Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Károli Gáspár Református...

Károli Gáspár Református Egyetemen mennyire tartják tiszteletben az ember világnézetét?

Figyelt kérdés
Annyit tudok, hogy kell tanulni egy félév egyházismeretet, ezt mennyire veszik komolyan? Nagyon ráerőltetik a hallgatókra a vallást?
2012. szept. 8. 10:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem hiszem. Igaz nincs személyes tapasztalatom, de az egyik legjobb barátnőm ott végzett, és semmi ilyesmi ráerőltetés nem volt. Sőt, azt mondta, hogy egész érdekes órák voltak ezek. Ez már egyetem, nem középiskola, ahol az ember szájába rágják, hogy mi hogy van.
2012. szept. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én levelezős vagyok angol szakon. a vallás szó el sem hangzott eddig és idén diplomázok.
2012. szept. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És az egyházismeretből laza a vizsga?
2012. szept. 8. 22:21
 4/6 anonim ***** válasza:

Én ugyan a Pázmányra jártam, de ott is volt több ilyen általánosan kötelező kurzus. Ezt ne úgy képzeld el, mint vmi hittanórát, arról szó sincs, inkább egy fajta történelem óra. Úgyh nem kell félni, konkrétan semennyire nem erőltetnek rád semmilyen világnézetet, mert senkit nem érdekel, h te miben hiszel, vagy sem.


Az általános műveltséghez pedig hozzátartozik vmilyen szinten ez is, hiszen ez az európai kultúra része.

2012. szept. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok, csatlakozom az előttem szólóhoz, én is a Pázmányra jártam amúgy, és ott is vannak ilyen "ált. köt." órák, és ugyanolyan volt, mint egy normális előadás. Nem hinném, hogy a Károlin olyan kemény lenne, tényleg inkább az általános műveltséggel kapcsolatos dolgokat kérdezik. Nálunk pl. egy filozófia vizsga (ami szintén kötelező volt mindenkinek) sokkal keményebb volt.
2012. szept. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
2 ilyen mindekinek kötelező van: filozófia történet meg egy egyházas de abból csak netes vizsga van szal kb egyáltalán nem veszik komolyan
2012. okt. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!