Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki kapta a Szent Szellem...

Aki kapta a Szent Szellem ajándékát, a nyelveken szólást, az az illető maga érti is amit más nyelven beszél, vagy csak mondja a szavakat anélkül, hogy értené?

Figyelt kérdés

Nem provokatív a kérdés, csak érdekel a téma, és érdekel ezzel kapcsolatban ha van valakinek személyes tapasztalata.


Köszönöm!


2012. júl. 28. 22:25
 1/8 anonim ***** válasza:
17%
Ilyen ember nem létezik! Csak a Bibliában lehet róla olvasni!
2012. júl. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Te minden emberrel beszéltél? :)))
2012. júl. 28. 22:30
 3/8 Pietrosol ***** válasza:
5%

Szia!


Nem a szavak és azok értelme a lényeg!Ez egy mantram!Hangsor,amelynek a frekvenciája gyógyít.

Analógiáit az Iszlámban és a Tibeti Buddhizmusban is megtalálod!Nincs a szavaknak értelme!

2012. júl. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem értem, amit mondok. Viszont amit a harmadik válaszoló írt, az teljesen hülyeség, nem értelem nélküli szavak ezek, hanem egy másik nyelv.
2012. júl. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 pelgrim ***** válasza:
20%

Pietrosol válasza helyes, a „nyelveken szólás” egy félrevezető elnevezés.


Létezik azonban olyasmi, hogy valaki módosult tudatában számára teljesen idegen nyelvet beszél és érti mit mond és azok is akihez szól. Egy ilyen eset a pünkösdi történet, mikor Jézus tanítványa hirdetni kezdték az evangéliumot.

2012. júl. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 yuda ***** válasza:

Ha te tetted fel az előző kérdést, akkor olvasd át, mert meglepően jó válaszok is vannak benne, ha kiszórod a kritizálókat, bibliai igékkel alátámasztva. Ha nem te írtad, akkor pedig azért olvasd el.

Egyébként nem, nem érti, de van egy másik ajándék, a nyelvek magyarázata. Ez két külön ajándék.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__3..

2012. júl. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nem én tettem fel, és olvastam.
2012. júl. 29. 17:16
 8/8 homo ludensz ***** válasza:
szerintem az volt a célja a nyelveken szólásnak hogy mindenki megértse az Igét. Az akkoriban élt népeknek a leghatásosabb igehirdetés az volt hogy saját nyelvükön szóltak hozzájuk mondjuk a tanítványok.
2012. aug. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!