Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehet Isten nem is támogatja...

Lehet Isten nem is támogatja a házasságot?

Figyelt kérdés

Lehet a házasságot és párkapcsolatot mi, emberek találtuk ki? Ugyanis azt látom, hogy az emberek a házasságtól kikészülnek, belefásulnak, megtörnek, beleöregszenek mintha rosszul döntöttek volna. Legalábbis a környezetemben, akik egyedülállók jobban néznek ki, persze aki hívő, mert aki nem hisz az meg abba készül ki hogy nem találja a párját.

Az embernek szabad választása van, hogy egy másik embert választ magának, akibe szerelmes lesz, az lesz a mindene. És ezzel együtt egy picit Istenről is lemond. Méghozzá úgy, hogy számára egy ember fontosabb, mint Isten. Ha ez nem lenne igaz, akkor miért voltak a szentek, apostolok, 12 tanítvány egyedül? Mert csakis Istent választották. Lehet a földi élet célja az hogy teljesen Istent válaszd?


2012. szept. 18. 21:08
1 2 3
 11/28 lsandor ***** válasza:
Isten Szavának figyelmen kívül hagyása közvetett módon a felelős a napjainkban tapasztalható sok szörnyűség miatt. Tehát mint minden másban is a családi életben is figyelembe kell venni Isten útmutatását, nem másokét. Mivel Isten hozta létre a család intézményét, ezért ő írja hozzá a megfelelő használati útmutatást, ha valaki eltér ettől, akkor a szerkezet természetesen nem jól fog működni.
2012. szept. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
Az elsőnek van igaza, teljesen leírta azt, amit én is gondoltam. A hosszan íróhoz annyit fűznék hozzá, hogy nagy hiba kevés ember közül válogatni. A mi gyülekezetünkben azt tanácsolják a fiataloknak, hogy minél többet ismerkedjenek (persze erkölcsösen), hogy minél nagyobb körből válasszanak - 100 körül könnyebb az igazit kiválasztani, mint 10 közül. Annak érdekében, hogy a fiatalok megtalálhassák a számukra igazán megfelelő társat, számos program is van: országos illetve nemzetközi szintű táborok, találkozók, heti programok stb.
2012. szept. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

Igen, nálunk ezek a közös programok hiányoztak. Elszeparáltak minket teljesen.


De a hitem nem emiatt vesztettem el. Leírom majd, hogy miért. Sajnos most nincs időm.

2012. szept. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 lsandor ***** válasza:
Igen szerintem is nagy butaság belerohanni egy házasságba és ahogy az előzőekben is írtátok, fontos sok személyt megismerni, hogy jó házastársat tudjunk választani. Várom majd kedves utolsó a te beszámolód
2012. szept. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

Becsüljük nagyra Isten ajándékát, a házasságot!

„A férfi elhagyja apját és anyját, ragaszkodik feleségéhez, és egy testté lesznek” (1MÓZ 2:24)

JEHOVA ISTEN, aki létrehozta a házasságot, kétségkívül megérdemli a tiszteletünket. Mivel ő a Teremtőnk, a Szuverén Urunk és az égi Atyánk, a Biblia joggal írja azt róla, hogy ő „minden jó adomány és minden tökéletes ajándék” forrása (Jak 1:17; Jel 4:11). Ebben mutatkozik meg a mérhetetlen szeretete (1Ján 4:8). Bármit tanítson, vagy adjon nekünk, illetve bármit kérjen tőlünk, az csak a javunkra és hasznunkra válhat (Ézs 48:17).

2 A Biblia úgy beszél a házasságról, mint ami Isten egyik „jó” ajándéka (Ruth 1:9; 2:12). Amikor Jehova összeadta az első emberpárt, Ádámot és Évát, konkrét utasításokat adott nekik, hogy boldogok lehessenek. (Olvassátok fel: Máté 19:4–6.) Ha követték volna Isten irányítását, örökké boldogan élhettek volna. Ám balga módon figyelmen kívül hagyták Isten parancsát, és ennek szörnyű következményei lettek (1Móz 3:6–13, 16–19, 23).

3 Az első házaspárhoz hasonlóan sok ember alig vagy semennyire sem veszi figyelembe Jehova irányítását a házassággal kapcsolatos döntésekben. Vannak, akik teljes egészében elvetik a házasságot, míg mások igyekeznek a saját elképzeléseik szerint értelmezni a fogalmát (Róma 1:24–32; 2Tim 3:1–5). Figyelmen kívül hagyják a tényt, hogy a házasság Isten ajándéka, és mivel nem tartják nagy becsben ezt az ajándékot, Jehova Istent sem tisztelik, aki adta azt.

2012. szept. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

Kezdem azt hinni, hogy össze-vissza hazudozásnak vagyok tanuja.

