Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem akarok szerelmes lenni a...

Nem akarok szerelmes lenni a férjem mellett. Mit tegyek? A többi lent

Figyelt kérdés

2-3 éve vagyunk házasok , én mindent megpróbáltam tenni annak érdekében hogy a szerelem megmaradjon,és mindig próbálom kitalálni mi az aminek a férjem örül,- megtenni és a kedvébe járni.

Sajnos én nem ugyanazt kapom . Ö nem igyekszik azon hogy kedves legyen velem, és sajnos nemis érzem azt hogy szeret. kértem és kérem nagyon sokszor hogy szeressen de nem tesz akkor sem semmit majdnem - csak megsimogat 1 percig s annyi. Sokszor sirok eténként halkan emmiatt, nekiis mondtam , de azt mondja hogy szeret és hagyjam aludni nert fáradt, pedig egyszerre megyunk munkába. Ha pedig vmi kis hibát elkövetek akkor eléggé sokáig szid.

Én mindig hűséges akarok lenni akkor is a férjemhez, csak van a munkahelyemen egy pasi aki nagyon jól néz ki és nagyon nagyon tetszek neki.

Mit tegyek hogy ne gondoljak rá, és azt a kis szerelmet amit a pasifelé érzek ne érezzem többé, mert tudom hogy bűn ez és nem akarok az Isten beszéde ellen vétkezni. Erőssebb és kitartóbb akarnék lenni Isten mellett.


2012. szept. 26. 19:46
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban minden tőled telhetőt megtettél a házasságotok érdekében, de még ez sem elég, még két dolgot tudok javasolni. Rendszeresen imádkozz és böjtölj a férjedért és a házasságodért!

Amikor pedig a másik férfi eszedbe jut, idézd fel magadban a házastársi hűséggel kapcsolatos verseket a Bibliából, ez segíthet erősnek maradnod.

Még valami: a férfiak szívéhez a kulcs az, ha érzik, hogy a nő felnéz rájuk. Annál, ha kéred, hogy legyen veled kedvesebb stb., ezerszer többet ér, ha érezteted vele, hogy felnézel rá, tiszteled, becsülöd. Gyakran dicsérd meg pl. hogy milyen jól vezet, milyen jól megszerelt valamit, stb., keresd a lehetőségeket arra, hogy megdicsérd. A férfiak ettől érzik fontosnak és "férfinak" magukat.

2012. szept. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Hazardteam ***** válasza:
A kérdező merre van?
2012. szept. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Igen, nem ismerjük ki és miért a hibás a kapcsolatban. Ezt csak ők tudják.


Ha ez van a Bibliában:

"Mt 18,18 - Bizony mondom nektek: amit megköttök a földön, a mennyben is meg lesz kötve, s amit feloldotok a földön, a mennyben is fel lesz oldva."

akkor a hásasságot is fel lehet oldani, nem?


Nem akarok ünneprontó lenni, de mi van, ha Isten küldte a kérdező elé azt a pasit, mert azt szánta neki az ég és nem a jelenlegi férjét? Vagyik akkor kényszerűségből ment hozzá.

Vagy a kérdező mindenkibe szerelmes tud lenni, akkor meg nem szabadott volna férjhez mennie. Plusz Pál apostol óva int a szerelemtől, mert tüzes bikának tartja. Ne szerelmeskedjünk, hanem csak szeressünk.

2012. szept. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
80%

20 éves házassággal a hátam mögött bátran mondhatom hogy 2-3 év eggyütt élés, még nem elég ahhoz hogy megismerd a másikat. Nekem ugyanilyen problémáim voltak az elején,sokszor el akartunk vállni. most hálát adok az Istennek hogy nem tettük.

Lehet hogy tényleg fáradt,vagy problémája van a munkahelyén.

Amit meg a férfi felé érzel biztos hogy nem szerelem, csak a hormonjaid.

Ha még nincs gyereketek akkor lehet hogy szülnöd kéne,utána biztos nem lesz sem idôd sem kedved ilyenekre gondolni.

2012. szept. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Szia!


Én csak egy bibliai részre hívom fel a figyelmed:Jakab 1:14,15


Ez egy folyamat, gondolkozz el azon, hogy te hol állsz benne, merre tartasz, mit kell tenned, hogy elkerüld a folyamat végét.

Persze, előtte imádkozz és kérj bölcsességet hozzá.

Biztosan menni fog.

2012. okt. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Mind nagyon kedvesek voltatok azzal hogy irtatok -örültem .


Csak most irok mert nem akartam a férjem jelenlétében kommenteket küldeni hétvégén nagyon foglalt voltam.

