Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Különböző egyházak hogyan...

Különböző egyházak hogyan magyarázzák a Jelenések könyvében szereplő hét trombitaszót?

Figyelt kérdés
2012. febr. 8. 18:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Milyen jó kérdéseid vannak!

Én is nemrég lettem figyelmes a hét tromitaszóra.

Adventista álláspont: [link]

117. oldalon kezdődik.


Jehova Tanúi álláspontját is hallottam már, nekik külön könyvük van a magyarázatról. Ott is teljesen mást írnak, megmagyarázva például, amire emlékszem: hogy a hegy, amely lezuhan valójában a "hatalom" bukása, mivel a hatalmat említi a Biblia hegy címszóval is.


Majd még keresgélek, ki hogy látja.


Én egyértelműen meteorhullást látok bele. :)

2012. febr. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

baptista: [link]


Valahol középen kezdődnek a trombitaszavak.

2012. febr. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Én nem az egyházak magyarázatát szeretném leírni, hanem azt ahogyan én látom. A trombiták ítéletet hirdetnek, mégpedig Isten ítéletét a hitehagyott keresztény világ felé.


Az apostol hét angyalt lát, akiknek kezében trombiták voltak és éppen készültek arra, hogy trombitáikat megfújják. A trombiták hangja több dologra is figyelmeztet. A régi időben a trombita hangja a nagyon fontos figyelmeztető üzenet vagy felhívás előfutára volt. Általában politikai és háborús események eszköze és tudósítója volt a trombita: (Lásd. pl. Jer. 4,19. 42,14. I.Kor. 14,8.) A jelen esetben Isten büntető ítéleteit hirdetik meg a trombitáló angyalok. Míg a hét levél az Isten üzenetét hirdette az egyház felé, addig a hét pecsét arról beszél, hogy mennyire figyelmen kívül hagyta az egyház ezt az üzenetet, a hét trombita pedig azt mondja el, hogy az Isten miként reagált az egyház hitehagyására és bukására. Jézus már a pergámumi gyülekezetnek jelezte ennek lehetőségét. (Lásd. Jel. 2,16.) Éppen ennek az egyházkorszaknak az idejére tehető az első trombita eseménysorozata.


A hét angyal trombitája kiegészítését és folytatását képezi a Dán. 2. és 7. fejezetében foglat jövendölésnek. A trombiták üzenete azzal kezdődik, hogy bemutatja hogy a Római Birodalom miként bomlott fel 10 királyságra. Ennek a leírását az első négy trombita üzenete adja meg. Ahogy az első trombita a Nyugat-római Birodalmat sújtotta. úgy az 5. és a 6. trombita főként a Kelet-római Birodalom ellen irányult.


A hetedik trombita próféciájának vázlatát pedig így összegezném: Isten és az Ő Krisztusa átveszi az uralmat végleg a földön. Ez azonban csak úgy lehetséges, ha megsemmisíti a bűnt, és azokat, akik a bűnhöz ragaszkodnak. De Isten nem egyedül akar uralkodni, hanem a megváltottakkal együtt, akiket fiaivá fogadott.

Viszont egy ítélet alkalmával dönti el, hogy kik azok, akik fiaivá lehetnek. A frigyláda megjelenítése pedig arról beszél, hogy az örök erkölcsi törvény alapján fogja kimondani a végső döntést.


Üdv. Péter

2012. febr. 10. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Izrael napjaiban trombitaszóval jelezték a fontos napokat vagy jelentős eseményeket (3Mózes 23:24; 2Királyok 11:14). Hasonlóképpen a trombiták hangja, amelyet Jánosnak kell majd hallania, létfontosságú dolgokra hívja fel a figyelmet.Mindegyik trombitaszó egy-egy drámai jelenetről ad hírt, amelyben rettenetes csapások érik a föld különböző részeit.Ezek azonban nem szó szerinti csapások, hanem jelek, amelyek Jehova igazságos ítéleteit jelképezik
2012. febr. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!