Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bérmálás, mit tehetnék?

Bérmálás, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

A szüleim és a nagyszüleim szeretnék,hogy ha bérmálkoznék,de én nem hiszek Istenben.Római katolikus vagyok,megkereszteltek,elsőáldoztam,de talán 12 éves koromig hittem azt,amit a Biblia állít.Engem nem zavar,sőt nem is érdekel,ha valaki hisz benne,de ne próbálják rámerőltetni,csak sajnos ebben az esetben a családomról van szó,akik úgy érzik,hogy több beleszólásuk van az életembe,mint magamnak.

Szerintetek mit tehetnék,mit mondhatnék nekik,hogy lebeszéljem őket arról,hogy belekényszerítsenek egy ilyen helyzetbe?Már minden tőlem telhetőt megpróbáltam,de semmi sem tántorítja el őket a szándékuktól...Kérlek segítsetek!



2012. szept. 4. 17:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
30%

Sajnálatos,hogy a mai fiatalok így gondolkoznak.Nem téged jellemez ez,hanem inkább világunkat.

De a kérdésedre válaszolván egy beszélgetés velük az álláspontodról,mert így lényegében adsz a sz@rnak egy pofont.

2012. szept. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
33%
kibirod, had oruljenek a szuledi. Attol meg maradhatsz ateista, nem fognak erte megkovezni:D
2012. szept. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%

1.

Sajnálatos, hogy önálló véleménye van és nem akar képmutató lenni? Szerintem nem az.


Nem irigyellek, hány éves vagy most?

2012. szept. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
25%
Csináld azt, amit én csináltam. Törődj bele, légy jófiú, zsebeld be az ajándékokat, ha túl leszel rajta már senkit nem fog érdekelni.
2012. szept. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

16 éves vagyok,és úgy érzem,hogy ha beletörődnék akkor azzal önmagamat árulnám el,ezzel együtt a világnézetet,amit képviselek.Jogom van nem hinni,és bánt,hogy mások ezt a jogomat nem veszik figyelembe és csak a saját önkényes kívánságukat helyezik előtérbe.És ha "mások" alatt nem a családomat érteném ,akkor nekem is könnyebb lenne meghoznom a döntést...Nem akarok beletörődni és jó kislány lenni,és ha ezt nem értik meg,akkor talán nem is kellene ezen a kérdésen őrlődnöm.

Köszönöm a válaszokat,azt hiszem döntöttem,ideje hangot adni a véleményemnek egy keményebb formában,és lesz@rni a véleményüket,pont úgy ahogy ők teszik!

2012. szept. 4. 19:10
 6/11 anonim ***** válasza:
49%

Csatlakozom a 3-as válaszadóhoz.


Hazudni semmi képen nem szabad, mert előbb utóbb úgy is kiderül az igazság, és akkor fájni fog azoknak akiket becsaptál az "ajándékokért".


Ha igazán keresztények akkor sem tekinthetnek ellenségnek, mert tudniuk kell, hogy az írás szerint akit az Atya nem vonz az nem mehet Jézushoz felesleges erőlködés.

Egy ügyes kérdéssel vesd fel nekik a témát, hogy mennyire helyén való bűn a jótékonynak látszó hazugság, hogy elfogadjanak valakit a szerettei?

2012. szept. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
22%
inkabb az arcbol kellene vissza venni...
2012. szept. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a felkészítő papnak szólj. Komolyan. Ha jófej, segíteni fog, mit kezdj a szüleiddel. Ismerek rá precedenst. Hidd el, ő sem akarja, hogy akaratod ellenére bérmáljanak.
2012. szept. 5. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 mustafa33 ***** válasza:
Gondolj arra, hogy még sokféle vallásal fogsz kacérkodni, vagy meg is próbálod. Még csak az út elején vagy.
2012. szept. 5. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hívőként mondom, hogy szerintem mindenképp le kéne őket erről beszélni.

Nem tartom jó szülői húzásnak, hogy belekényszerítsenek téged ebbe.

Nálunk ez egy komoly döntés, a bérmálkozással az Egyház teljes jogú tagja leszel, nem kéne ebből képmutatást csinálni. Ha kell, szerintem beszélj a felkészítő pappal is, mert ennek így tényleg semmi értelme nincs.

2012. szept. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!