Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ő most akkor keresztény? Vagy...

Ő most akkor keresztény? Vagy mi a helyzet ilyenkor? Más egyháznak (pl. evangélikus) hogy, mivel tudja bizonyítani, hogy őt megkeresztelték?

Figyelt kérdés

Van egy barátom, aki a Krisztus Gyülekezet (Chrch of Christ) nevű közösségbe jár. Ez egyike a neoprotestáns közösségeknek. Amerikából terjedt el ez.

Ők csak felnőtteket keresztelnek, illetve teljes alámerítéssel (a helyszín lehet egy medence, strandi medence, tó, stb.).


A barátom is megkeresztelkedett náluk (gyerekként nem volt megkeresztelve), de semmilyen hivatalos papírt (keresztlevelet vagy ilyesmit) nem kapott. A közösség arra hivatkozik, hogy nem a papír dönt... De más gyülekezetben hogy tudná akkor "igazolni", hogy őt már megkeresztelték?Akkor ő most meg van keresztelve, és így ez alapján kereszténynek számít más gyülekezetben (evangélikusban pl.), vagy ez a fajta keresztelés csak egy jó móka volt, úgynevezett hókusz-pókusz, aminek ő nem tudja bizonyítékát adni keresztlevéllel?

Más barátaimnak, akik pl. evangélikus, református nekik van keresztlevelük.

Én magam nem vagyok sem megkeresztelve, sem jártas ilyenekben.


De érdekel ez a konkrét eset.


2009. aug. 5. 01:51
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Ez fel van írva szerintem a papnál.De nem biztos de úgy rémlik ha valaki például át akar térni egy másik vallásba akkor a pap "ki törli" a nevét a többi ember közül akit megkereszteltek...De nem 100%
2009. aug. 5. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
56%
A papnál fel lehet írva bármi, Istent nem érdekli, csak aki Őnála van felírva. Aki felnőtt korában tudatosan megkeresztelkedik, az szerintem sokkal inkább keresztény mint akit babakorában megkeresztelnek, azután pedig ő maga más utakon jár. Habár nem szoktam erre a "kerszteény " kifejezést használni, hanem a "hívő" az kifejezőbb. Meg elterjedt a KereszTYÉn kifejezés, ami mutatja, hogy nem a kereszt, hanem Krisztus neve a szó eredete.
2009. aug. 5. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
28%
A papír csak egy materia.A hitedet nem kell bizonygatni, vagy van, vagy nincs.A keresztelés, alámerülés egy szertartás, a földi bűnöktől való megtisztulás szertartása.Maga az élete példázat valakinek, ha komolyan gondolja, beszéde, viselkedése, a többi emberrel való viselkedése.
2009. aug. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
91%

A keresztény( katolikus, ortodox, anglikán) és kersztyén egyházak szerint nem minösül keresztény/keresztyénnek.

Ezen egyházak vezetnek egy ún. megkereszteltek anyakönyvét, ahová beírják a megkereszteltek nevét.

A keresztény/keresztyén egyházak kölcsönösen elismerik a keresztséget, tehát pl egy református keresztelés a katolikus egyházban is érvényes.

Vannak az álkeresztény szekták(pl jehovatanúi, mormonok)

akik tagadják a Szentháromságot, éppen ezért az Egyházak Világtanácsa ezeket nem ismeri el.

Ha viszont a lelkészük nem akar igazolást adni, ott valami gubanc van.

