Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha egy ember betöltekezett az...

Ha egy ember betöltekezett az élettel megmenti azt az Isten?

Figyelt kérdés
Ha egy ember úgy gondolja elget élt már a Földön és szeretne békében a Teremtőhöz kerülni, sikerülhet neki? Isten meghallgatja? És ha ez az ember 38-40 éves és már azt mondja elég volt, akkor is? Tehát nem megkeseredetten, hanem éltem Uram, jó is ért és rossz is, de most már veled szeretnék lenni.
2012. szept. 13. 17:49
 1/6 anonim válasza:
ha öngyilkos lesz, azzal elveszi(ha a sajátját is)egy ember életét, tehát megszegi a 6. parancsot(Ne ölj!). ugyan olyan mintha mást ölne meg, Isten által létrehozott test és lélek egységét szakítja meg vele.
2012. szept. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Hazardteam ***** válasza:
Honnan tudhatnád, hogy mi jön még és miért vagy itt? Mert az ok. hogy mondjuk neked jó, de mi a helyzet azzal, hogy Isten mit akar? Vagy más emberek? Korlátozott a tudásunk és be vagyunk zárva a téridőbe, nem hinném, hogy ebből a perspektívából kiláthatnál (vagy akárki más)
2012. szept. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 yuda ***** válasza:
100%

Nem tudom, olvastad e a bibliát?!

Jézus szolgálata arról szólt, hogy nem magáért tett dolgokat, hanem másokért-legvégül pedig meg is halt értünk.

Nem a saját bűnei miatt, hanem csak a mi bűneink voltak rajta. Érted ezt?

Ugyanez érvényes volt a tanítványokra is. Nem maguknak kedveztek, hanem keresték Isten akaratát abban, hogyan lehetnének leginkább Isten hasznára, hogy legyen valami értelme az életüknek azután, hogy Istent megismerték.

Az emberi élet fő célja ugyanis, hogy a rászorulókon erődhöz, tehetségedhet, világosságodhoz képest segíts.

Segíts a rászolókon. Ha azt mondod, te már beteltél, akkor valamit nagyon elnéztél.

Ha valóban beteltél volna, akkor segíts másokon. Legyél az özvegyek lovagja, az árvák segítője. . .

Nagyon szeretem Jób megfogalmazáésát a 29-es fejezetből: 12

Mert megmentém a kiáltozó szegényt, és az árvát, akinek nem volt segítsége.

A veszni indultnak áldása szállt reám, az özvegynek szívét megörvendeztetém.

Az igazságot magamra öltém és az is magára ölte engem; palást és süveg gyanánt volt az én ítéletem.

A vaknak én szeme valék, és a sántának lába.


Legyél te is vaknak szeme, siketnek füle, némának szája, ...

Annyi ember szorul rá és olyan sokmindenre, hogy nem mondhatod, hogy elvégezted volna a pályád. Ha két életed és legjobb szíved lenne, sem elég. . .

2012. szept. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Meghalhatsz a dialektika számára még életed során,de ettől még élő maradsz,csak külső szemlélőként figyeled a történések folyását!

A labirintusjárásból való kiszállás,megérkezés vagy a Krisztusi,"aki benne hisz, ha meghal is, él",ugyanoda vezetnek!

Nem fizikai halál,hanem a teremtés visszavonása!

2012. szept. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Red Rose válasza:
Ne hívd magadra a halál szellemét!!Nem vagyok a magamé, hanem drága áron lettem megvásárolva Jézus vére által:).Isten teremtményei vagyunk az ő tulajdonát képpezük:).Ő adta az életet és ő is veheti el!Ábahám ,Izsák,Jákob Istene vagyok az élők Istene.
2012. szept. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

yuda Ben Hur


Ez ítélkezés volt.

De mondhatjuk-e azt, hogy mindenkitől azt és egyet akar az Isten? Nem!

Mindenkitől mást vár el. Mindenki más ajándékot kap az Istentől.

Jézus sem volt szerintem az a pátyolgatós ember. Pl. sántának mondta járj és járt, vaknak láss és látott. De a sivatagban sohasem tolta tolókocsiban a betegeket, meg féllábúak nem szaladgáltak utána, legalábbis nem ír erről a Biblia. Ha gyógyító lennék én is megtenném, hogy járj...

A másik, hogy van munkahelyem, családom, kötelességeim, nem maradna sok időm betegek gondozására. Sőt én szoros érintkezésben voltam betegekkel, tolókocsisokkal, süketekkel. Segítkeztem nekik, megismertek, kiismertek. Mindig azt mondták milyen jó ember vagyok, de sajnos ez átcsapott felőlük irigykedésbe, hogy ők is ilyenek akarnának lenni mint én, utána lett belőle piszkálódás, kárörvendés ha valami nekem nem sikerült. És rájöttem, a beteg emberek nagyon fogékonyak a negatív, sátáni, gonosz oldal befogadására, a betegségükből kifolyólag. Ez az én meglátásom, amit Isten adott nekem, de lehet másnak pozitív tapasztalatai vannak.

Én éppen azért akarok Istennel együtt lenni, mert annyira szeretem. Talán ezt az utasítását sikerült megtartanom, hogy a legjobban engem kell szeretned Uradat, Istenedet mindenektől.

2012. szept. 14. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!