Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi! Hogyan lehetett...

Jehova Tanúi! Hogyan lehetett Barnabás jó, ha csak egyedül Isten a jó?

Figyelt kérdés

"És ímé hozzá jövén egy ember, monda néki: Jó (ἀγαθός) mester, mi jót (ἀγαθός) cselekedjem, hogy örök életet nyerjek? Ő pedig monda néki: Miért mondasz engem jónak (ἀγαθός)? Senki sem jó (ἀγαθός), csak egy, az Isten. Ha pedig be akarsz menni az életre, tartsd meg a parancsolatokat." Máté 19:16-17


"Mert jámbor (ἀγαθός) és Szent Szellemmel és hittel teljes férfiú vala ő [Barnabás]. És nagy sokaság csatlakozék az Úrhoz." Csel 11:24


Még egy kérdés. Ha szerintetek Jézus nem volt jó (ἀγαθός), akkor ezek szerint Barnabás "jobb" volt Nála?



2012. aug. 29. 03:04
 1/8 anonim ***** válasza:
23%

„Miért nevezel engem jónak? — kérdezi Jézus. — Senki sem jó, kivéve egy valaki, Isten.” A „jó” szót feltehetően címként használja ez a fiatalember, ezért közli vele Jézus, hogy ez a megszólítás csak Istent illeti meg.


– Miért igazított helyre Jézus egy embert, aki ’jó Tanítónak’ nevezte? Azzal, hogy Jézus visszautasította ezt a hízelgő címet, Jehovát dicsőítette, és jelezte, hogy az igaz Isten a forrása minden jó dolognak. Ezenkívül arra az alapvető igazságra irányította a figyelmet, hogy kizárólag Jehova Istennek, mindenek Teremtőjének van joga irányadó mértékeket szabni arra vonatkozóan, hogy mi a jó és mi a rossz (Máté 19:16, 17; Luk 18:18, 19).


Érdekes módon Jézus megdorgált egy férfit, aki őt ’jó Tanítónak’ nevezte, mivel Jézus nem magát, hanem az Atyját tartotta a jóság mértékének (Márk 10:17, 18). Ám azt figyelembe véve, hogy az emberek általában mit értenek azon, hogy valaki jó, Jézus mindenképpen igazat mondott. Még az ellenségei is elismerték ezt (Márk 12:14).


Jézus egy mélységes igazságot is megerősített. Egyedül Jehova az irányadó abban, hogy mi jó. Kizárólag neki van joga eldönteni, hogy mi jó, és mi rossz. Ádám és Éva azzal, hogy lázadó módon ettek a jó és rossz tudásának fájáról, meg akarták szerezni maguknak ezt a jogot. Tőlük eltérően Jézus alázatosan az Atyjára bízza az irányadó mértékek meghatározását.

7 Továbbá Jézus tudta, hogy Jehova a forrása mindennek, ami igazán jó. Tőle származik „minden jó adomány és minden tökéletes ajándék” (Jakab 1:17).

2012. aug. 29. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
10%

Folytatva Barnabással:


A ciprusi József a Barnabás nevet kapta. E név jelentése: ’Vigasztalás fia’. Az apostolok talán azért adták neki ezt a nevet, mert melegszívű, kedves és segítőkész volt mások iránt. Legyünk olyanok, mint ő, ne pedig olyanok, mint Anániás és Szafira, akik színleléshez, képmutatáshoz és fondorlathoz folyamodtak.


A teremtő nem felemelő címként használja a "jó" kifejezést Hiszen az írás szerint nem valaki állította Őt Jónak mint Jézust, ha nem a tettei miatt dicséretként alkalmazza ezt a kifejezést Barnabásra.

2012. aug. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Ilyet pedig ne mondj, hogy mi szerintünk Jézus nem volt jó, mert ilyet sosem állítottunk senkiről, legfőképp Jézusról nem.


Vannak jó szándékú, jó akaratú emberek, amiért jóságosak relatív értelemben, de mint említettem a Jóság alapvető értelemben csak Jehovát illeti meg,mint ennek a tulajdonság főforrása, ahogy Jézus is rávilágított, és mi nem mondtuk Jézusra, hanem saját magáról tette ezt a kijelentést.:)


Hogy ne lenne Jézus ebben az értelemben Jó, hiszen meghalt értünk?....!!!!

