Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Muszlimok! Erről mi a vélemény...

Ms91 kérdése:

Muszlimok! Erről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

[link]


Ez tényleg igaz?



2012. szept. 14. 11:17
 1/10 anonim ***** válasza:
63%

Muszlim vagyok, de végig sem olvasom, elég ebből ez is , sőt, sok is volt ebből. ISTENKÁROMLÁS!!!!!!!!!!!!!!!!!

Isten EGY, nincs se felesége se gyermeke (pont ezért utasítjuk el azt, hogy Jézus (béke vele) az ő fia lenne. Nincs Istennek szüksége feleségre, se gyermekre!!!!!!!!!!!!!!!!!

2012. szept. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 MarkoG ***** válasza:
81%

nem vagyok muszlin de akkor tény, hogy Allah egyisten.


Én például keresztény katolikus vagyok és hittel vallom, hogy a zsidók a muszlinok, a keresztények mind ugyanazt az istent imádják csak másképpen.

IStent pedig senki nem ismeri igazán ezen a földön, mindenkinek más más módon lépett be életébe.

És eléggé ellenzem mikor valaki azt mondja hogy ismerem az Istent, legyen az keresztény vagy muszlin.

Lehet, hogy az első kommentelő lepontoz de én keresztény létemre tisztelem a muszlinokat annak ellenére is amit tesznek, hisz a kereszténység is tett csúnya dolgokat( keresztes háborúk, vallás üldözések, invesztitúra harc)

2012. szept. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok. Kedves MarkoG, nagyon jól válaszoltál, így kellene tennie mindenkinek! ELFOGADNI a másikat, nem az előítéletekre alapozva szemellenzővel ítélkezni és vádaskodni. Sajnos nem lehet két zöld kezet adni. :(

Megérdemelnéd.

Ja, a muszlin N-nel az egy ANYAGFAJTA, a muslim , M-mel az a vallási csoport.:) és bocsánat az OFF-ért.

2012. szept. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 MarkoG ***** válasza:
Köszönöm, hogy tisztelsz:) példának okáért azokat a muszlimokat sajnálom, kik erőszakkal terjeszkednek, akik csendes hívők mint pl én a kereszténységben akkor nincs is semmi gond, mert egy vérből valók vagyunk
2012. szept. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez igaz lenne, akkor az arab anyanyelvű keresztények miért Allahnak hívják Istent, ja mert az Al-Ilah szó minő véletlen Istent jelent. Sőt a rokon sémi nyelvben a máltaiban is (akik katolikusok) Alla az istenre hasznát szó, de szír Alaha is lehetne péda. Ekkora baromságot, hogy pogány istenség... Leírom szemléleteseben a szó jelentését: Allah=Isten=God=Gott=Deu=Dios stb... Vagy szerintetek az arab nyelvű keresztények nevezzék spanyolul Istent, mert ezzel Hold kultuszt követnek el? Kész abszurdum.

Ami meg azt illeti az ószövetség tele van Isten-t tartalmazó nevekkel: UrieEL, BetanEl,EzékiEL stb...

2012. szept. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 خديج&# ***** válasza:
78%
azert ez is jellemzo, hogy a muszlimnak szolo kerdest ha megvalaszolja a muszlim azt lepontozzatok de akinek semmi koze a vallashoz azt meg felpontozzatok mert az nektek jobban tetszik. Szegyen ratok akik lepontoznak olyat amihez nincs kozuk de jobb is hogy nincs
2012. szept. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Vannak emberek, akiknek nagyon sok szabadidejük van, csinálnak egy website-ot, mert azt ma már bárki tud csinálni egy egyszerűbb website-ot, és felrakja oda a saját agyszüleményeit, mert nincsjobb dolga, mert apuci/anyuci eltartja, vagy gazdag férj/feleség eltartja, és nem kell neki dolgoznia.

Ennyi.

Itt is ez lehet a helyzet szerintem.

Üdv: 30/N egy nem muszlim

2012. szept. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Granulátum ***** válasza:
51%

Kedves Egyes, miért berzenkedsz?


A Kinyilatkoztatás előtt is létezett Allah nevű isten, erről sok forrás maradt fenn a muszlim iratok között is.

A sokistenhit pedig a funkcionalitáson alapul, így hát a pogány arabok is tulajdonítottak neki "feladatot/funkciót" hogy minek az istene volt.


Ugyanez volt a magyaroknál is. A pogány főistenből csináltak keresztény Istent.

2012. szept. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 mustafa33 ***** válasza:
100%

Nagy marhaság az ilyen "magyarázgatás". Ilyen formán minden vallást ki lehet csavarni. Persze, hogy voltak isteneik az araboknak a próféta (Allah áldja és adjon neki békét) előtti időkben. Mint minden más népnek. De abba belekötni, hogy Allahnak hívják... Az Allah név ugyan annak az Ellohimnak a változata más kiejtésel akit a zsidók imádnak. Ugyan olyan Isten jelentésű szó mint a magyar Isten vagy a szláv Bog. Van hold vonatkozása az iszlámnak, több is mint amit ott leírnak. de minden vallás úgy alakult, hogy valamire rákötötték, hogy a nép befogadja. A magyar katolikus Szűz Mária kultuszt is csak úgy lehettett elérni, hogy rákötötték a ómagyar Boldogaszony kultuszra. És számtalan ilyen van minden ma létező vallásban. Erre lehet mondani a jezsuita: a cél szentesíti az eszközt, mondást.

Azt állítani, hogy a muszlimok a holdat imádják, ugyan olyan baromság, mint azt állítani, hogy a katolikusok az akasztófát - keresztet imádják. Mert ugye azok sem az ezközt imádják amivel Jézust kivégezték, hanem az ezközt ami által Jézus az embereket megváltotta a bűneiktől a megváltás jelképeként tisztelik. Más valamit imádni és más valamit jelkép által tisztelni. Viszont épen ezért tilos az iszlámban az ábrázolás, hogy ne váljon az ábrázolt tisztelete az idővel az ábrázolás imádatává (bálvány). Ezért nem szabad a prófétát sem képen megjeleníteni.

2012. szept. 16. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Minden mai vallás valamilyen pogánykultuszból eredeztethető. Nagyon is lehetséges.
2016. aug. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!