Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A nagymamám a hétvégén elhunyt...

A nagymamám a hétvégén elhunyt, mélyen katolikus volt és jó ember, kérdésem hogy a vallása ígérete alapján ő most hogy van, hova került, mi lesz vele?

Figyelt kérdés
Azt szeretném megkérdezni, hogy a mamám, aki a hétvégén (azaz tegnap) távozott el közülünk, hogy katolikus hite alapján (rendszeresen gyakorolta a vallását, minden vasárnap templom stb) ő most miben részesül, mit él át, mi történik vele?
2011. nov. 13. 22:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
56%
Ezt csak az Isten tudja
2011. nov. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
6%

ne haragudj de meghalt és kész(részvétem)


ha hiszel dolgokban akkor a mennyben van és kész,ha nem hiszel akkor ezt rád bízom...át már nem él semmit,nem történik vele semmi,meghalt

2011. nov. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
14%
nem akarlak megsérteni, vagy megingatni, de a mamádat félrevezette a vallása.
2011. nov. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%
Nem lehet így megmondani, de imádkozni lehet érte. Vagy egyenesen a mennybe ment, vagy a tisztítóhelyre, és mivel nem tudjuk, imádkozni lehet érte, hogy Isten fogadja Magához. Földi életünk zajlik csak időkorlátok között, számára megszűnt az idő. Nem tudjuk elképzelni, de pl. nem olyan, hogy 5 évig imádkozik érte valaki, aztán a tisztítóhelyről beengedik a mennybe... Valahogy időn kívül történik az egész. Jézus is azt mondta a mellette megfeszített latornak: "még ma velem leszel a paradicsomban", holott Jézus először pokolra szállt, harmadnapon pedig feltámadt. És még a földön töltött további időt, aztán ment csak a mennybe. A jobb latornak még is ezt mondta: "még ma". És nem hazudott. Időn túl van. "túlvilág"
2011. nov. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenki válaszát, különösen az utolsónak! =) És annak is köszönöm, aki részvétét nyilvánította, ez most egy nehéz időszak mindenkinek a családban
2011. nov. 13. 23:15
 6/16 anonim ***** válasza:
41%

Először is kérdező, kívánom neked és családodnak, hogy erőben vészeljétek át a gyászt, mely elért titeket!


23:06-os, örülök, hogy tévedsz!


Lk 23,43 "És monda néki Jézus: Bizony mondom néked: Ma velem leszel a paradicsomban."


Egész egyszerűen amikor és amilyen nyelven ez íródott eredetileg nem volt vessző. Nem választották el a mondatrészeket vesszővel, kettőspontokkal. Itt sajna rossz helyre kerűlt.


Lk 23,43 "És monda néki Jézus: Bizony mondom néked ma, velem leszel a paradicsomban."


Ennyi. Ugye, hogy másképp hangzik, pedig sem egy szót sem vettem el, sem egy szót hozzá nem raktam. Nme kell túlmisztifikálni, hogy időn túl és társai...

Bizony mondom néked ma, mikor itt lógok a kereszten melletted, én mondom neked, hogy velem leszel a paradicsomban. Mikor is? Mit kért a lator?

"És monda Jézusnak: Uram, emlékezzél meg én rólam, mikor eljősz a te országodban!"

Ama utolsó napon, mikor "Ímé eljő a felhőkkel; és minden szem meglátja őt, még a kik őt által szegezték is; és siratja őt e földnek minden nemzetsége. Úgy van. Ámen." Jel 1,7


Kérdező!

Ha az igazság érdekel, akkor gondolj bele, hogy teljesen mindegy, hogy ki miben hisz, az igazság csak egy. Hiába hiszed, hogy ez a billentyűzet, melyen én írok fehér, ha egyszer fekete. isztítótűz fogalma sem a Bibliában nincs, és legkiváltképpen Krisztus sem tett róla még csak célzást sem. A pokol szó (eredeti) jelentése sír. Görögűl hádész, héberűl seol. Mindkét esetben a jelentés: sír


A mamád a sírban nyugszik, mint szinte mindenki. Várva Krisztus eljövetelét, mikor feltámad mindenki, kik a sírban nyugszanak. Krisztus ezt az állapotot úgy hívta, hogy alvás. Mikor alszol, te sem tudod, hogy hol vagy, nem látsz, nem hallasz, nem érzékelsz semmit. Nem jó a mamádnak, vagy nem rossz. Ő most éppen úgy van, ahogy 1000 évvel ezelőtt te voltál. Sehogy. De nem lesz ez sokáig így.


