Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Skizofrénia betegség vagy...

A Skizofrénia betegség vagy démon szállta emberek?

Figyelt kérdés

Egyszer olvastam Derek Prince-nek egy tanítását és ott leírta,hogy a epilepszia nem betegség hanem démoni megszállás.Skizofrénia csak az én feltételezésem ,hogy inkább démonizáció mintsem betegség mert ha az epilepszia az akkor a Skizofrénia annál inkább szerintem.


Nem Vallásosak kíméljenek a válaszaiktól!!!!!!!!!!!



2012. szept. 21. 00:44
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
10%

Én azt gondolom, hogy bármelyik betegség lehet szellemi eredetű, de nem okvetlenül az. Ez a skizofrénia esetében is igaz, bár itt inkább hajlok arra, hogy mindegyik eset démoni megszállás, kivétel nélkül.


A betegség mibenlétét tisztázandó belinkelem a vonatkozó Wiki-oldalt:


[link]


És a disszociatív személyiségzavar oldalát is, mert gyakran összekeverik ezt a két betegséget:


[link]


A többszörösen hasadt személyiségről tudok ajánlani egy nagyon érdekes és izgalmas regényt, ami szakmailag is megállja a helyét: Daniel Keyes Az ötödik Sally című könyvét. [Nem keresztény könyv, jónéhány meredek dolog van benne, úgyhogy csak akkor olvasd el, ha bírod az ilyesmit.]


Üdv. :)

2012. szept. 21. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
84%

Én nem hiszek ebben. Ismerek epilepsziásokat (gyerekeket), semmi démoni nincs bennük, és általában gyógyszeresen jól kordában tartható az állapot. A skizofréniának pedig több vállfaja is van, nem csak a tudathasadásos, hanem pl. a paranoid skizofrénia - ilyet is ismerek, leginkább a módszeresnek alkoholizmusnak tudható be, bár az érintett szerint a földönkívülieknek.

Egyébként meg nagyon veszélyesnek tartom a pszichiátriai betegek "démonizálását", mert nekik is elfogadásra, szeretetre van szükségük - démonostul vagy anélkül!

2012. szept. 21. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
75%
Betegség.
2012. szept. 21. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
68%
Betegség!Démonok nincsenek!
2012. szept. 21. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
80%

Ahhoz,hogy megértsük ezt,meg kell érteni,hogy kik ezek az emberek,és milyen életvezetési problémák miatt alakul ki náluk ez a lelki betegség.Nem démoni megszállás az oka.Fritz Reimann "A szorongás alapformái" könyvében tisztán,és érthetően levezeti,hogy milyen élettörténeti hátterük van ezeknek az embereknek,mitől válnak bizalmatlanná,gyanakodóvá az emberekkel szemben,ami később a szélsőséges agresszivitásukat,képtelenségüket a közösségbe való beilleszkedésre,és különféle téveszméiket eredményezi(ezek között lehet olyan téveszme is,hogy démonok szállták meg őket,vagy idegen lények irányítják a gondolataikat)

Részlet a könyvből:(A szkizoid személyiség)

[link]

Még hozzátenném,hogy tudatmódosító szerektől is válhat valaki skizofrénné.

Nekem van skizofrén ismerősöm egyébként.

2012. szept. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
94%
Gondoltál már arra, hogy hogy lehet tablettával gyógyítani a démoni megszállottságot? Ha ezt a középkori ördögűzők tudták volna...
2012. szept. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 -a- ***** válasza:
82%

"olvastam Derek Prince-nek egy tanítását és ott leírta,hogy a epilepszia nem betegség hanem démoni megszállás."


Sokan mondtak már sok mindent.


"Minden kétséget kizáróan az ördögűzés áldozata lett az a 23 éves apáca, akiből egy ortodox kolostorban próbálták meg kiűzni a gonoszt. Keresztre feszítették, szájába törülközőt tömtek, éheztették. A most nyilvánosságra hozott törvényszéki jelentés szerint, az ördögűzés végzett Irina nővérrel.

