Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Magyarul hogy van ez a jelenés...

Magyarul hogy van ez a jelenések könyvében?

Figyelt kérdés

Woe to you, Oh Earth and Sea, for the Devil sends the

beast with wrath, because he knows the time is short...

Let him who hath understanding reckon the number of the

beast for it is a human number, its number is Six hundred and

sixty six.


2012. szept. 1. 12:40
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

Jelenések 12:12

"...Jaj a föld és a tenger lakosainak; mert leszállott az ördög ti hozzátok, nagy haraggal teljes, úgymint a ki tudja, hogy kevés ideje van."


Jelenések 13:18 "...A kinek értelme van, számlálja meg a fenevad számát; mert emberi szám: és annak száma hatszázhatvanhat."

2012. szept. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Sághegyi Csaba ***** válasza:
42%

Károliból:

Jelenések 12:12

Jaj a föld és a tenger lakosainak; mert leszállott az ördög ti hozzátok, nagy haraggal teljes, úgymint aki tudja, hogy kevés ideje van.

Jelenések 13:8

Akinek értelme van, számlálja meg a fenevad számát; mert emberi szám: és annak száma hatszázhatvanhat.

2012. szept. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Sághegyi Csaba ***** válasza:
14%
Hoppá, nem 8, hanem 18, ahogy az első válaszoló írta :)
2012. szept. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
33%
Iron Maiden? :D
2012. szept. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Sághegyi Csaba ***** válasza:
Titus, a dobosuk vagy 10 éve megtért keresztény! :D
2012. szept. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

(Jelenések 12:12) 12 Ezért örvendjetek, ti egek, és ti, akik azokban lakoztok! Jaj a földnek és a tengernek, mert lejött hozzátok az Ördög nagy haraggal, mivel tudja, hogy rövid ideje van.”


(Jelenések 13:17, 18) . . .. 18 Ide kell a bölcsesség: Akinek van értelme, számítsa ki a vadállat számát, mert emberi szám az; és annak száma hatszázhatvanhat.


Különben mindenhol ugyanaz van, valaki véletlenül félre írta, miért kell mindjárt támadni.

2012. szept. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#5


Tudom, legkedvencebb együttesem ;) Csak feltűnt, hogy a szöveget ebben a tagolásban tőlük hallottam (Number of the Beast felvezetője).

2012. szept. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 munyamunya ***** válasza:
Érdekes ez az angol szöveg, úgy írja, hogy 'az ördög elküldi a fenevadat nagy haraggal', holott a görögben (amennyire meg tudom állapítani, az összes ősi kéziratban: görög ortodox, Tischedorf, Textus Receptus, Bizánci) nincs szó itt a fenevadról, csak az ördögöt (diabolos) említi. Honnan való a fordítás?
2012. szept. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

@munyamunya


Sőt, ismereteim szerint kb. az összes fordításban úgy szerepel, ahogy te is írtad.


Steve Harris, a dal írója valamiért módosított rajta egy picit. Ha jól tudom, a dalt egyébként az Ómen c. film és Harris egyik rémálma ihlette.

2012. szept. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Amúgy, igen az Iron Maiden-től hallottam ezt először, de az Angerfist is feldolgozta ezt az "introt" a "Number" c. számukban. köszi még egyszer mindenkinek.

2012. szept. 4. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!