Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bunt kovettem el, ha olyan...

Bunt kovettem el, ha olyan DVD-t vettem maganszemelytol, amire az volt irva, hogy a DVD-t tovabbadni nem szabad? Hozzateszem, hogy a Dvd ugynevezett joglejart volt, igy szinte sehol se lehetett mar kapni. (katolikus)

Figyelt kérdés
2012. szept. 9. 16:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát inkább jogi, nem vallási értelemben vett bűn szerintem.
2012. szept. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A jogi ertelembe vett bun nem szamit vallasi bunnek?
2012. szept. 9. 17:32
 3/6 anonim ***** válasza:
Nézd, a gyilkosság, lopás stb nyílván... meg amiben más embertársadnak kárt okozol... de egy dvd megvétele, vagy gyorshajtás meg ilyenek szerintem nem.
2012. szept. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat!
2012. szept. 9. 21:16
 5/6 anonim ***** válasza:

A kérdésre adott válaszokkal nem lehet egyetérteni!

Ha azok igazak lennének, akkor azt kellene mondanunk, hogy az emberek nagyobb erkölccsel rendelkeznek, mint Isten!


Minden, amit az emberi világban bűn, az bűn az Istennél is!


De nem értem az alap szituációt! Mi az, hogy továbbadni nem szabad? Bemegyek a boltba, megveszek egy DVD-t. Akkor ez most az én tulajdonomban van. Ezt az én tulajdonomban lévő holmit meg annak adom el, akinek akarom.


A DVD-k másolása illegális. Te a DVD-t nem illegális másolatként vetted. Akkor most mi a kérdés?

2012. szept. 11. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Minden DVD-re rá van írva, hogy tilos továbbadni...


Én már egy rakás DVD-t vettem, de másoltam is le magamnak. Viszont nem kevés eredeti DVD-m van. Nem érzem magam bűnösnek. Lehetetlenség minden DVD-t megvenni eredetiben, ennyi az egész. Például ilyen alapon kifénymásolni egy oldalt egy könyvből szintén bűn? Vagy mikor szüleim kicsi koromban kölcsönkértek egy-egy gyerek bakelitlemezt a szomszédoktól, és felvették nekem kazettára, az is bűn? Ne vicceljünk már. Túlzásokba esni nem kéne. Ez eléggé más, mintha ellopnék egy DVD-t a polcról. Na az bűn.

2012. szept. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!