Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent hinni Isten (nevé)...

Mit jelent hinni Isten (nevé) ben vagy Jézus (é) ban?

Figyelt kérdés

A hit vagy a cselekedet fontosabb?

Miben nyílvánul meg hit és mi szükséges a (jó-rossz) cselekedetekhez?


Ha a szerető szülő azt mondja szeretett gyermekének, hogy ne nyúljon a tűzhöz, mert megégeti magát, a gyerek mikor menekülhet meg a fájdalomtól?

Ha nem hallgat atyjára, mi lesz a tettének következménye?

Mit fog gondolni az ő atyja és mi lesz a gyermekének sorsa? Ki dönti el mi lesz a sora és miért úgy dönt?



2012. aug. 26. 21:21
 1/8 yuda ***** válasza:

Nem minden kérdésedet értem, de úgy gondolom, nem is baj, mert eléggé filozofikus akarsz lenni, engem pedig ez a része nem érdekel. Némelyikre válaszolok, amelyek normálisabbak.

Jézusban hinni annyit tesz, hogy elhiszed, hogy Ő a messiás. Magára vette a világ bűneit, a tiédet is, és ezáltal megmenekültél az örök büntetéstől, ami bűneid miatt jogos következmny lett volna. Jézus testben eljött a világra, hogy ezt megtegye és meghalt érted, majd testben támadt fel. Ő Isten fia. Ha ezeket megvallod a száddal és hiszed a szívedben, üdvözülsz. Ez nagyjából a Jézusban való hit.


Hit vagy cselekedet? Mindkettő, egy példával:

Hit cselekedetek nélkül halott:

- Van egy ember és nincs kabátja. Te hiszel Istenben és azt mondod, majd imádkozol érte.

- Másik példa. Ugyanez az ember, és te adsz neki a több kabátodból egyet, vagy veszel neki, mert megteheted.

Érted a különbséget?

Jézus azt mondta, hogy mit ér az olyan hit, aki elnézi, hogy testvére szükségben van, de nem tesz érte semmit, pedig tudna?!

Hit az cselekedetek által lesz valóságossá.

Másik helyen így ír: Ne szóval szeressünk, hanem cselekdetetekkel és valóssággal.

2012. aug. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A hit kérdésére már kedves előttem szóló válaszolt.

1,

A gyermek megégeti a kezét...Akkor menekülhet meg a fájdlaomtól ha szót fogad és nem nyúl a forró kályhába.


ellenkező esetben akkor menekül meg vagy szabadul meg a fájdalomtól, ha meggyógyult keze:)

2,

Ha nem hallgat az atyjára akkor megégeti a kezét, és az fájni fog.Nem menekülhet meg a következménytől, saját döntést hozott.


3,

Mit gondol az Atyja?

Te mit gondolnál ha a gyermeked a kezének megégetése mellett döntene?

Szomorú lennél te is, hogy fájdalmat okozott a gyermeked magának, pedig te szeretetből tiltottál..


4,Mi lesz a gyermeke sorsa? ezt nem igazán értem, mert mindenki a saját sorsának kovácsa. Senkinek nincs előre megírva az élete.

az utolsó kérdésedre ugyan ez a válasz.

Mindenki saját maga dönt az élete felől.

Miért úgy dönt, hát ez egyéni kérdés...

2012. aug. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Jézus nevében kell Istenhez imádkozni,


Nem kell semmi más a megmentéshez, csak hinni Jézus Krisztusban?

Csel 16:30–32, Kár.: „Uraim, mit kell nékem cselekednem, hogy idvezüljek? Azok [Pál és Silás] pedig mondának: Higyj az Úr Jézus Krisztusban, és idvezülsz mind te, mind a te házadnépe! És hirdeték néki az Úrnak ígéjét [„Isten Igéjét”, Csia; „Isten szavát”, Kat.], és mindazoknak, kik az ő házánál valának.”


(Az, hogy ez az ember ’hitt az Úr Jézusban’, pusztán azt jelentette, hogy őszintén kijelenti, hogy hisz benne? Pál rámutatott, hogy ennél többre van szükség.

