Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért szól be minden hívő, ha...

Miért szól be minden hívő, ha pentagrammát, Mjöllnirt vagy egyéb nem-keresztény jelképet viselek? Ha ennyire tartják tiszteletben az ember szokását, akkor miért várják el, hogy őket tiszteletben tartsa mindenki?

Figyelt kérdés
Ateistának vallom magam, de érdekel mindenféle vallási mitológia, történet. Leginkább az északi hit, a druidizmus és a sátánizmus köt le. Nem szólok be senkinek se a saját hite miatt, nem áldozok se embert, se állatot, nem szoktam éjszakánként "szellemet idézni" stb. Sokan mégis beszólnak nekem, ha a fenti jelképeket hordom. Hiába magyarázom, hogy abszolút nem hiszek bennük, csak egyszerűen tetszenek a jelképek. Az iskolában az egyik tanár egyszerűen megtiltotta pl hogy pentagrammás cuccban járjak be.
2010. jan. 30. 22:09
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én sem nagyon értem, bár errefelé nem nagyon vannak ilyen incidensek. A pentagrammát még csak-csak, de hogy a Mjöllnirrel mi bajuk lehet, azt végképp nem értem.
2010. jan. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim válasza:
85%
Én erre annyit tudok mondani, hogy nem tudsz mit csinálni. Ezeket a jelképeket, nem fogják elfogadni, mert esetleg,olyan dologhoz köthetőek, ami sérti az emberek *érzéseit.Amúgy az én véleményem szerint azért várják el, mert az ilyen emberek ha fogalmazhatok így gyepesek,egy irányúan látják a dolgokat,és persze hogy az tetszene neki, hogy tegyük fel megtérsz.Persze tisztelet a kivételnek. Ezen ne agyalj nem fog változni.
2010. jan. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
59%
Végre valaki, aki kiszabadult a judeokeresztény fertőből.:)
2010. jan. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
24%
Talán ne félméteres jelképeket aggass magadra...
2010. jan. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
93%
A kereszténység alapvetően egy térítő és magát egyetemesnek tartó vallás, soha nem tolerálta a más vallásokat, csak annyira, amennyire rákényszerítették. Ma is csak annyira tolerálja, amennyire kénytelen.
2010. jan. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
74%

Nem mindegyik, azért akadnak hébe-hóba normálisak is, szerencsére. :) Ami az egyéni hívőket illeti, ezzel meg is van válaszolva a kérdésed.


Ami meg az intézményesített vallási keretrendszert, azt nagyon jól elmondták az előttem szólók: a kereszténység, ha tehetné, az egész világot megtérítené (ahogy azt hiszem, az iszlám is, ha jól tévedek). Ma is csak kényszerből jópofiznak a többi vallással, de azért rendszeren áttorzul az vicsorba is. Pl. nemrég Benedek bá'nak volt egy olyan kiszólása, miszerint a vallási tolerancia még nem jelenti azt, hogy minden vallás egyenlő. Mert hogy csak azokat lehet a keresztenységgel egyenrangúnak tekinteni, amelyeknél a szeretet a(z egyik) legfőbb parancsolat...

2010. jan. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
77%
Az iszlám ilyen szempontból sokkal türelmesebb. Pl. itt voltak 150 évig, és rákényszerítették a magyarságot, hogy muzulmánok legyenek? Nem. Csak felajánlották a választást a magyaroknak, hogy vagy áttérnek az igaz hitre, vagy olyan gyaur különadót fizetnek, hogy belerokkannak. A magyarok meg választották a különadót és bele is rokkantak, de legalább a választás lehetőségét meghagyták nekik.
2010. jan. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
84%

Sajnos a mai napig nagyon sok a korlátolt ember. Azt hiszik, hogy egy pentagrammától sátánista vagy, csecsemőket áldozol teliholdnál, satöbbi...


A buta embereken én nevetni szoktam, illetve ha éppen olyan a hangulatom, akkor megkérdezem tőlük, miért is baj az, ha az vagyok, aki. Általában ilyenkor két perc alatt kiderül, hogy semmit sem tudnak sem a jelképekről, sem a mögöttük megbúvó hitről.


Azt tanácsolnám neked is, hogy amint valaki beszól, vágj vissza egy "Azt sem tudja, miről mond hülyeségeket" - vagy hasonló frázissal. Erre le fognak döbbenni, ezalatt pedig általában el lehet mondani azt, amit ide leírtál a kérdés kifejtésénél. :)


A keresztényeket egyébként nem hibáztatom: szegénykéimet úgy nevelik a szüleik, illetve az egyházuk, hogy egyetlen saját gondolatuk se legyen, illetve bőszen bólogatva fogadjanak el minden dogmát csak azért, mert egy egyházi feljebbvaló állítólag ezt mondta kétezer éve...


Te egy gondolkodó, kételkedő, érdeklődő ember vagy, én a helyedben örülnék, hogy nem sikerült agymosnia a sok hülye embernek és egyháznak.


A tanárod meg mondhat, amit akar. Meg nem tilthatja, hogy olyan ruhában járj iskolába, amilyenben akarsz, amíg nem sértesz közszmérmet, stb.

2010. jan. 31. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim válasza:
53%
A tanár nem tílthatja, de a házirend igen.
2010. jan. 31. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
100%
A házirend sem tilthatja, legfeljebb ha a keresztet is tiltja, vagy mindenféle ékszert általában. Az öltözködésre előírhat szabályokat a házirend.
2010. jan. 31. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!