Kérem, hogy mindig nézünk utána mi miért van a bibliában leírva, sokan ezért mondják ellentmondásosnak a szentírást, mert a maguk magyarázatára alapozzák azt.:)


Tisztelettel:

Zsömle/lány

2012. aug. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
13%

Szia!


Picit értetlen vagyok a kérdésedet látva.


- Az általad idézet biblia versben /Cselekedetek/ nem szerepel a jó szó - más fordításokban valóban szerepel.

Ha ehhez a szóhoz a "jó" szóhoz ragaszkodsz - mért nem olyan fordítást idézel ami valóban használja.


- Ebből kifolyólag nem értem, hogy mért pont a tanúkat célzod be, miközben pont ők nem használják a jó szót.


- Azt meg még soha nem hallottam, hogy valamelyik keresztény feleket azt mondta volna, hogy Jézus nem jó.

Ráadásul maga Jézus is nevezett embereket "jó"nak.


Igazából mit akarsz kérdezni?

2012. aug. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kedves #1-2-es Válaszoló!


Azt mondtad, hogy Jézusról ember mondta, hogy Ő jó, de Barnabásról "nem valaki állította, hogy jó". Ezt komolyan gondoltad?


Tudomásom szerint a Biblia Isten szava a ti hitetek szerint is. Barnabásról egyenesen a Teremtő állítja azt, hogy jó (ἀγαθός)! És ugyanaz a görög kifejezést használja Isten Igéje, amit Jézus szavainál olvashatunk, hogy egyedül Isten jó (ἀγαθός)! Ha pedig Barnabás jó (ἀγαθός), akkor Jézus is jó - ugyanolyan jó, mint Isten!


Tudom, ezt nehéz megemésztened, de azért remélem sikerült elültetnem benned egy apró magot...

2012. aug. 29. 20:59
 6/8 A kérdező kommentje:

Kedves #4-es Válaszoló!


Azért írtam oda zárójelben a görög kifejezést, hogy jelezzem, hogy az eredeti szövegben ugyanaz a szó szerepel. És azért Jehova Tanúinak címeztem a kérdést, mert a Máté 19:16-17 az egyik kedvenc Igeversük, amivel Jézust szeretik lealacsonyítani, pedig Jézus egyáltalán nem mondta, hogy Ő ne lenne jó!


A "Miért mondasz engem jónak?" hangsúlytól függően lehet ledorongolás, mondván, "Hogy mersz engem jónak nevezni?!", de lehet rácsodálkozás: "Miért mondasz engem jónak? [Csak nem felismerted hogy jó vagyok, mint Isten?]"

2012. aug. 29. 21:06
 7/8 A kérdező kommentje:

Úgy látom, hogy túlságosan mély ez a kérdés, és a kedves Jehova Tanúi nem tudnak rá választ adni...


Megkérdezném még azt is, hogy miért használjátok ezt az Igét arra, hogy Jézus személyét lealacsonyítsátok? Helyes szerintetek ez a Jézust lealacsonyító értelmezés a Barnabásról szóló kijelentés fényében?

2012. okt. 21. 19:48
 8/8 anonim ***** válasza:

(Máté 19:16-17) És íme, valaki odament hozzá, és így szólt: "Tanító, mi jót kell tennem, hogy örök életet kapjak?" Ezt mondta neki: "Miért kérdezel engem afelől, hogy mi jó? Egy van, aki jó. Ha pedig be akarsz menni az életre, mindig tartsd meg a parancsolatokat."


(Cselekedetek 11:24) mert jó ember volt, telve szent szellemmel és hittel. És igen nagy sokaság csatlakozott az Úrhoz.


Az Új Világ fordítás szerint mindkettő versben következetesen fordítják ugyanazt a szót.


Ez a kérdés is meg van már válaszolva, csak szvsz. ez a kérdező is egy értetlen fajta, aki nem az igazságra kíváncsi.

A férfi nyilván hízelgő címként használta a "Jó Tanító" megszólítást. Jézus szerényen égi Atyja felé irányította a dicsőséget, mivel ő a legfelsőbb értelemben jó (Példabeszédek 11:2). OLVASD EL!


Barnabás esetében szó sem volt e szó ilyen értelmezéséről, így a kérdésnek semmi értelme! A Bibliában sem szokatlan, hogy egy szónak, kifejezésnek több jelentése, értelmezése is van.

Jóccakát!

2012. nov. 10. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!