Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásos fiatalok! Nektek a...

Vallásos fiatalok! Nektek a vallás mit jelent? Mit jelent maga Isten? Milyen pluszt ad nektek a mindennapokban?

Figyelt kérdés
Kérlek kíméljetek meg a " miért hiszel az ilyen butaságokban" típusú válaszoktól, tényleg csak a vallásos fiatalok válaszát kérem! :)
2012. aug. 22. 02:28
 1/8 lsandor ***** válasza:
64%

Szia. Nekem a vallásom az nem olyan mint egy ruha, amit néha felveszek, hanem az életem része. Az Istennel ápolt kapcsolat nagyon fontos és nagyra is becsülöm.

Milyen pluszt ad? Reményt az örömteli jövőre, segít abban is, hogy olyan dolgokra használjam fel az erőforrásaimat, melyeknek maradandó értékük van, illetve, hogy kielégítő életet éljek már most is

2012. aug. 22. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok megkeresztelve,és templomba sem járok. Nem is fogok megkeresztelkedni valószínűleg.Ennek ellenére mélyen hiszek Istenben.Számomra Ő a kreativitás, az Erő,a szeretet, a remény... jólesik tudni,hogy van kihez fordulnom, jólesik tudni,hogy ő van. Annak ellenére,hogy nem vagyok hajlandó egyik valláshoz sem becsatlakozni és dogmákat követni.
2012. aug. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 chrishu ***** válasza:
Egyetértk az előző válaszolókkal. Ugyan nem járok templomba viszont meg vagyok keresztelve én hiszek Istenben
2012. aug. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a vallas semmit nem jelent,ugyertem engem nem a vallas udvozit,nekem Jezus Krisztus jelenti a vallast,nekem o adott szabadsagot,a adott orok eletet,o bocsajtotta meg a buneimet,o adott ertelmet az eletemnek,nelkule nem tudnam elkepzelni az eletem,keptelen lennek Jezus nelkul elni,mindennap beszelhetek vele imaban,azt mondhatok el neki amit akarok,nem sablonos imarol beszelek hanem elo kapcsolatrol,az igen keresztul beszel hozzam,mindenesetre nagyon boldog vagyok hogy Jezushoz tartozom,persze jarok kozossegbe de nem ez tart meg.
2012. aug. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A vallás számomra egyfajta útmutató, segítség ahhoz, hogy bizonyos helyzetekben megfelelő döntést tudjak hozni.

Hogy Isten mit jelent, ez már egy összetettebb kérdés. Ő az, akinek el kell számolnom a döntéseimmel, aki ismeri a múltam és tudja a jövőmet. Hozzá fordulok segítségért, ha valamit nem tudok megoldani, Tőle kérek erőt, ha úgy érzem, valami nem fog menni.

Hát nagyjából ennyi, de én elég nehezen tudok ilyesmiről beszélni, úgyhogy magamhoz képest ez is sok :)

2012. aug. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A vallás és azok tanításai számomra olyanok, mint egy út köztem és az egyetlen, az emberiségtől felsőbbrendű lény között, melyet ha bejárok, megsegít a problémákban, és van kire vetnem a gondjaimat.
2012. aug. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Engem nem a vallás érdekel,mert a vallás csak eg álarc. Én az Istenben való kapcsoltaban hiszek,teljesen Őbenne hiszek teljes szívemből,teljes lelkemből,teljes elmémből, minden erőmből.

Isten nekem az a személy aki az életet adta,aki meghalt értem hogy én élhessek,a gyermeke vagyok és ezt büszkén mondom és nem szégyenlem.Ő midig szeretettel fordul felém,sose akar rosszat,és ha mégis bekövetkezne egy kellemetlen dolog az életemben,tudom hogy Ő még ez által is tanít engem.

Nekem a mindennapokban rengeteg erőt ad ahhoz hogy megbírkózzak az élet nehézségeivel,hoyg átvészeljek egy napot is,hogy mikor letört vagyok Ő az aki mellettem van és megvígazstal,hisz Ő maga a szeretet.Senki sem szeret Nála jobban!. Ő nekem a MINDEN!

2012. aug. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Az Úr és a vallás átszövi a mindennapjaimat, mondhatni ez az életem gerince. Támpontot ad, amikor döntéseket hozok: milyen ruhákat vegyek (szolidabbat vagy merészebbet), becsületes legyek-e akár egy apróságban is (pl. puskázás), hogyan szólok az emberekhez, hogyan reagálok le bizonyos helyzeteket, stb. Segít helyes döntéseket hoznom nap mint nap az, hogy minden reggel tanulmányozom egy kicsit a szentírásokat, és minden reggel és este imádkozom. így "jó" tudok maradni, és segíteni tudok másokon.
2012. aug. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!