Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bérmálkozzak, csak azért,...

Bérmálkozzak, csak azért, hogy a nagymamám elégedett legyen?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__3..


Ez az előzmény. Egyelőre nincs változás, viszont most választanom kell,hogy akarok-e bérmálkozni.

Nem érzem helyesnek, hogy úgy teszek, mint aki vallásosan fejlődik, miközben nem is érzem magaménak az egészet. Ez nekem így is nagyon fáj, és szerintem így csak még rosszabb lenne.

Elvileg anyukám aláírta a papírt, hogy bérmálkoznom kell.

Próbáltam vele megbeszélni, de azt mondta, nem kell komolyan venni, megtanulok pár dolgot, végigülök egy szertartást, utána kapok mindenféle ajándékot, és ennyi. A nagymamám, (aki erősen vallásos) is már mióta ezt várja, ne okozzak neki csalódást, stbstb.

Szerintem ez nem csak ennyi, én komolyan szeretném végigcsinálni, de nem megy, mert nincs semmi alap, amire építeni tudnék.

Most még azért is bűntudatom van, mert ha nem csinálom meg, nagymamám is csalódni fog, de ha igen, akkor meg pl hiába kapok bármit tőle, az nem lesz igazából az enyém.


Nem tudom, mennyire hangzik értelmesen, de kérlek, mondjatok valamit, amitől jobban érzem magam, vagy valami tippet, mert ebbe beleőrülök!


2012. szept. 16. 14:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Mondd meg anyukád, meg a nagyanyád előtt hogy "ezt nem szeretném. Vegyétek figyelembe az akaratomat. Én is figyelembe szoktam venni a ti akaratotokat."
2012. szept. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Milyen alap nincs amire építkezni tudnál?
2012. szept. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Hitchens ***** válasza:

Szia!


Kérdezd meg tőle, hogy szerinte melyik a jobb? Ha csak azért teszed, mert ő akarja, vagy azért mert te magad érzed szükségesnek.

2012. szept. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Alapnak jó az őszinteséged. A másik alap, a Biblia. Kellene olvasnod. És kellene imádkoznod. Az imádság nem más, mint hogy Istennel beszélsz, olyan őszintén, mint ahogy ezt itt tetted velünk. Ha nem hiszel benne, ezt mond el neki. Ez elsőre értelmetlennek tűnhet, de hidd el, nem az. Isten, bár nem érzékelhető a számodra, mindenütt jelen van. Ezért bárhol bármikor megszólíthatod. Amikor egészen biztos vagy abban, senki más nem láthat, és nem halhat, tedd ezt meg. Ha tényleg nincs, nem fog történni semmi. Ha van, akkor válaszol. És ne aggódj azon, hogy mi van ha nem "hallod" meg, vagy nem érted meg. Ha Ő Isten, aki téged megteremtett, akkor tudni fogja, hogyan szóljon úgy hozzád, hogy te biztos lehess abban, Ő volt az. Egy próbát megér. És ha megbizonyosodtál Isten létezésről, és személyes kapcsolatod lesz vele, már nem lesz lelkiismeretfurdalásod Istentisztelet alatt. Ha Isten nem válaszol... ezt el se tudom képzelni.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2012. szept. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!