A 23 éves, árvaházban felnőtt lány három hónappal halála előtt látogatta meg barátnőjét a Vaslui megyében, Tanacu községben működő Szentháromság ortodox kolostorban. A barátnő, főapáti támogatással meggyőzte Maricica Irina Cornici-ot, vonuljon be ő is. A könnyebb élet reményében az ajánlatot Irina elfogadta. Egy hónapja volt a kolostor lakója, amikor az első krízise volt. Orvos látta, azt is, hogy kezén és lábán erőszak nyomai vannak – mégis visszaengedte későbbi gyilkosai közé. Tavaly (2005) június 10-én újabb – feltehetően epilepsziás – rohama volt Irinának, háromnapi elzártság után sem szűntek rohamai, ezért a kolostor pópája négy apáca segítségével kereszthez láncolta, szájába törülközőt tömtek, és megvonták tőle az ételt, italt is. A lány három nap múlva, kómába esett, végül szívinfarktus végzett vele.

A törvényszéki orvosok az eset után nem sokkal közzétették, hogy az embertelen bánásmód végzett Irina nővérrel. A szakértők kiderítették, hogy Irina nővért az erőszakos bánásmód, a fokozatos dehidratálódás, a vérnyomáscsökkenés és a szervek fokozatos leépülése vitte halálba. A jelentésben az is helyet kapott, hogy az apáca már halott volt mikor a mentősök a kolostorhoz értek.

A kolostor főapátja állítja, lelkipásztori szempontból korrekt, nagyon korrekt módon jártak el. Egymást követően háromszor is misét mondtak érte, és megpróbálták kiűzni belőle az ördögöt. Semmiét nem törtük el, csak a kezénél és lábánál fogva megkötöztük – nyilatkozta Daniel főapát."

"Az ortodox egyház "gyalázatosnak" nevezte az incidenst, és reformokat ígért. Egyebek mellett azt tervezik, hogy pszichológiai teszten kell majd átesniük azoknak, akik kolostorba akarnak vonulni. A bíróság által elítélt Corogenaut eltiltották a papságtól, és kiközösítették a négy apácát is."

2012. szept. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
65%
Pszichés betegség. Gyógyszerekkel kezelik. Hagyjuk már a démonokat, a XXI. században vagyunk. Nem kéne stigmatizálni embereket a betegségük miatt.
2012. szept. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.De írtam ,hogy nem vallásosak ne válaszoljanak!!Nem démon űzés volt a kérdés!!!


Márk Evangyélioma 9. rész


17.

És felelvén egy a sokaságból, monda: Mester, ide hoztam hozzád az én fiamat, a kiben néma lélek van.

18.

És a hol csak előfogja, szaggatja őt; ő pedig tajtékot túr, a fogát csikorgatja, és elfonnyad. Mondám hát tanítványaidnak, hogy űzzék ki azt, de nem tudták.

19.

Ő pedig felelvén néki, monda: Óh hitetlen nemzetség, meddig leszek még veletek? Meddig szenvedlek még titeket? Hozzátok őt hozzám.

20.

És hozzá vivék azt; és mihelyt ő meglátta azt, a lélek azonnal szaggatá azt; és leesvén a földre, tajtékot túrván fetreng vala.

21.

És megkérdezé az atyját: Mennyi ideje, hogy ez esett rajta? Az pedig monda: Gyermeksége óta.

22.

És gyakorta veté őt tűzbe is, vízbe is, hogy elveszítse őt; de ha valamit tehetsz, légy segítségül nékünk, könyörülvén rajtunk.

23.

Jézus pedig monda néki: Ha hiheted azt, minden lehetséges a hívőnek.

24.

A gyermek atyja pedig azonnal kiáltván, könnyhullatással monda: Hiszek Uram! Légy segítségül az én hitetlenségemnek.

25.

Jézus pedig mikor látta vala, hogy a sokaság még inkább összetódul, megdorgálá a tisztátalan lelket, mondván néki: Te néma és siket lélek, én parancsolom néked, menj ki belőle, és többé belé ne menj!

26.

És kiáltás és erős szaggatás között kiméne; az pedig olyan lőn, mint egy halott, annyira, hogy sokan azt mondják vala, hogy meghalt.

27.

Jézus pedig megfogván kezét, fölemelé; és az fölkele.


Ebben az ige szakaszban ír tüneteket mégsem mondták rá ,hogy beteg pedig simán megteheték volna.

2012. szept. 21. 13:17
 10/23 anonim ***** válasza:
57%

"Köszi a válaszokat.De írtam ,hogy nem vallásosak ne válaszoljanak!!"


Ja, mert azok nem értenek egyet veled... Egy vicc vagy, komolyan.

2012. szept. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!