Hogy a búbánatba lehetett a tanítványoknak felesége és netalán gyermeke, amikor Jézust követték. Mindenhol együtt voltak vele, megosztották mindenüket, Júdás volt a kassza kezelője. Ne mondja már azt nekem valaki, hogy a feleségek, gyerekek is hallgatták Jézust, amikbe csak a tanítványokat akarta beavatni? Meg miért beszélünk 12-ről. Ha ezt olvassa egy ateista, jót röhög rajtunk. Az apostolok majdnem mind vértanú halált halt. Péter fordítva feszítettette meg magát. Ha most egy nagypapára gondolunk, milyen rossz érzés, hogy csak úgy itt hagyta az unokáit: "Bocs gyerekek, most nagypapit megfeszítik Rómában, sorry." Ha meg nem voltak gyerekei, akkor miért nem, hiszen volt felesége?

A végén bekattanok a félremagyarázatoktól, mert a hittan órán teljesen mást mondtak.


A másik, hogy a szerzetesek, apácák miért vállalják az életnek ennek a módját. Csak azt ne mondjátok, hogy azok teljesen el vannak tévedve.


Hát jó helyen kérdezek...

2012. szept. 19. 19:48
 17/28 anonim ***** válasza:

Te olyan kis aranyos vagy:) Emlékszem, tinédzserkoromban képes voltam órákon át bőgni, mikor nem értettem valamit a Bibliában, ellentmondásnak hittem és rettegtem, hogy kiderül: nincs is Isten.


A kérdésre ami téged foglalkoztat ott a válasz az I. Korinthus 7. fejezetben, szerintem ennél részletesebben mi sem tudnánk elmagyarázni.


Nem mondod komolyan, hogy hitbeli válságot okoz neked, ha egyes apostoloknak volt felesége, gyereke:)

A katolikus felfogásnak talán kicsit ellentmond, mert ők a papok házasodását is tiltják, de Pál apostolnál semmiféle tiltásról nem fogsz olvasni. Sajnos az egyház sokat hozzátesz a Bibliához. De a reformátusok, evangélikusok, karizmatikusok, stb...mind-mind tévednek valamiben, hidd el. Nem hinném, hogy Isten kiismerhető egy ember számára.


Én a helyedben elolvasnám az egész Bibliát, ahogy el is olvastam tinédzserként 2-szer is. Aztán már lesz viszonyítási alapod, könnyebben felfedezhetsz tévedéseket, igazságokat.


Amúgy pedig a mártíromságot az apostolok nem önként választották. Amikor Jézust kezdték követni, nem azért követték, hogy na jól van, akkor majd én is keresztrefeszülök. Azt se tudták, hogy Jézussal ez fog történni. Ők élni akartak, boldogok lenni, és ebbe biztosan beletartozott a szerelem, családalapítás is.

Csak amikor üldözni kezdték őket, akkor nem maradt más út a számukra: vagy elárulták Jézust, vagy nem tagadták meg a hitüket. Péter háromszor mégis megtagadta, annyira meg volt rémülve.



Én nem vagyok benne biztos, hogy van Isten, abban se hogy nincs. Csak azért írtam ezt ide, hogy tudd, nem hívőtől kaptad ezeket az infókat.


Kérdeztétek többen, miért vesztettem el a hitem. Mivel úgy látom, itt a kérdezőnek sokkal nagyobb problémája és kérdései vannak, mint nekem, és nem akarom róla elvonni a figyelmet, ezért privátban válaszolok ha valakit érdekel még.

2012. szept. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

Hát kedves kérdező, pedig bizony volt feleségük, de nem mindegyiknek.

Péterről írja, hogy meg betegedett az anyósa.

Hogyan lehet anyósa amikor nincs felesége?

Sehogy, tehát volt felesége.


Zsömle/lány

2012. szept. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Hát azt hiszem, igenis jó helyre jöttél kérdezni:)
2012. szept. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

(1Korintusz 11:3) 3 De akarom, hogy tudjátok, hogy minden férfinak feje a Krisztus, az asszony feje pedig a férfi, a Krisztus feje pedig az Isten.


ez a vers bibliából elárulja, hogy a keresztény férfinak van, és lehet felesége.



1Kor 9:5, Kár.: „Nincsen-é arra jogunk, hogy keresztyén feleségünket magunkkal hordozzuk, mint a többi apostolok is és az Úrnak atyjafiai és Kéfás?” („Kéfás” a Péternek adott arámi név; lásd: János 1:42. Lásd még: Márk 1:29–31; ez utóbbi hivatkozik Simon, azaz Péter anyósára.)


1Tim 3:2, Káldi: „a püspöknek . . . egy feleségű férfiúnak [„egyszer nősültnek”, Kat.]” kell lennie.


1Tim 4:1–3, Kat.: „ A Lélek világosan állítja, hogy a végső időkben némelyek elpártolnak a hittől, megtévesztő szellemekre és sátáni tanításra hallgatnak . . . Tiltják a házasságkötést.”


Tehát a hamis keresztények már csak ilyenek.

2012. szept. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!