Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » "túlzottan vallásos"?

"túlzottan vallásos"?

Figyelt kérdés

az problémám hogy már kb bele őrülök a hitembe. akármi "rosszat" csinálok mondok gondolok van egy sablon mondat amit el kell magamban ismételni x-szer, és egyszerűen nem tudok leállni. ez az egész dolog tök gyengén kezdődött csak pár másodperc volt az egész, viszont mára már akár(legfőképp éjjel) 1/2 óráig is tart ami eléggé lefáraszt/idegesít.

azt hiszem a legnagyobb baj hogy azt hiszem hogy ha nem teszem ezeket akkor valami rossz fog történni. mit tudok tenni?? durva hogy pár éve még csak nem is hittem az egészbe.

lehet ezt a mentális egészség topikba kellett volna írni :SS



2012. okt. 6. 19:30
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

"akármi "rosszat" csinálok mondok gondolok van egy sablon mondat amit el kell magamban ismételni x-szer,"

Kérdező, milyen vallású vagy, ha szabad megkérdeznem?

2012. okt. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Lelkiismeretes vagy, túlságosan is, de ez nem baj.... :)

De azért ne legyen minden mondatod után lelkiismeret-furdalásod.

2012. okt. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat

asszem ebben az esetben a vallásom lényegtelen, egyébként keresztény vagyok

2012. okt. 6. 19:45
 4/22 A kérdező kommentje:
vicces hogy régebben egy köcsög voltam most meg még véletlen se akarok senkinek sem rosszat/ szívatni
2012. okt. 6. 19:46
 5/22 anonim ***** válasza:

szerintem csak van ilyen kenyszeressegi hajlamod. ez nem foleg csak a vallasrol szol.

amugy ha vallasos vagy akkor tudod hogy senki nem fog megbuntetni ha nem teszed az esti feloras gondolom imadkozast. mondjuk nem tudom mennyi rosszat teszel egy nap :DD lehet nem tulzas a felora :D

de egyebkent a legfontosabb hogy szeresd Istent. ha ez megvan akkor nem kell ugy ragorcsolni, persze nem baj ha nem teszel rossz dolgokat, de minden ember bunos, ezt egyszeruen nem tudod kikerulni hogy hibazz es ezt Isten is tudja es megocsat.

2012. okt. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

5: köszönöm a választ :))

igen ez nem csak a vallásról szól de a többi "kényszerem" nem ilyen idegőrlő

egyébként ezt valami betegség? asszem még pár éve láttam egy sorozatban (asszem a dokikban) egy kényszeres csávót viccből kipróbáltam milyen lehet és azóta nem nagyon bírtam leállni :SS jól megszívtam

2012. okt. 6. 20:17
 7/22 anonim ***** válasza:

Belefogsz roppanni. Én 2-3 éven keresztül ebben éltem. Kiskoromtól "vallásosan" neveltek. Nem igazán érdekelt az egész, de egy idő után valamiért ez megváltozott, és 2-3 évig tiszta fanatikus lettem. Folyton azon pattogtam, hogy ne, hogy csúnyán beszéljek, átadjam a helyem a buszon, segítőkész legyek stb. És ezt teljesen magamra erőltettem, kényszeresen azon rágódtam, hogy mit csináltam rosszul, meg hasonló. Végül elegem lett és hagytam az egész vallást. Jelenleg 18 évesen, kb. fél éve vagyok tiszta. Szerintem ez a rossz igehirdetés miatt alakult ki bennem, meg hülye voltam és képtelen voltam elvonatkoztatni a vallástól. Egyféle dogmaként szállt rám az egész és lenyomott. Valamikor jól éreztem magam, de valamikor iszonyatosan kattogott az agyam szünet nélkül és mindent amit tettem rossznak véltem.

Mára ez megváltozott, nem járok felekezetbe, ott hagytam. A szüleim egy ideig próbálták tovább rám erőltetni, de nem hagytam.

Most úgy állok Istennel, hogy hiszem, hogy létezik valami felsőbb rendű lény, de jelen állapotomban nem kötöm semelyik valláshoz. Bár az tény, hogy 17-18 év keresztény emberek közt eltöltött idő nem fog olyan könnyen "félreállni". Szerencsére belül félig meddig már helyre jöttem, most a célom, hogy barátokat szerezzek és éljem az életem, ja és testileg is helyre rázni magam (túlsúlyos vagyok).

2012. okt. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

:SS

köszi a választ

én úgy érzem ez a szociális életemre egyáltalán nincs hatással, mert amikor közösségbe vagyok, beszélgetek valakivel akkor az agyam nem akar akaratomon kívül hülyeségeket gondolni.

2012. okt. 6. 20:38
 9/22 anonim ***** válasza:

A büntető Istenben való hitnél kell keresni a probléma gyökerét.Ha csinálsz vmit,ami szerinted Isten szerint rossz,és büntetés jár érte,akkor ezt különböző rituális kényszercselekedetekkel próbálod helyretenni,hogy levezekelj vele Isten előtt;

"ha nem teszem ezeket akkor valami rossz fog történni."



Ne vedd túl komolyan a vallást,mert sajnos megesik,hogy ilyen esetben pont Istentől,vagyis a szeretettől távolítja el az embert,a túlzott bűntudat,félelem,aggódás miatt.

2012. okt. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
9: pontosan ez jár ilyenkor a fejemben :// köszönöm a választ
2012. okt. 6. 20:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!