meghaltam. (ez az élet lehellet, amit Ádám testébe fújt) Ha megszomorodom, az a szellemből van A szellem ismeri a titkos dolgaim, mert a szellem mindeneket vizsgál stb. Istennél is így van; ha valaki Isten Szellemét szomorírja Istent szomorítja. Isten Szelleme ismeri Isten titkait stb. A Szellem árad, vízhez, olajhoz, szélhez hasonlítja az írás (venni lehet, betöltekezni vele), máshol meg galamb képében száll alá, vagy kettő tüzes nyelvek formájában, pünkösdkor, amikor betöltött minden tanítványt. Tehát Isten mint szellemi lény, képes arra, hogy saját Szellemét kiterjessze és sok embert megajándékozzon, betöltsön ( ezzel a minőséggel, mint szél, víz, olaj, ami osztható), vagy Szellem által tegyen csodát, vagy szóljon stb. (az Írásra is azt mondja, hogy Isten Szelleme által van inspirálva, ihletve)


Ilyesmik jutottak eszembe.

2012. aug. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem meg a Szentlélek egységben van Istennel és Isten a Szentlélekkel ,tehát nem létezik külön Szentlélek csak egy mindent átjáró Isteni tudat!Persze a Biblia másképpen ír erről,de egy olyan könyv amit emberek raktak össze saját szájuk íze szerint,nehezen lehet hiteles alap!
2012. aug. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem mindig a cselekedetek könyve jut erről eszembe: mindenkire rászállt a lángnyelv és eltöltötte őket a szentlélek.

Később ott az ígéret, hogy ki lesz árasztva minden testre.

Ezt egy személlyel elég nehéz megvalósítani


János azt mondta Jézusról, hogy ő szentlélekkel és tűzzel keresztel.

Péter érvelésére vissza utalva itt a tűzzel teszi egyenrangúvá és ahogyan a tűz sem személy úgy a szentlelket sem személyként kezeli.


Ezért szerintem nem fontos ilyenformán hinned benne.

2012. aug. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 Hazardteam ***** válasza:

"Van jelentősége?"


hát most figyi. Anyukádnak mindegy, hogy valami személytelen erőnek, vagy amolyan "van van-nincs nincs hótmindegy"-nek nézed? Mert szerintem nem. És a Szent Szellem "kicsit" feljebb áll, mint te, anyukád, vagy én, vagy akárki..

Ezen kívül, ha már vizsgálódás: Jézus maga mondta, hogy ő ugyan elmegy, de küld maga helyett mást (más vígasztalót, támogatót, ügyvédet, szószólót stb. rengeteg jelentése van annak a szónak, amit használt) Helyesebben: Azt mondta felmegy az Atyához és kéri küldje el a Szent Szellemet. Ráadásul minden csodát, minden tettét a Szent Szellem által tette, engedelmességben az Atyának és összhangban a Szent Szellemmel. Nélküle egy tapodtat nem mozdult még ő sem. Fontos hinni benne? Igen. Ő van itt velünk az elragadtatásig, úgy, mint anno Jézus volt a tanítványokkal együtt. Ha nem hiszed őt személynek, akkor nem is ápolhatod vele a közösséget, nem ismerheted meg és nem is hallgatsz rá, mikor hozzád szól és vezet. Márpedig AZOK Isten fiai, akiket Isten Szelleme vezérel és akiben NINCS Krisztus Szelleme (aki megegyezik a Szent Szellemmel) az NEM az övé. Ezen kívül a bűn és a halál törvényét, ami Ádámtól fogva minden emberre kihatott és minden ember hordozza a tagjaiban (és ami Isten ellen dolgozik) CSAK a Szent Szellem, Krisztus Szellemének a "törvénye" képes kioltani. Enélkül, pontosabban a Szent Szellem segítsége nélkül képtelen bárki is kereszténnyé (Krisztusivá) lenni és végigmenni azon az úton, amit Isten kijelölt a számára.

Ha ő nem lenne, kereszténység sem lenne. És amikor eltávozik ebből a világból, az ő visszatartó ereje is eltávozik vele együtt. A folytatást, a pusztulást elolvashatod a Jelenések könyvében..

2012. aug. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
9%
A Szentlélek vezérel minket? Nem hiszem! Mert Isten a saját képére teremtett minket,úgy értve,hogy a tudatunkat a saját tudatára formálta!ha visszatérünk az Isteni tudathoz,akkor meg van a legjobb vezetőnk és nem kell ezért még egy plussz vezető,hiszen a tudatunk egyesül az Istennel!
2012. aug. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!