Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért akarják a szüleim, hogy...

Miért akarják a szüleim, hogy hittanra járjak?

Figyelt kérdés
Valaki magyarázza el nekem :(
2012. szept. 16. 12:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%
Talán mert vallásosak?
2012. szept. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Miért írtál :( -? Szerintem tök jó dolog! Hány éves vagy?
2012. szept. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz, akkor szóljál nekik. Felesleges ezt a dolgot erőltetni. Ezt nem lehet erőltetni. Így csak ellenkezőjét váltják ki annak, amit el szeretnének érni.
2012. szept. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

Anno nekem is erőltették.

És mára vérbeli ateista vagyok.

2012. szept. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Granulátum ***** válasza:

Én sose jártam templomba meg hittanra, de idegesít ez a sok kérdésfeltevő, akik nem akarnak ilyen helyekre járni, de erőltetik.


Én sem akartam gyerekkoromban rokonokhoz járni, aztán felnőttem és már nem tették nekem kötelezővé.

Vegyétek úgy, hogy ez egy kötelező családi vagy iskolai program (ami majd elmúlik).

Az életben nagyon sok dolog van-volt-lesz amihez nincs kedvünk de meg kell csinálni.

2012. szept. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Miért nem akarsz hittanra járni? Tudni valamit és hinni valamiben, egyáltalán nem ugyan az. Ne legyél úgy ateista, hogy azt se tudod mit tagadsz.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2012. szept. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
47%
Szerintetek hol érdekli ez a kérdezőt? Valószínűleg nagyon fiatal, ha a szülei most akarják hittanra járatni. Ti sem gondoljátok komolyan hogy az ateizmuson, meg teológián kéne gondolkoznia???!!! Kis koromban én is szívesebben mentem focizni a barátaimmal, mint hogy bent poshadjak a hittan órán, ami mellesleg egyáltalán nem érdekelt. Csak nekem is kényszerítve volt, mert a keresztanyámnak ez volt a mániája. Csak megutáltam az egészet. Később magamtól elkezdtem foglalkozni a dologgal. És többre mentem vele mint a hittanórával. Ezt nem lehet erőltetni, ki ne találjátok már hogy ez olyan dolog, mint az iskola. Egyáltalán nem, nem lehet ezt úgy kötelezővé tenni. Majd eldönti később, hogy akar-e foglalkozni a dologgal vagy nem. Így csak megutálja, és szerintem beszélnie kellene a szüleivel.
2012. szept. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
41%

Az én gyerekeim utáltak néptáncra járni, de egy évet kötelező volt, mert magyar gyerek tudjon csárdásat járni. Ők szívesében csináltak volna mást. Zenét is mindnek kötelező volt tanulni, azért sem lelkesedtek. Szülőként én had döntsem el, mi jó a gyermekemnek, és mi nem. Ha felnő, majd eldönti, miért lesz hálás, és miért nem. Hittanra nem volt kötelező járniuk. De minden vasárnap a gyülekezetbe igen. Ma 3-ból kettő magától jár. (a két kicsi még ebből a szempontból nem számít, ők is mennek majd néptáncra, nekik is kell tanulni zenét, és minden vasárnap visszük őket a gyülekezetbe.) Nagyon boldog kiegyensúlyozott gyerekek, ateisták szerint is.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2012. szept. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
47%
Jó akkor most nézz rá jobban a statisztikákra aztán rájössz, hogy attól mert a te gyerekeidre ez ilyen csodálatos hatással bírt, attól még a 90%ukra nem, a fele csak szimplán megutálja a dolgot, a másik felének meg még lelki problémái is lesznek belőle.
2012. szept. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket mindenkinek! Igazábol nincs idöm elmenni, mert a legnezebb orák, utána meg edzés... Alig fér bele (söt nem is) hogy oda futkozzak.. De ök ezt nem értik meg... Azért vagyok hivö, hogy azt monhassam, az vagyok... Értitek :D... Nem tartom fontosnak az ilyeneket, söt nem is érdekel nagyon. Ha kértem segitséget megsegitett Jézus. Azt kész nekem..
2012. szept. 19. 20:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!