Meg kell ismerni és el kell fogadni Isten Szavát. Ezért is hirdette azt Pál és Silás a börtönőrnek. Igazi hite lenne-e Jézusban annak, aki nem imádná azt az Istent, akit Jézus imádott; ha nem alkalmazná Jézus arra vonatkozó tanítását, hogy milyennek kell lenniük a tanítványainak; ha nem végezné azt a munkát, aminek elvégzésére Jézus parancsot adott a követőinek?


Rászolgálni nem tudunk a megmentésünkre; abban csakis az alapján részesülhetünk, hogy hiszünk Jézus emberi élete feláldozásának az értékében. De életmódunknak összhangban kell lennie a hitünkkel, még ha ez nehézségeket von is maga után.

A Máté 10:22 [Csia] szerint Jézus ezt mondta: „aki végig állhatatos marad, megmenekül.”)


„Jézus nevében” és ehhez hasonló kijelentéseket az egész Keresztény Görög Iratokban vagy „Újszövetségben” találunk. Valójában több mint 80-szor van benne a „név” szó, amikor Jézus szerepére utal; egyedül a Cselekedetek könyvében mintegy 30-szor. Az első századi keresztények Jézus nevében kereszteltek, gyógyítottak, tanítottak, hívták a nevét, szenvedtek a nevéért és magasztalták a nevét (Cselekedetek 2:38; 3:16; 5:28; 9:14, 16; 19:17).

2012. aug. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


"A hit vagy a cselekedet fontosabb?"


Jakab levelében ezt olvashatjuk:


"Mert ahogyan a test halott a lélek nélkül, ugyanúgy a hit is halott cselekedetek nélkül." - Jak 2,26


Áldás, békesség!

Mihály

2012. aug. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A hit az eredeti szövegben bizalmat jelent.


Az ember megigazulása a hit által befogadott kegyelemmel kezdődik, de az cselekedet nélkül halott. (Jak. 2,17)

2012. aug. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Máté 21

28

De mit gondoltok ti? Vala egy embernek két fia, és odamenvén az elsőhöz, monda: Eredj fiam, munkálkodjál ma az én szőlőmben.

29

Az pedig felelvén, monda: Nem megyek; de azután meggondolván magát, elméne.

30

A másikhoz is odamenvén, hasonlóképpen szóla. Az pedig felelvén, monda: Én elmegyek, uram; de nem méne el.

31

E kettő közül melyik teljesítette az atya akaratát? Mondának néki: Az első. Monda nékik Jézus: Bizony mondom néktek: A vámszedők és a parázna nők megelőznek titeket az Isten országában.

32

Mert eljött hozzátok János, az igazság útján, és nem hittetek néki, a vámszedők és a parázna nők pedig hittek néki; ti pedig, akik ezt láttátok, azután sem tértetek meg, hogy hittetek volna néki.


Ha az ember hisz valakiben, bízik valakiben, akkor nem csak mondja.

[link]


De ha már cselekedetre nem is mindenki képes, mert bűnös és tökéetlenek az emberek, legalább a szándék legyen meg bennük a jó felé és a bűn bánat. Ne pedig a szálkát lássák meg a másik szemében, miközben az ő szemükben ott van a gerenda.


Lukács 10

25

És ímé egy törvénytudó felkele, kísértvén őt, és mondván: Mester, mit cselekedjem, hogy az örök életet vehessem?

26

Ő pedig monda annak: A törvényben mi van megírva? mint olvasod?

27

Az pedig felelvén, monda: Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből és teljes lelkedből és minden erődből és teljes elmédből; és a te felebarátodat, mint magadat.

28

Monda pedig annak: Jól felelél; ezt cselekedd, és élsz.

29

Az pedig igazolni akarván magát, monda Jézusnak: De ki az én felebarátom?

30

Jézus pedig felelvén, monda: Egy ember megy vala alá Jeruzsálemből Jerikóba, és rablók kezébe esék, akik azt kifosztván és megsebesítvén, elmenének, és ott hagyák félholtan.

31

Történet szerint pedig megy vala alá azon az úton egy pap, aki azt látván, elkerülé.

32

Hasonlóképpen egy Lévita is, mikor arra a helyre ment, és azt látta, elkerülé.

33

Egy samaritánus pedig az úton menvén, odaért, ahol az vala: és mikor azt látta, könyörületességre indula.

34

És hozzájárulván, bekötözé annak sebeit, olajat és bort töltvén azokba; és azt felhelyezvén az ő tulajdon barmára, vivé a vendégfogadó házhoz, és gondját viselé néki.

