Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha elmegyek asztrológushoz,...

Ha elmegyek asztrológushoz, Isten megharagszik rám?

Figyelt kérdés

Azért kérdem, mert úgy tudom, hogy az ezotéria és különböző ágai ellentmondanak a vallásnak.

Én vallásos vagyok, igyekszem olyan életet élni, hogy ne ártsak senkinek, nem tartom magam rossz embernek, de érdekel az asztrológia és ezotéria.

Most alkalmam volna elmenni egy asztrológushoz elemzést kérni. Lehet buta kérdés..de Isten emiatt elfordulna tőlem? Vagy haragudna rám? Megtudná nekem bocsátani?


2012. szept. 30. 12:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%
Ha hiszel, mi szükséged asztrológusra?
2012. szept. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 eNerdzsy ***** válasza:
0%

Az Isten miért teremtett volna asztrológust, ha azt akarná, hogy senki ne menjen hozzá?


Mondjuk én nem mennék mert idő és pénz pazarlásnak tartom.

De, ha van akit érdekel...

2012. szept. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Ha nem veszed komolyan és képes vagy pénzt szórni rá, nem hiszem, hogy bajod lesz.

Kritikát is csak úgy írhat az ember valamiről, amit ismer.

Persze ne engedd, hogy befolyásolojanak vagy démonokkal lépj kapcsolatba stb....

2012. szept. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Mert annak ellenére, hogy hiszek, érdekel...

nem akarok sem varázsolni sem semmi egyéb...csak voltak dolgok amik "bejöttek" mármint, más mesélte..és akkor biztos van benne igazság. Egyébként azért mennék, mert nagyon elvagyok keseredve, nem látom a fényt az alagút végén...és hátha mond valami biztatót, nem tudom..

2012. szept. 30. 12:51
 5/20 anonim ***** válasza:
29%
inkább templomba menj, ők legalább nem lopnak meg és hátha valami hasznos tanácsuk is van.
2012. szept. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
66%

"ők legalább nem lopnak meg"


Az asztrológus se lopja meg,önként adja a pénzét neki,úgyan,úgy ahogy azt az egyház esetében teszik a hívők.

2012. szept. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

"Az Isten miért teremtett volna asztrológust, ha azt akarná, hogy senki ne menjen hozzá?"


Az Isten miért teremtett volna a gyerekmolesztálókatt, ha azt akarná, hogy ne erőszakoljanak meg gyerekeket?

2012. szept. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

"Az Isten miért teremtett volna a gyerekmolesztálókatt, ha azt akarná, hogy ne erőszakoljanak meg gyerekeket?"

Isten embereket teremtett, nem tehet róla, hogy állatokká lettek.

2012. szept. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

"Isten embereket teremtett, nem tehet róla, hogy állatokká lettek."


- Megtennéd, hogy visszaolvasol, mire is írtam ezt válaszként?

2012. szept. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Molnár Sándorné ***** válasza:
56%

T.Kérdező!

Kérdésedre a Bibliából válaszolok neked. A Mózes V. 18:9-12-ig tartó versek ezt mondják: "Mikor te bemégy arra a földre amelyet az Ur a te Istened ad néked, ne tanulj cslelekedni azoknak a népeknek utálatosságai szerint. Ne találtassék te közötted, aki az ő fiát vagy leányát átvigye a tüzön, se jövendőmondó, se igéző, se jegymagyarázó, se varázsló. Se bübájos, az ördöngősöktől tudakozó, se titokfejtő, se halottidéző. Mert mind utálja az Ur, aki ezeket miveli, és az ilyen utálatosságokért üzi ki őket az Ur a te Istened te előled." A Jelenések 21:8 verse pedig ezt mondja: "A gyáváknak pedig és hitetleneknek, és utálatosoknak és gyilkosoknak, és paráznáknak és bübájosoknak, és bálványimádóknak és minden hazugoknak, azoknak része a tüzzel és kénkővel égő tóban lesz, ami a második halál."

Tehát nem csak az Ó-Szövetségben fejti ki Isten az álláspontját a fentiekben leirtakkal kapcsolatban, hanem mindent az Uj-Szövetségben is kijelenti. Tehát ha Istennek szeretnénk megfelelni az életünkkel, akkor ezektől tartózkodnunk kell.

Ha kérdésed lenne, szivesen válaszolok. Üdvözöllek: Judit!

2012. szept. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!