Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A nevető Buddha-szobor miért...

A nevető Buddha-szobor miért olyan kis duci?

Figyelt kérdés
Mármint Buddha a lemondást hirdette, ezért elvileg nem nagyon lehetett elhízva. Akkor miért maradt meg így a köztudatban?

2012. aug. 28. 09:06
 1/6 anonim ***** válasza:
fogalmam sincs,ez nekem még soha nem fordult meg a fejemben,pedig több tucatnyi van a lakásunkban,mert nagy feng shui rajongó vagyok... :D jó kérdés!
2012. aug. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mert a kis puffi, lemondott a diétáról!
2012. aug. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az eredeti Gautama Sziddhárta alakja összemosódott a kínai mitológia Budai nevű szereplőjével, de valójában két különböző figuráról van szó.


Gautama Sziddhárta valójában egyáltalán nem volt kövér:

[link]


[link]

2012. aug. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A kövérség bőséget jelképez, ezért így ábrázolják, ezt úgy olvastam valahol.

Azt azért hozzátenném, hogy aszkétaként is élt pár évet, teljes lemondásban, de nem az aszkéták által élt teljes lemondás hozta meg a megvilágosodást.

2012. aug. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy itt írta Titus Pullo, a kövér nem a lemondást hirdető Buddha. Magyarul itt találsz róla (a linkeket is érdemes megnézni): [link]
2012. aug. 29. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, a ducisága az anyagi jólétet szimbolizálja.

Vannak sovány Buddha-szobrok is, ő a szellemi/lelki értékeket jelképezi.

2012. okt. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!