Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik olyan, hogy keresztény...

Létezik olyan, hogy keresztény konyha?

Figyelt kérdés
Esetleg keresztény heti étrend?

2012. szept. 17. 23:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Igen, a böjti konyha ilyen. Nálunk például hetente kétszer (szerda és péntek)van böjt, ez alatt növényi táplálékot kell érteni. Aztán van évente 4 hosszabb böjti időszak, ezek között van szigorúbb és könnyebb. A könnyebb idején hal és bor fogyasztása is megengedett. A szigorúbb idején csak növényi táplálék. A konyhámnak ehhez kell igazodnia, a heti 2 böjt megszabja az étrendet.

A modernizált keresztények már nem böjtölnek, esznek bármit.

2012. szept. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
48%

Szia!


Igen létezik. Ennek lényege az egészségmegőrző táplálkozás. Itt találhatsz recepteket: www.newstart.hu/recipes.php

Itt pedig meghallgathatsz előadásokatt egy élelmiszeripari mérnök, táplálkozáskutató szakembertől, aki a bibliai elveken alapuló étrendről beszél: www.godollo.bibliahaz.hu/eletmod.html


Üdv. Péter

2012. szept. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A keresztény konyha lényege az egészséges táplálkozás. Benne van a Bibliában, hogy a testünk templom, tehát meg kell becsülnünk - ezért fontos, hogy egészségesen éljünk. Ne fogyasszunk káros anyagokat: alkoholt, koffeintartalmú italokat, és kerüljük vagy igyekezzük lecsökkenteni minden más káros anyag fogyasztását is. Húst enni lehet, de mértékkel, elvégre az emberi szervezetnek szüksége van húsra is, egy kisebb mennyiségben. Mi mindezt úgy oldjuk meg, hogy általában olívaolajjal főzünk napraforgóolaj helyett, hetente 1-2x eszünk húsos ételeket, a többi napon zömében zöldségből-gyümölcsből készült ételeket. Kenyér helyett puffasztott rizst eszünk.
2012. szept. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket:)
2012. szept. 18. 14:41
 5/13 anonim ***** válasza:
Bocsánat! Péter! Te gödöllői vagy?
2012. szept. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Egyébként hallottam olyat, hogy állítólag mindenféle hús ízét lehet növénnyel helyettesíteni. Ez igaz?
2012. szept. 18. 17:06
 7/13 anonim ***** válasza:

"Egyébként hallottam olyat, hogy állítólag mindenféle hús ízét lehet növénnyel helyettesíteni. Ez igaz?"


Nekem nem ment.A tökből nem tudtam marhát kihozni.

2012. szept. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szójával szokták a húst helyettesíteni. Én nem szoktam, mert mi eszünk húst is, és néha szóját is. Szóval elvileg lehet, de azért az mégsem ugyanaz.
2012. szept. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

igen, lehet.

ajánlom a Péter által megadott [link] honlapot :)

2012. szept. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Hogy ha tudományos oldalról szeretnénk megközelíteni a dolgot akkor nem lehet húsízűvé tenni a növényi eredetű táplálékot, a "hús íz"(umami hivatalosan, japánul jó íz) főleg a glutaminsav jelenlétére utal a nyálban és míg a sok zöldségeben magas a szabad glutamát tartalom, a többi aromáért felelős vegyület elnyomja azt, a húsban azonban szinte mondhatni, hogy dominál. Így ha igazán hús ízt akar érezni az ember akkor egyen húst. Természetesen nekünk is van beleszólásunk, hogy milyen ízeket észlelünk, nem 100%-ban az ízleléstől függ. Persze egy próbát megér!(Habár ezen a "newstart" honlapon az első dolog ami szemet szúrt, hogy a vérnek 95%-a víz. Azért nem kell biológusnak lenni ahhoz, hogy az ember tudja, hogy 55-60%-a az )
2014. szept. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!