Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten minek teremtette ezt a...

Isten minek teremtette ezt a sok bolygót meg galakszist ha nem lakik ott senki?

Figyelt kérdés
Ha nincs senki a marson akkor mi értelme hogy ott van?
2012. szept. 28. 18:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%
talán a mágneses tereik miatt,mármint a bolygók mágneses tere miatt.Bizonyára befolyásolja a Föld helyzetét.
2012. szept. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Azért, hogy legyen hova menni, ha nagyon unjuk már a Földet.
2012. szept. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Egyrészt, hogy a Földre megteremthesse az embert, kellett például a Jupiter, a Hold, és még számos égitest a Naprendszerben.

Aztán lehet, hogy máshol is teremtett jó körülményeket, és ott is élnek valakik, akik keresztény szempontból embernek számítanak.

2012. szept. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem értelmetlen olyasmiről vitázni, amit nem ismerünk. Márpedig bármennyi kutatást is végzünk, jelenlegi szintünkön nem érthetjük meg a világegyetem miértjeit, ahogy a mögötte álló Teremtő Erőét sem, nevezzük azt bárminek is. Márpedig, amíg nem értjük, csak annyi biztos, hogy egy ilyen, hihetetlenül komplex rendszerben minden alkotóelemre szükség van.
2012. szept. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

"galakszist"? :)


Nem abból kell kiindulni, hogy minden az emberért van, abból meg pláne nem, hogy már mindent ismernénk, és tudnánk, hogy nincs hasznuk!!

Akár azt gondolod, hogy Isten teremtette, akár azt, hogy az evolúció folyamán alakult minden úgy, ahogy (én ez utóbbiban hiszek), akkor sem gondolhatod, hogy már mindent értünk, és mindennek a lényegét átlátjuk!

2012. szept. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem laknak, csak belül.
2012. szept. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Azokat is Isten teremtette?

Mert ugye kezdetben teremtette az eget és a földet. Aztán további 5 nap kellett, hogy befejezze a Földet. De a világegyetemhez elég volt neki a első nap egy része?

2012. szept. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Ebbe már én is belegondoltam. Méghogy a Marson, az még rendben van, mert viszonylag közel van, láthatjuk, küldtünk oda szondákat, vizsgálhatjuk stb. De ha vesszük a távolabbi helyeket, több milliárd fényévre, na oda már tényleg nem látunk el, még a legjobb teleszkóppal sem, pedig ott is vannak naprendszerek, van tér és idő, és vannak bolygók. Ha nem lenne ott senki, tényleg hülyeség lenne, hogy ott vannak, helyek, amiket soha senki nem látna senki, és nem számolhatná az ott eltelő időt.
2012. szept. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
47%

Mert ha felnézel az égboltra, ne legyen olyan sötét.

Pl. ha el akarja törölni a földi életet, akkor becsapódik egy üstökös. Vagy napszelet tud küldeni, hogy elromoljanak a műszaki rendszereink.

Sőt azt is el tudom gondolni, hogy azért szinte végtelen a világűr, hogy nehogy azt higgyük hogy egyedül vagyunk és Isten csak minket szeret. Mert akkor nem lehet külön szortírozni az embereket, hogy ki az aki tényleg szereti Istent, vagy csak érdekből.

Most gondolj bele, felrepültünk volna az űrbe és fogadott volna ott Isten, hogy azonnal irgum-burgum repüljetek vissza a Földre :)


A másik, hogy a Marsra repüléssel még várni kell, mert a jelenlegi technikával, 1-3 hónap alatt az ember csontjai olyan mértékben károsodnak az utazástól, hogy életképtelen lesz.

2012. szept. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Ozmium42 ***** válasza:
GALAKSZIS
2012. szept. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!