Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Bibliai történetek mitológiá...

A Bibliai történetek mitológiának számítanak? (egyéb info lent. )

Figyelt kérdés
Mert hétfőre választani kell egy mitológiát magyar órára amit szépen elmondunk. És arra gondoltam hogy ez remek alkalom lenne az igehirdetésre az osztálytársak között... :)

2012. szept. 28. 17:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
46%
Igen
2012. szept. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
62%

Igen. De látom mindenáron provokálni akarod az egyik felet.

mitológia ---> provokáció a hívőknek

igehirdetés ---> provokáció a nem hívőknek.


Szépen megoldottad. xD

2012. szept. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Óvatosan ezzel. A tudományos világkép szerint a Biblia első tíz fejezete számít mitológiának, a többit történelmi leírásnak tekintik. Választhatod a világ teremtésének történetét, a bűnbeesést, Kain és Ábelt, Bábel tornyát, vagy a vízözönt.


Üdv. Péter

2012. szept. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
xD Mi?
2012. szept. 28. 17:48
 5/14 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm Péter :)
2012. szept. 28. 17:48
 6/14 anonim ***** válasza:
Miért kellene igét hirdetni az osztálytársak között???
2012. szept. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A 2-es jól megfogalmazta.
2012. szept. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Hazardteam ***** válasza:
Ha valaki azt sem tudja, hogy mi számít mitológiának, hogyan akar "igét hirdetni"? Nem vágom. Ráadásul egy magyar órán.
2012. szept. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Te hányadikos vagy? csak azért mert "hétfőre választani kell egy mitológiát magyar órára amit szépen elmondunk"

A mitológia a mítoszok összessége! Gondolom csak egy mítoszt kell választani. Olyan, mintha azt mondanád, hogy választani kell egy történelmet! Szóval míg nem vagy tisztában a fogalmakkal inkább ne hirdesd az igét!!

2012. szept. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Miért szeretnéd ravaszul becsapni az osztálytársaidat? Ha mitológia alakként mutatod be a Biblia bármely részét,szerinted ez igazságos,és helyénvaló ez az igehirdetés? Amúgy meg te minek hiszed magad,valós személynek vagy pedig csak egy mesebeli emberkének? Szerintem hagyd ki a Bibliát ebből,van elég más választék,ebben segíthetek.Pl a minotaurosz labirintusa,vagy Oidipusz és a Szphinx,vagy Tór kalapácsa,Ódin lova,Gargantua a békés óriás stb.Rengeteg van,ha a Bibliát akarod megismertetni osztálytársaiddal,akkor ne ravaszkodással kezd,hanem állj ki szépen egyenes úton és úgy tedd,és ne felejtsd el a következő igét "Ne szégyeld hát a mi Urunk bizonyságtételét...(2Timóteus 1:8)Valaki vallást tesz én rólam az emberek előtt,én is vallást teszek arról az én mennyei Atyám előtt(Máté 10:32" Gondold át,azt javaslom.Szép napot.
2012. szept. 29. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!