35

Másnap pedig elmenőben két pénzt kivévén, adá a gazdának, és monda néki: Viselj gondot reá, és valamit ezen fölül reáköltesz, én mikor visszatérek, megadom néked.

36

E három közül azért kit gondolsz, hogy felebarátja volt annak, aki a rablók kezébe esett?

37

Az pedig monda: Az, aki könyörült rajta. Monda azért néki Jézus: Eredj el, és te is akképpen cselekedjél.


Máté 7

21

Nem minden, aki ezt mondja nékem: Uram! Uram! megyen be a mennyek országába; hanem aki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát.

22

Sokan mondják majd nékem ama napon: Uram! Uram! nem a te nevedben prófétáltunk-é, és nem a te nevedben űztünk-é ördögöket, és nem cselekedtünk-é sok hatalmas dolgot a te nevedben?

23

És akkor vallást teszek majd nékik: Sohasem ismertelek titeket; távozzatok tőlem, ti gonosztevők.

24

Valaki azért hallja én tőlem e beszédeket, és megcselekszi azokat, hasonlítom azt a bölcs emberhez, aki a kősziklára építette az ő házát:

25

És ömlött az eső, és eljött az árvíz, és fújtak a szelek, és beleütköztek abba a házba; de nem dőlt össze: mert a kősziklára építtetett.

26

És valaki hallja én tőlem e beszédeket, és nem cselekszi meg azokat, hasonlatos lesz a bolond emberhez, aki a fövényre építette házát:

27

És ömlött az eső, és eljött az árvíz, és fújtak a szelek, és beleütköztek abba a házba; és összeomlott: és nagy lett annak romlása.

28

És lőn, mikor elvégezte Jézus e beszédeket, álmélkodik vala a sokaság az ő tanításán


Máté 3

8

Teremjetek hát megtéréshez illő gyümölcsöket.

9

És ne gondoljátok, hogy így szólhattok magatokban: Ábrahám a mi atyánk! Mert mondom néktek, hogy Isten eme kövekből is támaszthat fiakat Ábrahámnak.


Máté 24

43

Azt pedig jegyezzétek meg, hogy ha tudná a ház ura, hogy az éjszakának melyik szakában jő el a tolvaj: vigyázna, és nem engedné, hogy házába törjön.

44

Azért legyetek készen ti is; mert amely órában nem gondoljátok, abban jő el az embernek Fia.

45

Kicsoda hát a hű és bölcs szolga, akit az ő ura gondviselővé tőn az ő házanépén, hogy a maga idejében adjon azoknak eledelt?

46

Boldog az a szolga, akit az ő ura, mikor haza jő, ily munkában talál.

47

Bizony mondom néktek, hogy minden jószága fölött gondviselővé teszi őt.

48

Ha pedig ama gonosz szolga így szólna az ő szívében: Halogatja még az én uram a hazajövetelt;

49

És az ő szolgatársait verni kezdené, a részegesekkel pedig enni és inni kezdene:

50

Megjő annak a szolgának az ura, amely napon nem várja és amely órában nem gondolja,

51

És ketté vágatja őt, és a képmutatók sorsára juttatja; ott lészen sírás és fogcsikorgatás.


Máté 25:

31

Mikor pedig eljő az embernek Fia az ő dicsőségében, és ő vele mind a szent angyalok, akkor beül majd az ő dicsőségének királyiszékébe.

32

És elébe gyűjtetnek mind a népek, és elválasztja őket egymástól, miként a pásztor elválasztja a juhokat a kecskéktől.

33

És a juhokat jobb keze felől, a kecskéket pedig bal keze felől állítja.

34

Akkor ezt mondja a király a jobb keze felől állóknak: Jertek, én Atyámnak áldottai, örököljétek ez országot, amely számotokra készíttetett a világ megalapítása óta.

35

Mert éheztem, és ennem adtatok; szomjúhoztam, és innom adtatok; jövevény voltam, és befogadtatok engem;

36

Mezítelen voltam, és megruháztatok; beteg voltam, és meglátogattatok; fogoly voltam, és eljöttetek hozzám.

