Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az furcsa, ha ateistaként...

Az furcsa, ha ateistaként 'istenem! '-et vagy 'jézusom'-at kiabálok alkalomadtán?

Figyelt kérdés

Nemrég lettem ateista,és még nem igazán szoktam hozzá a konkrét isten-tagadáshoz.

Hogyan szokjak le róla,mármint,hogy mást mondjak helyette,mivel eléggé zavar..



2012. szept. 17. 17:54
1 2
 1/14 yuda ***** válasza:
29%

Azt gondolom, és ezen el lehetne filozofálni, hogy nem voltál te igazából soha hívő, tehát nem volt mit otthagynod, amiből megváltozz.

Valami jól össze van kutyulva benned.

Ha te igazából megismered Istent, eszedbe nem jutna utána tagadni. Nem hittél te soha benne, legfeljebb valami vallásos családba nevelkedtél meaximum, de élő hited soha nem volt, amit otthagyjál.

Legalább magadat ne csapd be, ha már itt próbálkozol....

2012. szept. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
40%

Sok ateista szokta mondani nem csak te.


S nem valószínű, hogy le fogsz szokni róla.

Miért?

Mert Így lettünk megteremtve, a génjeinkbe hordozzuk Ádám óta,ezt pedig nem tudod a génjeidből kitörölni.


Zsömle/lány

2012. szept. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
16%
Szokj le a magyarnyelv beszédről. Menni fog? Na hát a "Jézusomról" se fogsz.
2012. szept. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Kissé átestél fanatizmusból fanatizmusba. Nincsenek ilyen hülye szabályok. Nem fog más ateista megverni, Nem létező Isten nevébe megölni. Feleslegesen streszeled magad.
2012. szept. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
én ateista vagyok és rendszeresen használom ezeket a szófordulatokat mivel semmi jelentésük nincs számomra
2012. szept. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Az Istenem helyett találj ki valami mást (pl.:Egek). A jézusomról pedig nem kell leszoknod, Ő tényleg létezett.
2012. szept. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ekkora baromságot...
2012. szept. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
60%
Mondd helyette azt, hogy "a francba".
2012. szept. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
47%
Ó persze és akkor soha nem is fogja mondani..... Én is próbáltam valamit mondani a "b@szd meg" helyett és egyetlen egyszer se sikerült mást mondanom helyette.
2012. szept. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

1. Kiskoromban,amikor hittanra jártam,nem tudtam mi az egésznek a lényege,nem gondoltam bele,hogy mit mondok,amikor azt mondom: istenem! Később értettem meg az egészet,és akkor kezdtem reálisan gondolkodni,és akkor jöttem rá,hogy mekkora hülyeség ez a istenhit

/hívőknek bocsi/


2. Tény,hogy nem jelent semmit,de attól még furcsán érzem magam,ha kimondom


3. Segítő komikra vagyok kíváncsi -.-"

2012. szept. 18. 15:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!