Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehet olyan napjainkban, hogy...

Lehet olyan napjainkban, hogy valaki lássa a démont, valaki mellet, ahogy épen a fülébe súg valamit? Van rá bibliai rész? Vagy ez a tévelygés szelleme?

Figyelt kérdés
2012. szept. 17. 20:50
1 2
 1/14 gelazso ***** válasza:
53%
hát persze, rengeted a pszichikailag zavarodott ember manapság és minden lehetséges. az meg hogy erre van valami a bibliában abban biztos vagyok, hiszen tele minden csodával, csak el kell hinni, az meg tébojultaknak nem esik nehezére.
2012. szept. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

gelazso válasza:


hát persze, rengeted a pszichikailag zavarodott ember manapság és minden lehetséges. az meg hogy erre van valami a bibliában abban biztos vagyok, hiszen tele minden csodával, csak el kell hinni, az meg tébojultaknak nem esik nehezére.


Bocsi,de nem önéletrajzot kértem!!!!

2012. szept. 17. 21:05
 3/14 anonim ***** válasza:
Láttál valamit?
2012. szept. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
amennyiben a Lélek ilyen ajándékot adott neked, semmi akadálya
2012. szept. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Csak azoknak van esetleg ilyesmire lehetőségük, akik Sátán szolgálatában állnak.


A bibliában vannak démonokról szó,Pl amikor egy médium megigézte Sámuel prófétát pedig már halott volt.

Persze az Nem Sámuel volt , hanem egy démon aki utánozta a kinézetét és a hangját.


A teremtő minden ilyesmit elítél, és utálatos neki, egyébként nem jó Sátánnal kezdeni.


Zsömle/lány

2012. szept. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
57%

Van rá példa:


Ján 13:2 És vacsora közben, amikor az ördög belesugalta már iskariótes Júdásnak, a Simon fiának szívébe, hogy árulja el őt,


Egy hívőnek működhet az életében a szellemek megkülönböztetésének ajándéka és akár láthat ehhez hasonlót. Hogy a tévelygés szelleme adhat-e ilyen képességet nem tudom, de vannak hamis látó szellemek is. Gyümölcsöket kell figyelni. Isten az ajándékait soha nem rombolásra hanem haszonra, gyülekezetek építésére adja.

2012. szept. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
70%
Amikor valakinek egy ilyen beszámolóját hallgatja az ember, figyelni kell a benyomásokra is. Amikor nem a hitet és Istent dicsőíti egy-egy ilyen elbeszélés, hanem félelmet épít ki és főleg a sátán dolgaira irányítja a figyelmet, akkor egyértelműen gyanakodni kell és nem kell elfogadni, mert a forrás valószínű rossz. Főleg ha egy ilyen beszámoló elszakít valakit Istentől vagy gyülekezettől vagy Istentől való tekintélyektől.
2012. szept. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
41%

"Csak azoknak van esetleg ilyesmire lehetőségük, akik Sátán szolgálatában állnak."


Akkor Jézus is a Sátán szolgálatában állt?:)

2012. szept. 18. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Lehetséges, sőt, manapság egyre több az ilyen eset - mert (szerintem) a sátán egyre jobban támad.

Ugyanakkor az illető láthatott szellemet is, aki valamiért itt ragadt.

A különbség kb. abból tudható, hogy a sátán az egész lelkedet támadja meg, rossz lesz a közérzeted, "kifordulsz magadból". A szellemnél csak azon a bizonyos területen, pl. házban érzed magad furcsán (pl. váratlan hideget érzel).

Mindkettőn lehet segíteni: az egyiknél nem árt paphoz menni, szenteltvizet inni (bármilyen furcsa, vannak ördögűző papok); szellemnél pedig egy látóhoz fordulni, aki meg tudja nyugtatni a lelket, segíthet neki elmenni.

2012. szept. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Kedves 8-as.

Mindenki tudja, hogy mire értettem amit írtam.

Jézus teljesen más eset.

Persze Őt is próbálta eltéríteni,mi nem sikerült.

Egyébként Júdásnak nem volt látványos fülbe súgása, de Jézus tudta nagyon jól mi vár rá.

Hiszen a többi tanítvány sem látta, mert akkor nem kérdezgették volna azt Jézustól, hogy melyikük az aki elárulja Őt.


Zsömle/lány

2012. szept. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!