2009. aug. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem nem arról van szó, hogy nem akar igazolást adni, hanem egyszerűen nem ad és kész, mivel nincs úgy vezetve mint pl a katolikusoknál.De attól még számít a keresztsége, hogy ne számítana!Gondolod keresztelő János adott mindenkinek igazolást akit megkeresztelt a Jordánban?Hát nem, attól még számított a keresztségük.Én is teljes alámerítéssel lettem megkeresztelve felnőtt koromban, nem kaptam igazolást, de mindenki elhiszi hogy meg vagyok keresztelve, nem is kérdés.Ez nem egy olyan dolog mint egy vizsga,amiről kapsz papírt ha elvégezted.Mikor befogadja az ember Jézust a szívébe Megváltójának,akkor sem kap igazolást emberektől, a gyülekezettől, még is megigazult ember, de nem a papír miatt, hanem mert az életét ezen túl Isten akarata szerint éli.
2009. aug. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Talán nem volt egyértelmű a kérdésem. Bár van, aki így is értette.


Most nem arra vagyok, kíváncsi, hogy Isten hogy tekint ez emberre, hanem itt a földi világban, a többi egyház (mint szervezett közösség, "hivatalosan") elismeri-e kerszténynek - ez érdekelne.

Illetve ha nincs keresztlevele (mert nem kapott, s nem is adnak ki abban az említett közösségben, arra hivatkozva, hogy nem a papír dönt, ami számomra elég átlátszó sumákolás), akkor meg egyáltalán nem keresztény (keresztelt) a történelmi egyházak (evangélikus, református, katolikus) szerint?

2009. aug. 5. 10:54
 7/25 A kérdező kommentje:

OFF téma, de ezt nem értem:


Pl. a mai 10:07-es választ miért pontozták le?

Nekem, mint a kérdés feltevőjének éppen ez volt az egyik leghasznosabb válasz eddig. Mégis valakik lepontozták.

Én pluszt adtam! Mert számomra hasznos volt.


Várom a további válaszokat is. Köszönöm.

2009. aug. 5. 10:58
 8/25 anonim ***** válasza:
Lehet velem van a baj, de nem értem teljesen.Ha a barátod a Church of Christ-be jár, ott megkeresztelik, akkor miért érdekelné, hogy más egyházak elfogadják, és hivatalosnak tartják-e a keresztséget attól még hogy nem kapott papírt.Szerintem ez nem sumákolás, egyszerűen így van.De mivel inkább Téged érdekel ez a kérdés, valószínű nem tartják megkereszteltnek, de gondolom ez őt annyira nem érdekli, mivel ha abban a gyülekezetben ez a szokás, akkor tuti nem fogja megkérdőjelezni a hitelességét.
2009. aug. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

"Illetve ha nincs keresztlevele (mert nem kapott, s nem is adnak ki abban az említett közösségben, arra hivatkozva, hogy nem a papír dönt, ami számomra elég átlátszó sumákolás), akkor meg egyáltalán nem keresztény (keresztelt) a történelmi egyházak (evangélikus, református, katolikus) szerint?"


Két probléma is van.

- Nem ismerem ezt a közösséget,igy nem tudom megmondani, hogy vallják-e a Szenthároságot, avagy sem?

Ha nem vallják egyetlen keresztény/keresztyén egyház sem fogja érvényes keresztségnek elismerni az "alámeritkezést"

- A keresztény/keresztyén egyházak vezetnek egy ún. Megkereszteltek Anyakönyvét

Bérmálkozásnál(konfirmáció) egyházi házasságkötésnél)keresztszülőségnél bizonyitani kell, hogy az illető megkeresztelkedett.

Ha nem hajlandók ún. keresztlevelet adni, akkor ott valami komoly gubanc van. Valószinüsithető, hogy ezek után a keresztény/keresztyén egyházak nem fogják elfogadni az "alámeritkezést" mint keresztséget.(Ha a keresztlevelet bármely okból is valahol be kell mutatni.)

2009. aug. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Én nem értem.Miért olyan fontos ez a keresztlevél?Mire megy vele?Mihez kell?én meg vagyok keresztelve, nincs ilyen levelem, soha sehova nem kérték, nem kellett.Ha abba a gyülekezetbe nem adnak, akkor valószínű nincs rá szükség, neki sem fog kelleni, nem?
2009. aug. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!