Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Pontosan mi az Isten országa...

Pontosan mi az Isten országa (vagy királysága), amiről Jézus azt mondja, hogy "közel jött" - Márk 1:15?

Figyelt kérdés

2012. szept. 10. 09:29
1 2 3
 11/29 Pietrosol ***** válasza:
15%

Szia!


Isten "országa" tudatállapot!Az meg rajtad múlik,hogy ez egy virágzó,boldog,vagy egy szenvedő,elzárkózó, "terület"!

2012. szept. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 yuda ***** válasza:
83%

Róma.14.17-ben így van megfogalmazva.

Mert az Isten országa nem evés, nem ivás, hanem igazság, békesség és Szent Lélek által való öröm.


Másik helyen:

1.kor.4.20.Mert nem beszédben áll az Istennek országa, hanem erőben.


Ezekből nekem az áll össze,és abból, ahogy Jézus élt a földön, hogy nem sima beszéd volt amit mondott, hanem hatalmas, isteni erők demonstrálása.

Betegek meggyógyultak, halottak feltámadtak.

Vagyis Jézus nem csak úgynevezett hordószónok volt, mint mai idők némely lelkésze, hanem amiről tanított, azonnal be is mutatta.

Sokan persze inkább nem beszélnek a gyógyulásról, szabadulásról, mert tudják, hogy hiteltelenek lennének.

Megjegyzem, Jézus ugyanazt az erőt adta a tanítványoknak és megigérte mindenkinek aki hisz, hogy ugyanazokat fogják cselekedni, amiket Ő tett.


Tudom, némelyek nem hisznek ebben, megmagyarázzák, hogy rosszul értelmezzük, mégis látni kell, akik igazán járnak az Úrral, mai napig is történnek ugyanazok a csodák.

Ha te még nem tapasztaltad meg, akkor rossz helyen vagy.


Másik oldal, hogy viszont ahol megtörténnek, irigységből, féltékenységből, rosszindulatból inkább rájuk fogják némelyek, hogy az a sátán műve :D

Ki érti ezt?!


Utoljára beollózom az igét, amire utaltam és mindenki döntse el, hogy ha ezek nem igazak, amit Jézus mondott minden hívőre nézve, akkor Jézus hazudott és hiteltelen, ha pedig igaz, akkor mai napig is érvényes, mert Jézus Krisztus tegnap, ma és mindörökké ugyanaz. Én ebben hiszek!

Márk.16.15

És monda nékik: Elmenvén e széles világra, hirdessétek az evangyéliomot minden teremtésnek.

Aki hiszen és megkeresztelkedik, idvezül; aki pedig nem hiszen, elkárhozik.

Azokat pedig, akik hisznek, ilyen jelek követik: az én nevemben ördögöket űznek; új nyelveken szólnak.

Kígyókat vesznek föl; és ha valami halálost isznak, meg nem árt nékik: betegekre vetik kezeiket, és meggyógyulnak.


Csodálkozom, ha valaki hívőnek vallja magát, és nem hisz isten igéiben, akkor mitől hívő?

Ha valaki hívő, az hisz, aki nem hisz, az nem lehet hívő, hanem hitetlen ember. Mondhatjuk vallási tévelygőnek, képmutatónak, mert eljátssza, hogy hisz, de valójában semmi köze a hithez.

2012. szept. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
8%
Valami mindig beidézi ide a fél Bibliát... de nem szoktuk elolvasni, miért kell ezt ide mindig?
2012. szept. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
6%
12-es, csak te nem tévelyegsz, mindenki más meg igen? Szerinted nem lehet hinni az ide beidézett paragrafusok kedvelése nélkül? Miért is ne lehetne...
2012. szept. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
97%

Ha Jézus azt mondta, hogy elközelített Isten országa, akkor az nem azt jelenti, hogy ott van, hanem közelebb vannak hozzá, mint korábban. Azon kívül egy tudatállapotnak nincs királya, tehát Isten országa nem egy tudatállapot.


A Jelenések könyvét János apostol azután írta, hogy Jézus visszatért Atyjához az égbe. Nem az akkori múltról, hanem a jövőről írt. Itt a Jelenések könyvében azt találjuk a 12. fejezet 10. versében, hogy "...Most lett meg az idvesség és az erő, és a mi Istenünknek az országa, és az ő Krisztusának hatalma...", miután egy nagy viaskodás után Sátánt és az angyalait levetették az égből. Akkor kezdődött el Isten országa illetve királysága, és ennek a királyságnak a királya Krisztus.

Sátánnak nincs helye ebben a királyságban, mert az csak akkor kezdődött el, miután őt kivetették az égből. Ha viszont ide a földre vetették, akkor nem lehet itt Isten országa, mert abban nem lehet Sátán. Az égben megvan, a földön még nincs? Ismerős lehet a helyzet, mert Jézus azt tanította, hogy úgy imádkozzunk: "...Jöjjön el a te országod, legyen meg a te akaratod, mint a mennyben, úgy a földön is." Ha itt a földön is meglesz kizárólagosan Isten akarata, akkor az a királyság lesz. A földön egyelőre nem Isten akarata érvényesül(különben nem ilyen állapotok lennének). De közöttünk lesz, mert az egész földre ki fog terjedni az uralma, nem lesznek határai, mindenki a királyságban fog élni.

2012. szept. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
10%

yuda azért idézi be a "fél Bibliát", mert az ilyen kérdésekre egy keresztény ott találja meg a választ. Feltételezi, hogy az oldalon talán nem mindenki olvasta el a teljes Bibliát, és emlékszik mindegyik versre. Így egyszerűbb már elsőre idéznie belőle, mint utólag kikeresni, amikor kérik (mert általában valaki kéri, hogy mondja meg, hogy milyen igékre tud hivatkozni a válaszával kapcsolatban).


Abban, amit mond, szerintem teljesen igaza van.

2012. szept. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
14%

16

Szvsz érthetőbb lenne, ha a saját szavaival fogalmazna.

2012. szept. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
12%

16-os vagyok:


Azt én is sokszor próbáltam már. A válasz általában az volt, hogy bizonyítsam be a Bibliából. Ilyenkor én is bemásolom (kb. 10 versig), vagy megadom a helyét. Hogy ne kétszer kelljen valamit kikeresni, ezért én is ráálltam már arra, hogy inkább már az elején rakom be az igéket, hogy ne lehessen belekötni. Ha nem tetszik, nem kell elolvasni.


(Egyébként amit ő írt, az egyáltalán nem a hosszabb szövegek között van. A Bibliából 6 vers van benne szó szerint idézve, tehát nem az egész hozzászólása csak idézet, a többit ő írta hozzá.)

2012. szept. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
14%

1:15 – Minek ’a meghatározott ideje’ telt be? Jézus ezzel azt mondta, hogy betelt a meghatározott idő arra, hogy elkezdje a szolgálatát.

Mivel ott volt mint Király-jelölt, Isten Királysága elközeledett. A helyes szívállapotú emberek kedvezően reagálhattak a prédikálómunkájára, és lépéseket tehettek, hogy elnyerjék Isten helyeslését.

2012. szept. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
52%

10-es válaszolónak


Kedves barátom.

Ha jelenleg Isten országa uralkodna, akkor nem ilyen állapotoknak kellene lennie.


Maga Jézus sem tagadta, hogy e világnak Sátán az uralkodója, és mivel levettetett a földre azóta egyre nagyobb a baj káosz katasztrófa, stb.


csodálom, hogy te ezt nem vetted észre.

Zsömle /lány

2012. szept. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!