Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Gyónás során nagyon ciki...

Gyónás során nagyon ciki lenne, ha? (többi lent)

Figyelt kérdés

Szerintem ciki lenne, ha gyónáskor úgy fejeznéd ki magad, hogy pl. önkielégités, erotikus film, gondolat, stb. főleg ha a pap rád is néz...én elsüllyednék a szégyenérzetemben.

Hogy lehetne az ilyesmit diszkrétebb formában megfogalmazni?

Köszönöm előre is!


2012. szept. 7. 21:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
41%

ezeket mind nem kell meggyónni

Nem önmagában bűnök ezek, hanem ha mindezek fontosabbak neked a normál kapcsolatnál ,ha valakinek kárára vannak, ha beteges méreteket öltenek.

Hidd el, ezeknél sokkal nagyobb bűn a rosszindulat, hazugság, a másik ember bántása.

A pap meg ugyanezeket csinálja, csak ő nem fogja neked elárulni. Tehát megbocsátani sincs joga, mert ő nem Isten, csak egy ember.

2012. szept. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%

Az elsőnek nincs igaza!

Nyugodtan mondhatod így is,akkor is,ha a pap rád néz! A gyóntatószékben különben sem nagyon lát téged.

2012. szept. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
A gyóntatófülkében nem látja a pap kivel beszél. Gyónáskor a bocsánatos bűnöket szoktuk meggyónni. Ha ilyen gondolataid vannak, magadban kérj feloldozást. De a szentmisén a közös gyónáskor is feloldozást kapsz. Ne aggódj, nincs senkire írva, hogy mire gondol. Így rád sem.
2012. szept. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
Nekünk még régebben azt mondta az Atya, hogy a bűnöket, főleg az ilyen típusúakat nem kell részletezni a végletekig. Úgy szokták mondani, hogy vétkeztem a tisztaság ellen, vagy a 6. parancs ellen, sok helyen rá se kérdeznek konkrétabban, mert a pap nem feltétlenül erre kíváncsi.
2012. szept. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Paráználkodás--épp elég ennyi.
2012. szept. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
42%
2-es, én meg azt mondom, neked nincs igazad, akkor most kinek van igaza? :) De azért még nem szavazlak le. :)
2012. szept. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Ozmium42 ***** válasza:

Szerintem ahogy felsoroltad, az nem ciki. Másrészt a pap nem szokta közvetlenül nézni a gyónást végző embert.


A többieknek: valahol nincs semmi a gyónást végző emberke és a pap között, hanem pl. a gyónó térdel szemben egy Krisztus képpel, a pap meg mellette ül valahol. Ha pedig van valami, akkor én úgy tudom, hogy éppen a gyónó nem látja a papot, nem fordítva.

2012. szept. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 mustafa33 ***** válasza:
100%
Mond hogy vétkeztél a 6. parancsolat ellen. ha bővebben akarja a pap (nem fogja akarni) akkor anyit tégy hozzá, hogy gondolatban, vagy szándékban, vagy cselekedetben tovább ne részletezd.
2012. szept. 8. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát!
2012. szept. 8. 14:11
 10/11 A kérdező kommentje:
Igazatok volt.Tényleg nem kérdezett semmit pluszba.:)
2012. szept. 9. 10:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!