Az este elmondtam neki majdnem mindent, azt is hogy tetszik nekem egy kicsit a munkatársam, de én akkor is hűséges leszek hozzá - mert megígértem. A munkába próbálom nem számbavenni a pasit ami elég nehéz.

Azt hiszem több időt kell töltsek az Urral hogy mindig kitudjak mellette tartani.


A kommenteitekből sokat tanultam, majdnem mindeggyikből vmit.

Elgondolkodtató az amit fennebb irtál kedves válaszoló:


"a férfiak szívéhez a kulcs az, ha érzik, hogy a nő felnéz rájuk. Annál, ha kéred, hogy legyen veled kedvesebb stb., ezerszer többet ér, ha érezteted vele, hogy felnézel rá, tiszteled, becsülöd. Gyakran dicsérd meg pl. hogy milyen jól vezet, milyen jól megszerelt valamit, stb., keresd a lehetőségeket arra, hogy megdicsérd. A férfiak ettől érzik fontosnak és "férfinak" magukat.


egy másik váalszolónak

A Jakab 1 :14,15 -et is köszönöm hogy elküldted


A második válaszolónak: üzeneted értelmét nemnagyon értem- magyArázat jól jönne :)


A harmadik válaszolónak : nem tudok olyan sok kérdést megválaszolni, elég lett volna 2 is.

2012. okt. 3. 19:17
 17/20 anonim ***** válasza:

"A munkába próbálom nem számbavenni a pasit ami elég nehéz."


Ehhez mindig abban a pillanatban amikor kell kérd Jézus segítségét.

Ha kitartóan kéred akkor egy idő után valószínűleg véglegesen is megoldódik majd a dolog.


Egyébként nagyon jó hogy megbeszélted ezt a férjeddel, és örülök hogy tudtunk segíteni. (remélem én is tudtam egy kicsit :))

2012. okt. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Köszi neked is utolsó! Igazad van Jézus segítségét kell kérnem mielőtt gondolni mernék rá.

Te is sokat segítettél az előbbi válaszaiddal is -főleg az hogy írtad hogy a férjen jó tulajdonságaira probáljak gondolni, meg egy másik válaszodban irtad hogy : "csak a hormonjaid" az amit a másik iránt érzek- ez is sokszor eszembejutott munka közbe.


tényleg sokat segítettetek , ha lesz ujdonság még irok ;)

2012. okt. 4. 19:10
 19/20 anonim ***** válasza:

"

meg egy másik válaszodban irtad hogy : "csak a hormonjaid"

"


Azt nem én írtam :)

De egyetértek vele, sajnos manapság a szerelem nagyon fel van értékelve. Pedig szerintem egyáltalán nem értékes dolog. Aki szerelmes lesz az még csak nem is döntheti el hogy az akar-e lenni vagy sem. Ha meg valami magától történik akkor mi az érdeme annak akivel történik? Ráadásul aki szerelmes lesz az általában egy általa nem jól ismert ember feltételezett idealizált tulajdonságokkal ruházza fel és aztán ebbe a nem is létező elképzelt emberbe lesz szerelmes. Ez elég hamis dolog, olyan mint egy illúzió.

Azt hiszem a szerelemnél az igazi szeretet sokkal értékesebb. Az az önfeláldozó szeretet amikor valaki egy másik emberért szívesen vállal olyasmit is ami neki nehezére esik.

Most ez így egy kicsit úgy hangzott mintha elítélném azokat akik szerelmesek úgyhogy hozzáteszem hogy erről szó sincs hiszen ahogy korábban írtam az ember nem tudja szabályozni hogy szerelmes lesz-e vagy sem. Amit pedig nem tud szabályozni azért nem is felelős. Felelős csak azért lehet ha átadja magát ennek az érzésnek amikor nem lenne szabad.

2012. okt. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Azt én írtam :) mármint a hormonokrol. Tapasztalat. Már nem vagyok huszon éves és kb öt éve történt velem ilyesmi.Nem örültem neki,de küzdöttem ellene. Egyszerûen megprobáltam levezetni mi is történne ha âtadnám magam az érzésnek. Elgondolkodtam hogy hogyan tovább,ha megtörténne. Elôször is nagyon szégyelném magam másodszor mélységesen megbántanám azt az embert aki annyira szeret. És utána? Vállás,gyerekláthatás,osztozkodás,kiábrándulâs. Még a gyomrom is felfordult a gondolatra. Ezután nagyon hamar elmult a " szerelem".Ezek után született még egy gyerekünk ( három van ). Amúgy neked is ajánlom a gyereket ha még nincs, Azért vagyok még mindig szerelmes a férjembe mert gyengéd, szeretô, gondoskodó apa és nem tudom elképzelni hogy megszeressek valaki mást, hisz senki nem fogja úgy szeretni a gyerekeinket mint ô.
2012. okt. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!