Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúinál hogy szól a...

Jehova tanúinál hogy szól a keresztelkedési szöveg?

Figyelt kérdés
2012. szept. 14. 14:45
1 2 3
 1/23 Mulder614 ***** válasza:
10%

Ha a kongresszusi előadásra gondolsz akkor egy buzdító előadás a keresztelkedőknek. És egy hasznos előadás azoknak akik már megkeresztelkedtek.

Fel van híva a figyelem arra hogy attól a naptól mindig Jehova Tanúiként vannak azonosítva.

2012. szept. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Arra a szövegre gondolok amit a keresztelkedők mondanak el.

S azért kérdezem mert érdekel.

2012. szept. 14. 18:47
 3/23 Mulder614 ***** válasza:
14%

Igen én is arra válaszoltam.

Akarsz keresztelkedni vagy csak érdekel?

Ha gondolod eredj el legközelebb egy kongresszusra és hallgass meg egy beszédet. Most ősszel is lesz kongresszus.

2012. szept. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Hol lesz a keresztelkedés? De egyébként már írtam hogy érdekel.

Szóval akár le is írhatnád.

2012. szept. 14. 19:14
 5/23 Mulder614 ***** válasza:
16%
Nem tudom merre laksz. Minden megyében vagy körzetben más.más időpontban vannak kongresszusok. Megkérdezheted az időpontot és a helyszínt bármely tanútól akivel találkozol.
2012. szept. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Bár az eredeti kérdésemre még nem jött válasz.
2012. szept. 14. 19:31
 7/23 Mulder614 ***** válasza:
16%

Most szó szerint nem tudom elmondani, de említettem hogy a buzdításról van szó,és a felelőséről Jehova előtt amivel ez jár. Na meg persze a sok áldásról.

Arról hogy megbánták-e a bűneiket, készek -e az életük legjavát Jehovának, és a prédikálómunkának szentelni. Bibliaversek vannak, és egy nekik szóló ének is.

A keresztelkedés egy szimbólum mások előtt, az illetőnek először imában kel átadnia magát Jehovának.

2012. szept. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Ezt értem de mit mond a keresztelkedő ott a kongresszuson? Engem ez érdekelne. Kár hogy nem tudod.
2012. szept. 14. 21:14
 9/23 anonim ***** válasza:
80%

Bocsi, de ebbe kénytelen vagyok beleszólni...


2. sz. alatt:

"A kérdező kommentje:

Arra a szövegre gondolok amit a keresztelkedők mondanak el."


3. sz. alatt:

"Mulder614 válasza:

Igen én is arra válaszoltam."


Nem, kedves Mulder614, NEM arra válaszoltál (azóta sem)...


Kérdező, a megkeresztelkedők által elmondandó / elismétlendő szöveget nem tudom, hogyan hangzik pontosan; de felhívnám szíves figyelmedet egy nagyon fontos dologra: Jehova Tanúi nem az ún. "Szentháromság" egy Istenének nevében, az Atya, a Fiú és a Szentlélek nevében keresztelnek; hanem az Atya, a Mihály arkangyallal azonosított Jézus és a "szent szellem" nevében. Ez utóbbit csak egy erőnek tartják, és kis betűvel is írják (szent szellem, szemben a Szent Lélek vagy Szent Szellem megnevezéssel). Ezáltal ők úgymond "felesküsznek" Istenen kívül egy teremtményre és egy tudat nélküli erőre is. E két utóbbi nevében való keresztelkedés mindazonáltal a saját tanításuk alapján is bálványimádás kellene hogy legyen, mert kimeríti annak fogalmát.

(Forrás: Wikipédia; az oldal pedig a következőkre hivatkozik: "Új Világ Fordítás" = a Jehova Tanúi Bibliája; a "Mit Tanít Valójában a Biblia?" című tanító jellegű könyv, melyet szintén a Jehova Tanúi szervezete, az Őrtorony Társulat ad ki. Arról, hogy ők valóban Mihály arkangyalt gondolják Jézusnak, többek között a "Mit Tanít Valójában a Biblia" 218-219. oldalán lehet olvasni, ahol ez félreérthetetlenül le van írva.)


Nemrég volt egy kérdés, ami egy kicsit kapcsolódik a témához:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__3..


Ott találsz több linket is, amiket érdemes megnézni / átolvasni, teljesen egyértelmű és világos képet adnak néhány fontos témakörben... Jó olvasást. :)

2012. szept. 15. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
0%

Mit kell elismernie az Atyával kapcsolatban annak, aki „az Atya nevében” akar alámerítkezni? (2Kir 19:15; Zsolt 3:8, [3:9, Károli]); 73:28; És 6:3; Róma 15:6; Zsid 12:9; Jak 1:17).

Minek az elismerését jelenti a „Fiú nevében” történő alámerítkezés? (Máté 16:16, 24; Fil 2:9–11; Zsid 5:9, 10).

Mit kell annak hinnie, aki a „szent szellem nevében” akar alámerítkezni? (Luk 11:13; Ján 14:16, 17; Csel 1:8; 10:38; Gal 5:22, 23; 2Pét 1:21).


A keresztelkedés előtt 3. kérdést tesznek fel a keresztelkedőknek.

Azokat, hogy megértették e amiket fent leírtam.


Ha igennel válaszolnak akkor keresztelkedhetnek.

Zsömle/lány

2012. szept. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!