"Mert maga az Úr riadóval, arkangyal szózatával és isteni harsonával leszáll az égből: és feltámadnak először a kik meghaltak volt a Krisztusban;

Azután mi, a kik élünk, a kik megmaradunk, elragadtatunk azokkal együtt a felhőkön az Úr elébe a levegőbe; és ekképen mindenkor az Úrral leszünk." 1Thess 4,16



Üdv: L

2011. nov. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 kzs ***** válasza:
45%

Szia!

Sajnálom, ami a nagymamáddal történt.


Ami a kérdésre történő választ illeti, te a "tegnap 23:06"-nak adsz igazat. Olyan választ fogadsz el, ami a legkevésbé fedi a valóságot.


Hogy mi az igazság - vagyis a halottak feltámadása miként következik be -, ennek részletezése hatalmas téma, amibe kizárólag személyes találkozás alkalmával volna értelme belemenni. Csak a betűk erre nem alkalmasak - találkoznunk kéne.


Amennyiben ez nem lehetséges (és nagy valószínűséggel nem az), úgy - írásban - két dologra hívnám fel a figyelmedet:

a halottakért történő imádkozás és a tisztitótűz tana két olyan katolikus tanítás, ami teljesen ellentmond a SzentÍrásnak. Szépen, logikusan fel vannak építve, abszolút hihetőek, de aki a SzentÍrást egy kicsit is ismeri, nem fogadja el. Merő tévtanítások ezek, amik köszönőviszonyban sincsenek a SzentÍrással.


A tegnap 23:39-as válaszadónak igaza van, bár annyiban egészíteném ki, hogy csak a teste van a sírban. A szelleme és a lelke azonnal belép az Örökkévalóságba, mégpedig arra arra a helyre, amilyen a szívének az állapota volt akkor, amikor befejezte a földi pályafutását.


A "tegnap 22:53"-as válaszadó nem részletezi különösebben, de igaza van.

2011. nov. 14. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
48%

Istent kell megkérdezni hogy mi lett vele. Kérd meg hogy valamilyen módon hadd tudjad meg hogy hova jutott.

És szerintem is imádkozz érte és kérd hogy mondassanak érte misét is.

2011. nov. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
9%

Sziasztok!


Kedves Kérdező! Először is nagyon sajnálom ami történt a családodban. kívánom Neked, és a családodnak azt, hogy Isten sok erőt adjon Nektek ebben a nehéz és szomorú helyzetben.


Én L válaszával tökéletesen egyetértek, tehát osztom az ő véleményét.


A 07:40-es válaszolónak (és akik ezt az elvet képviselik) üzenném, hogy a Biblia nem tanítja a lélek halhatatlanságát, ugyanis a léleknek a Bibliában nincs ilyen spirituális jelentése. Az ilyen spirituális értelmezés a görög tanításból szivárgott be a kereszténységbe. Ha akarjátok, akkor olvassátok el János evangéliuma 11. fejezetét, ott megérthetitek, hogy Jézus mit tanított ezzel a témával kapcsolatban.


Tehát a Biblia tanítása szerint ha meghal egy ember, akkor az úgymond "alszik". Aztán majd amikor Krisztus visszajön, akkor feltámasztja a halottakat.


Üdv

2011. nov. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
37%

Nekem az a véleményem, hogy Isten válogatás nélkül magához fogadja az arra érdemes embereket.

Nem tudom elképzelni, hogy Mahatma Ghandi, vagy Arisztotelész, vagy más nemkeresztény, de mindenképpen jószándékú, "igaz" emberek ne jutnának végül egységre Istennel, vagy a teremtéssel (nevezzük ezt mennyorzágnak, vagy nirvanának, vagy bárminek)


Szerintem ez még csak nem is hit kérdése. Én úgy gondolom, hogy amennyiben az elhuny igaz ember volt, akkor halála után Istennel "egységben" van...

2011. nov. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!