Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nevezik Jézust az...

Miért nevezik Jézust az 'Emberfiának'? Nem lenne logikusabb az 'Istenfia' elnevezés?

Figyelt kérdés
Elvégre épp az lenne a lényege, hogy nem egy ember az atyja, hanem Isten...
2012. aug. 30. 19:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mind a kettőnek szokták nevezni,de mivel emberként élt köztönk ezért az a megnevezés is helytálló.
2012. aug. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
49%

Hat ezen en is gondolkoztam ugye Jezus viszater a menybe es korabbi hatalmaval bir azaz ujbol Isten lesz nem mar teljes nem kell meguresiteni magat ahogy a Foldon volt.

De a Jelenesek 3:12-ben negyszer hivja az Atyat Istenenek.Szoval ha Istennek van Istene.......

2012. aug. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Jaj, ezt ne kezdd...
2012. aug. 30. 19:53
 4/15 anonim ***** válasza:
Emberfia, mivel Mária, az anyja ember volt..elvileg..ki hisz benne, az már másik tészta
2012. aug. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 yuda ***** válasza:
73%

Mindkét elnevezés helyes és a biblia mindkettőt jogosan használja felcserélve: -hol így, hol úgy.

Oka pedig a következő:

Anyja ember volt, apja Isten.

Tehát ő teljes jogú ember, és teljes jogú Isten is.

Ember létét legtöbben elfogadják.

Isten létét pedig ő maga tanította, hogy egylényegű az Atyával, ugyanakkor tetteti is bizonyították. Bűnöket bocsátott meg, betegeket gyógyított, halottakat támasztott... maga is feltámadt a halálból, mint elsőszülött a halottak közül, hogy mindenekben Ő legyen az első.

2012. aug. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Igen, de akkoriban nemigen nevezték volna Máriát embernek... Abból, hogy 'Emberfia', rögtön Józsefre asszociálok. Akkor már miért nem 'Asszonyfia'? Tény, hogy rosszabbul hangzik, de logikusabb lenne, nem? :S Jézus korában még csak a férfi számított embernek, rá használták ezt a 'jelzőt'.
2012. aug. 30. 20:22
 7/15 yuda ***** válasza:
83%

Véleményem szerint az emberfia kifejezés nem Máriára, sem nem Józsefre vonatkozik.

Úgy gondolom, -és ezzel lehet vitatkozni, -hogy Jézus megváltása az egész emberiségre vonatkozik.

Ő, mint utolsó Ádám (ádám jelentése ember)meghalt az egész emberi fajért Helyettünk/miattunk/értünk.

Önként felvállalta, hogy magára veszi mindannyiunk bűneit, azok minden következményével együtt(pl. halál) és ezáltal az emberi faj(az Ádám) megmenekülhet, hogy hisz Őbenne.

Tehát az emberfia megnevezés inkább erre utal.

Azért kellett embernek lennie, mert Isten nem tud meghalni.

Ember meg tud, de nincs ember, aki tökéletes bűntelen, tiszta, ártatlan, erkölcsös, igaz, szent..stb lenne. Ezért Isten ezt a megoldást találta, hogy kiválasztott magának egy szüzet és abban fogant meg az Isten-ember gyermek. Máshogy nem lehettet megcsinálni.

Ha lett volna bármi más megodás, hidd el, Isten nem a szerelmes fiát áldozta volna fel.

Ennek előképe volt a zsidó ószövetségi évenkénti áldozat, ám azt évente újból meg kellett ismételni, mert egy ártatlan állat halála/vére nem tudta örökre megváltani/eltörölni az ember bűneit, csak évenkénti haladékot kapott Izrael, amig eljött a messiás, „Mert egyetlen áldozatával örökre tökéletesekké tette a megszentelteket.” Zsid. 10,14

2012. aug. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
És Isten miért nem tudott „csak úgy” megbocsátani? Miért volt szüksége áldozatra, ráadásul éppen a saját fiára? Igaz, ez már más téma... Te egyébként melyik felekezethez tartozol?
2012. aug. 30. 20:57
 9/15 yuda ***** válasza:

Valóban más téma és csak érinteni tudom, annyira mély és megindító bölcsesség van benne.

Tudnod kell, hogy a vér az élet hordozója a biblia szerint.

Vérontás nélkül pedig nincs bűnbocsánat. Ez a bibliában kijelentett egyik legalapvetőbb tény/igazság.

Ha valaki ebben nem hisz, akkor a messiásban nem hisz.


Zsid.9.22. "vérontás nélkül nincsen bűnbocsánat."

3. Mózes.17.11

Mert a testnek élete a vérben van, én pedig az oltárra adtam azt néktek, hogy engesztelésül legyen a ti életetekért, mert a vér a benne levő élet által szerez engesztelést.


Láthatod tehát, hogy a vér hordozza egy élőlény életét. A vérben lévő élet képes az engesztelésre. Amennyi élet van benne annyira.

Egy ártatlan állat vére nem tudta eltörölni Izrael bűneit, de arra képes volt, hogy elfedezze azt egyetlen évre. Akkor meg kellett ismételni.


Az ember egyértelműen magasabb rendű az állatnál, de a probléma, -és már magamat ismétlem, -hogy minden ember Ádám leszármazottjaként megterheltetett az ősi bűnnel, amit még ráadásul tetézett az általa elkövetettekkel.

Így az ember menthetetlen. Nincs szabadító, nincs megváltó.

Kellett volna tehát egy ártatlan ember, de nem volt. Mi legyen akkor?


Isten a saját fiát elküldte, hogy emberré legyen és az ő engedelmes, ártatlan élete -amit a vére hordozott,el tudta végérvényesen törölni a bűneinket. Feltámadása után felvitte a vért a mennybe és bemutatta az Atyának. Megvizsgálták a mennyei lények és hibátlannak, tökéletesnek találták. Egy Istennek odaszánt, engedelmes élet.

Nincs bűnbocsánat Jézus véráldozata nélkül. ha lett volna, Isten mást választ.


Egyébként már a bűnbeeséskor Isten maga ölt le állatokat, vért ontott, hogy meglegyen az engesztelés, és bőr ruhákba öltöztette az ember párt.

Ábel álalt áldozatát elfogadta, mert volt erről látása, míg Káin gyümölcs áldozatát nem.

Egyszerűen ez egy tény, hogy vérre van szükség a bűnök engesztelése miatt.

Jobb, ha ezzel megbékélsz, mert ez az egyetlen mód, hogy megmenekülj te és mindenki más.

Jézus véréhez hit által lehet hozzájutni és ez a csodálatos vér sok dolgot képes elvégezni bennünk.

Kiváltott az ördög kezéből, megtisztít, megszentel, általa megbékélünk Istennel, megvéd. életet ad...

Ha van időd, és legyen, akkor nézd meg ezt a videót és sok kérdésedre választ kapsz.


Biblia elő és ellenőrizd amit mondanak! :)

[link]

2012. aug. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 pelgrim ***** válasza:

Jézus maga használta „ember fia” kifejezést, mikor saját személyéről beszélt. Az „én”, vagy az „én vagyok” kifejezést pedig akkor használta, amikor az ember isteni kilétéről beszélt, a minden emberben jelenlévő Krisztusról:


„Én vagyok az út, az igazság és az élet, ...”, "Én vagyok a kapú, ..."

2012. aug. 31. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!