37

Akkor felelnek majd néki az igazak, mondván: Uram, mikor láttuk, hogy éheztél, és tápláltunk volna? vagy szomjúhoztál, és innod adtunk volna?

38

És mikor láttuk, hogy jövevény voltál, és befogadtunk volna? vagy mezítelen voltál, és felruháztunk volna?

39

Mikor láttuk, hogy beteg vagy fogoly voltál, és hozzád mentünk volna?

40

És felelvén a király, azt mondja majd nékik: Bizony mondom néktek, amennyiben megcselekedtétek egygyel az én legkisebb atyámfiai közül, én velem cselekedtétek meg.

41

Akkor szól majd az ő bal keze felől állókhoz is: Távozzatok tőlem, ti átkozottak, az örök tűzre, amely az ördögnek és az ő angyalainak készíttetett.

42

Mert éheztem, és nem adtatok ennem; szomjúhoztam, és nem adtatok innom;

43

Jövevény voltam, és nem fogadtatok be engem; mezítelen voltam, és nem ruháztatok meg engem; beteg és fogoly voltam, és nem látogattatok meg engem.

44

Akkor ezek is felelnek majd néki, mondván: Uram, mikor láttuk, hogy éheztél, vagy szomjúhoztál, vagy hogy jövevény, vagy mezítelen, vagy beteg, vagy fogoly voltál, és nem szolgáltunk volna néked?

45

Akkor felel majd nékik, mondván: Bizony mondom néktek, amennyiben nem cselekedtétek meg egygyel eme legkisebbek közül, én velem sem cselekedtétek meg.

46

És ezek elmennek majd az örök gyötrelemre; az igazak pedig az örök életre.



Tudtok még hasonló jó kis idézeteket, melyek különlegesek számotokra és ide illőek?

Bár szinte minden azt hangsúlyozza a Bibliában, hogy a cselekedet nélkül halott a hit....


Isten áldjon titeket!

2012. aug. 27. 19:28
 7/8 A kérdező kommentje:

Boldogok a lelki szegények, mert övék a mennyek ország!


Máté 7

7

Kérjetek és adatik néktek; keressetek és találtok; zörgessetek és megnyittatik néktek.

8

Mert aki kér, mind kap; és aki keres, talál; és a zörgetőnek megnyittatik.

9

Avagy ki az az ember közületek, aki, ha az ő fia kenyeret kér tőle, követ ád néki?

10

És ha halat kér, vajjon kígyót ád-e néki?

11

Ha azért ti gonosz létetekre tudtok a ti fiaitoknak jó ajándékokat adni, mennyivel inkább ád a ti mennyei Atyátok jókat azoknak, akik kérnek tőle?!

12

Amit akartok azért, hogy az emberek ti veletek cselekedjenek, mindazt ti is úgy cselekedjétek azokkal; mert ez a törvény és a próféták.

13

Menjetek be a szoros kapun. Mert tágas az a kapu és széles az az út, amely a veszedelemre visz, és sokan vannak, akik azon járnak.

14

Mert szoros az a kapu és keskeny az az út, amely az életre visz, és kevesen vannak, akik megtalálják azt.

15

Őrizkedjetek pedig a hamis prófétáktól, akik juhoknak ruhájában jőnek hozzátok, de belől ragadozó farkasok.

2012. aug. 27. 19:38
 8/8 anonim ***** válasza:

A hit cselekedetek nélkül halott. Magyarul ha valaki azt állítja magáról, hogy hívő, de a cselekedetei, életmódja nem ezt tükrözik, akkor hiába hisz. Aki igazán hívő, az aszerint is cselekszik.


A hit krisztusi életvitelben nyilvánul meg: becsületesség, segítőkészség, szorgalom, alázat, türelem, erkölcsösség, visszafogottság, önzetlenség, stb.


Ha a szülő azt mondja a gyereknek, hogy ne nyúljon a tűzhöz, a gyerek, ha bölcs, nem nyúl hozzá és így elkerüli a fájdalmat. Ha nem bölcs, akkor hozzányúl, megégeti magát, és így a saját kárán tanulja meg, hogy a szülőnek igaza van. Az Atya a gyermek javát szeretné, ezért figyelmezteti őt arra, hogy ne nyúljon a tűzhöz. Ám ha mégis hozzányúl, de azt őszintén megbánja, kész megbocsátani neki.

2012. aug. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!